razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: dcpp telepítés, használat… #2018217
    razoli
    Felhasználó

      hmm. én a következõ üzenetet kapom:

      root:~/Desktop/dc# ls
      dcpp.rpm
      root:~/Desktop/dc# rpm -i –no-deps dcpp.rpm
      –no-deps: unknown option
      root:~/Desktop/dc#

      szoval unknown option t dob ki. a fájl biztos ott van, láthatod…

      mi lehet?
      [align=right][snapback]135781[/snapback][/align]

      próbáld így:
      rpm -i –nodeps akármi.rpm
      szerk2:
      „mi lehet?”
      A –no-deps kapcsolót nem tudja értelmezni. Ha megnézed a doksit (man rpm) akkor benne van az opció, csak –nodeps néven. Ez a kapcsoló arra való, hogy ne ellenõrizze a telepítõ a függõségeket.
      szerk:
      OFF: megjegyzem sok furcsa dolgot láttam már, de a kedvencem akkor is debianon az ‘apt-get install rpm’ 🙂

      Hozzászólás: Kernelforgatás után nem indul az X #2017666
      razoli
      Felhasználó

        fellow leírása:
        Nos, kiadtam a parancsot, minden okés, már nem lövi ki a pax, legalábbis így látom:

        syslog:
        A sok X újraindítás ami ki is van írva úgy nézett ki, hogy többször bevillant a feketeség, aztán visszajött a boot képernyõ, hogy GDM indítása, XDM-et nem indít mert nem az az alap…
        Ha jól sejtem, akkor mostmár tényleg a drivertelepítés jön, ugye?
        [align=right][snapback]135759[/snapback][/align]

        Jaja. Vagy visszaírod a drivert, vagy felteszed a 3D-t.

        Hozzászólás: Kernelforgatás után nem indul az X #2017663
        razoli
        Felhasználó

          Szerintem nem az a baj, inkább ez:
          May 25 11:25:25 localhost kernel: PAX: terminating task: /usr/X11R6/bin/XFree86(XFree86):2143, uid/euid: 0/0, PC: 0824be08, SP: 5bc6029c

          Szét kellene nézni, mit írt fellow a kerneldoksijában a paxról, mintha lett volna egy rész, ami azzal foglalkozik, hogy néhány progira vakriasztást követ el és kilövi azokat, tehát szólni kell neki, hogy ne.
          [align=right][snapback]135702[/snapback][/align]

          Ezt olvastad?

          razoli
          Felhasználó

            Az a helyzet, hogy amikor a telepítés készen volt, újraindult a gép, amikor kék háttéren szöveg futott felfelé(gondolom ez természetes), végül a gép kettõt csipogott, a monitor kikapcsolt. Utána nem történt semmi, a gép bekapcsolva maradt.
            A felfelé futó szövegnél sok sor után kiírja, hogy „done„, de van egy ilyen sor is:

                  couldnot get a valid interface name->                failed
            Légyszi segítsetek:
                                          Dani 🙁
            [align=right][snapback]135706[/snapback][/align]

            A linux 8.1 alatt Suse 8.1-re gondolsz? Milyen a géped konfigja? Telepítés rendben lezajlott?

            Hozzászólás: Kernelforgatás után nem indul az X #2017660
            razoli
            Felhasználó

              Nade nv driverrel mennie kéne (vagy lehet az vhogy kimaradt a kernelembõl?)…meg hogy tegyem fel az nvidia drivert, ha nincs parancssorom? Vagy az menni mog a régi kernelrõl bebootolt rendszerrõl is, mármint az nvidia telepítés? Nem hiszem, bár ki tudja…nem tudnék mégis parancssorhoz jutni valahogy?
              [align=right][snapback]135701[/snapback][/align]

              Hoppsz, félrenéztem :blush: Szóval karakteres felület: Ha boot paraméternek átadod az új kernellel, hogy init 1, akkor kapsz konzolt?

              Hozzászólás: Kernelforgatás után nem indul az X #2017657
              razoli
              Felhasználó
                Hozzászólás: wine, winex, cedega #2016886
                razoli
                Felhasználó

                  Mi lehet a gáz?
                  [align=right][snapback]135694[/snapback][/align]

                  Automount/Submount?

                  szerk: jatekport.linuxuser.hu – itt nézzél szét

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948705
                  razoli
                  Felhasználó

                    Mindenesetre írtam nekik egy levelet…
                    [align=right][snapback]135677[/snapback][/align]

                    Eddig váltottunk két levelet… a mailer daemonnal.
                    A lapon szereplõ email cím a szelessav.hu.hu végzõdésû és a saját ötlettõl vezérelt szelessav.hu végzõdés is hisztizik itt nekem…
                    Félelmetes, hogy hülyeséget állítanak, és el sem lehet érni õket.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948704
                    razoli
                    Felhasználó

                      Most olvasom a nol-on, hogy beindult a http://szelessav.hu , ahol a szélessáv elõnyeirõl gyõzködik a jónépet. Remek, ám mit látok:

                      nameg:

                      :angry2:  :angry2:  :angry2:
                      Akkor a következõ számot szeretném küldeni, „mindenkinek, aki szereti”: Burzsoá nyugdíjasok – Kálmán
                      különösen a lámpavasas részre szeretném felhívni mindenki figyelmét :).
                      [align=right][snapback]134989[/snapback][/align]

                      Mindenesetre írtam nekik egy levelet…

                      Hozzászólás: svgalib ganyolas #2017587
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,811