Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Akkor írjál az ihm-nek – õk úgyis profik – és szerepelnek az oldalon…
Egyébként azt írja, hogy a tartalomért a próbakõ a felelõs: http://www.probako.hu/elerhetoseg.html
[align=right][snapback]136030[/snapback][/align]Azt nem vettem bele, de akartam az elöbb, hogy ne már az ihm-nek kelljen írni, de õk lesznek a következõk…
A tartalmi felelõsnek már írtam pár napja, de nem különösebben izgatta fel õket a dolog. Mindegy van még ott másik 3 e-mail cím, majd megajándékozom õket is.Most olvasom a nol-on, hogy beindult a http://szelessav.hu , ahol a szélessáv elõnyeirõl gyõzködik a jónépet. Remek, ám mit látok:
nameg:
:angry2: :angry2: :angry2:
Akkor a következõ számot szeretném küldeni, „mindenkinek, aki szereti”: Burzsoá nyugdíjasok – Kálmán
különösen a lámpavasas részre szeretném felhívni mindenki figyelmét :).
[align=right][snapback]134989[/snapback][/align]Kezdem alaposan felhúzni magam. Hogy kommunikájak velük, ha képtelenek egy helyes e-mailcímet megadni? A „tartalm:” link alatt talált társaság sz@rik válaszolni. Tele van hülyeséggel, hibával az oldal (pen drive, pendrive minkét alakja elõfordul).
Csak egy gyors kérdés (tudom elég noob 😀 )
Ugyebár alapból a windowsos meghajtókra nem lehet írni, mert azt írja, hogy write-protected…. Az volna a kérdés, hogy ezen hogy lehetne változtatni?
(Ha a windowsc -n egy jobb klikk properties-t nyomok, és ott bepipálom (vagyis beikszelem 😀 ) a writeot, úgy nekem nem ment.)Thnx
Reguj
[align=right][snapback]135900[/snapback][/align]Ha a windowsos partíció fat32 filerendszeren van, akkor át kell írni a /etc/fstab megfelelõ sorát. Ntfs már húzósabb dolog. Létezik írási lehetõség arra is, de vagy nagyon lassú vagy fizetõs…
Hogy valami hasznosat is csináljak, összeállítottam egy kis szlegn-szótárt, elsõsorban azok számára, akik most ismerkednek a linuxos, illetve fórumos élettel.
Feltettem a GYIK-be, lehet ellenõrizni. Bármi észrevétel, problémát (azon kívül, hogy rondán tördeltem) írjatok meg emailben vagy privátban.Megoldást jelenthet ha csak azokat a filekat mented amki az elmult 24 órában változtak.
Raid Mirroring megoldaná a HDD elszállás problémádat viszont ha te rontod el akkor nem nyujt védelmet mert mindkét lemezen rögzítve lesznek a változások.Van egy backup softvare amire szeretném fölhívni a figyelmed, itt találsz róla egy keveset:
[align=right][snapback]135858[/snapback][/align]Hét perc alatt nem tudtam kitalálni, hogy mi a pontos link, mert ez nem él, ha tudod javítsd. Máskor légyszi használd a link beillesztése (http) lehetõséget, mert szétszedi az oldalt. Köszi
Nagyon durva, hogy az idei 2005-ös Electronic Entertainment Expón a Microsoft standján kiállított Xbox 360 csak egyszerû „doboz” volt!
A játékok futtatását 2 db Apple Powermac G5 végezte, aminek érdekessége, hogy nem is rejtették el.
Ha valakit bõvebben is érdekel:
http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/5/y/8237.html
[align=right][snapback]135881[/snapback][/align]Itt is olvasható egy cikk amúgy meg hírként is szerepel a fõoldalon 😉
szerk:
Sany -> elrejtettem a hozzászólásodat, mert ahogy nézem kisbetûjé is rejtett így mezei user nem látja. Csak hogy ne legyen kavarodás belõle, hogy rejtett hsz-re válaszolsz nyitottan 🙂Innentõl kezdve lassan talán már csak 1 kérdésem lesz, a backup, amivel egy mûködõ rendszert azonnal vissza tudok állítani, ha a hdd meghalna. De ennek még megpróbálok utánajárni, mielõtt kérdeznék.. 🙂
[align=right][snapback]135832[/snapback][/align]Legegyszerûbb, ha bizonyos idõközönként csinálsz a partícióról egy képfile-t (dd if=/dev/hdxy of=/másik/part_vagy_vinyó/ahol_van_annyi_hely), majd be is tömörítheted. Ezt dd-vel bármikor vissza tudod írni egy live cd vagy másik linux segítségével.
(Megjegyzem, hogy bz2-be tömörítettem nemrég egy 4,5Gb partíció-képet: 1,5 óra alatt 2,3Gb-re nyomta össze)
Hohohóó!! Nagyon jó! 😀
Nagyorosziig vakon is eltalálok, szóval ismerõs a pálya. Ha szükséges 3-4 embert el is tudok vinni magammal. (Fõleg olyanokat, akik alkalomadtán nem riadnak vissza az autószereléstõl/tolástól) 😀
Program: akár autodidakta módon néhányan felkészülünk valami témából és elõadjuk. Persze ehez célszerû összegyûjteni, hogy kit mi érdekelne. -
SzerzőBejegyzés