Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szerintem a „legális windowson nem fog a vírus” címû történetre gondolt, ami a mydoom felbukkanása környékén hangzott el. (szöveg)
(elküldés annyába)
[align=right][snapback]136459[/snapback][/align]ágrrrrrhh
Inkább nem mondok semmit. 🙂
Amúgy köszi a linkeket.Fõoldal/GyIK/Szleng szótárt végre sikeresen táblázatba rendeztem…
Igen, meg is próbálhatjátok.
Windows esetén aki windsl tárcsázót használ, az hagyja a @axelero.hu végzõdésen, mert a régi windsl kliensek arra vannak belõve, és a @t-online.hu-t nem szeretik. De minden egyéb esetben jó a @t-online.huTehát felhasználóné[email protected] …
[align=right][snapback]136086[/snapback][/align]Ez most komoly?
szerk: mármint a @t-online.hu veégzõdésVizsla IGY NEMMEGY HA RAMCSOROGSZ VISSZAHIVLAK ES FELOLVASOM NEKED DE IGY NEMEGY MART KOZBEN LATNOM KENNE HA SEGITENI AKARSZ CSOROGJ RAM ENYIT KERNEK TOLLED ES VISSZAHIVLAK MA RAKTAM FEL LINUXOT SEMMIT NEMTUDOK ROLLA AMUGY MAR 9 EVE GEPEZEK CSAK EDIG WINFOS VOLT HIVJAL ES SZERINTEM HAMARABB VEGEZNENEK HA NEM GOND A SZAMOM 06-70-385-19-25
[align=right][snapback]136069[/snapback][/align]Légyszi!
De nekem kb. nm Inteles modemem van…
[align=right][snapback]136045[/snapback][/align]kb? akkor kábé milyen modemed van?
Nálam mûködik a modem( Acorp 56K HCF PCI belsõ -Conexant chipkészlettel- .
Akinek ilyen modeme van hátha ez segít:minden linket elolvastál? milyen chipsetes a modem?
56 k – s netet, ami beépített HSF modemen keresztül érek el w*n alól
[align=right][snapback]136040[/snapback][/align]Winmodem? Sajnos a legegyszerûbben úgy, hogy veszel egy használt külsõ modemet.
Vagy: megnézed itt mit írtak – az említett tudásbázis itt található
egy driver helyesebben itt egy jó driver (szvsz)Az én kérdéseim:
Kell a live cd? A 2 HDD felcserélésével nem lehet azonnal indítani a rendszert?
Mi a különbség a dd és a cat között? Ahogy elnézem, mindkettõ másolja a teljes partíciót..
Ha mondjuk cat-al hetente csinálok egy tükröt, s utána egy-egy könyvtárról még csinálok naponta tar biztonsági másolatot is az elsõ hdd-re, akkor ezt át tudom tenni-másolni a hdb-re, vagy csak a heti cat során tudom átpakolni?Nálam a cél egy mûködõ rendszer legegyszerûbb, leggyorsabb mentése/hiba eseti helyreállítása a cél, 2 hdd-vel, hardveres raid nélkül.
[align=right][snapback]136031[/snapback][/align]Live cd csak akkor kell, ha egyetlen mûködõ rendszer sincs a gépen, csak tömörített illetve image állapotban.
A dd egy file-t hoz létre, mérete a partíción levõ adatok méretével egyezik meg (filerendszerestül), a cat-tel egy ugyanakkora méretû partícióra van lehetõséged átirányítani minden egyes bitet.
A legegyszerûbb, ha mindig az utolsó helyes konfigurációt tartod meg, azaz egy nagyobb telepítés/áltoztatás után az egész rendszer partíciót lemented és archíválod, utána csak a megadott file-okat (célszerû home partíción dolgozni). Aztán ha mégis összeomlik, akkor visszamásolod a backupot és az azóta történt apróbb változtatásokat (amirõl pontos naplót vezetsz) elvégzed ismét.Te leszel a mumus :)))
(Mindenhol utálni fognak.)
Még, ha az ihm-nél nincs egyetlen olyan ember, aki tisztában van ezekkel a fogalmakkal (ami hülyeség), akkor is ellenõrizniük kell, mert nem engedhetik meg, hogy marhaság kerüljön ki írásban a nevükkel csillogtatva. (Legalábbis egy normális országban… de a miniszter ominózus kijelentése után én bízom benne, hogy ez így is van.)
[align=right][snapback]136035[/snapback][/align]Azért csak nem hagyon szó nélkül, hogy tele van baromsággal az oldal. Ha senki sem szól, mert utálni fogják, akkor hagyjuk terjedni a hülyeséget (amit a magyar média gátlástalanul meg is tesz). Valahol sejtem, hogy nincsenek tisztában a megadott fogalmakkal, de könyörgöm, miért azt kell leírni amit a tv-bõl vagy tudom is én honnan hallottak.
Mit jelentett ki a miniszter? -
SzerzőBejegyzés