Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hmm. én a következõ üzenetet kapom:
root:~/Desktop/dc# ls
dcpp.rpm
root:~/Desktop/dc# rpm -i –no-deps dcpp.rpm
–no-deps: unknown option
root:~/Desktop/dc#szoval unknown option t dob ki. a fájl biztos ott van, láthatod…
mi lehet?
[align=right][snapback]135781[/snapback][/align]próbáld így:
rpm -i –nodeps akármi.rpm
szerk2:
„mi lehet?”
A –no-deps kapcsolót nem tudja értelmezni. Ha megnézed a doksit (man rpm) akkor benne van az opció, csak –nodeps néven. Ez a kapcsoló arra való, hogy ne ellenõrizze a telepítõ a függõségeket.
szerk:
OFF: megjegyzem sok furcsa dolgot láttam már, de a kedvencem akkor is debianon az ‘apt-get install rpm’ 🙂fellow leírása:
Nos, kiadtam a parancsot, minden okés, már nem lövi ki a pax, legalábbis így látom:syslog:
A sok X újraindítás ami ki is van írva úgy nézett ki, hogy többször bevillant a feketeség, aztán visszajött a boot képernyõ, hogy GDM indítása, XDM-et nem indít mert nem az az alap…
Ha jól sejtem, akkor mostmár tényleg a drivertelepítés jön, ugye?
[align=right][snapback]135759[/snapback][/align]Jaja. Vagy visszaírod a drivert, vagy felteszed a 3D-t.
Szerintem nem az a baj, inkább ez:
May 25 11:25:25 localhost kernel: PAX: terminating task: /usr/X11R6/bin/XFree86(XFree86):2143, uid/euid: 0/0, PC: 0824be08, SP: 5bc6029cSzét kellene nézni, mit írt fellow a kerneldoksijában a paxról, mintha lett volna egy rész, ami azzal foglalkozik, hogy néhány progira vakriasztást követ el és kilövi azokat, tehát szólni kell neki, hogy ne.
[align=right][snapback]135702[/snapback][/align]Ezt olvastad?
Az a helyzet, hogy amikor a telepítés készen volt, újraindult a gép, amikor kék háttéren szöveg futott felfelé(gondolom ez természetes), végül a gép kettõt csipogott, a monitor kikapcsolt. Utána nem történt semmi, a gép bekapcsolva maradt.
A felfelé futó szövegnél sok sor után kiírja, hogy „done„, de van egy ilyen sor is:couldnot get a valid interface name-> failed
Légyszi segítsetek:
Dani 🙁
[align=right][snapback]135706[/snapback][/align]A linux 8.1 alatt Suse 8.1-re gondolsz? Milyen a géped konfigja? Telepítés rendben lezajlott?
Nade nv driverrel mennie kéne (vagy lehet az vhogy kimaradt a kernelembõl?)…meg hogy tegyem fel az nvidia drivert, ha nincs parancssorom? Vagy az menni mog a régi kernelrõl bebootolt rendszerrõl is, mármint az nvidia telepítés? Nem hiszem, bár ki tudja…nem tudnék mégis parancssorhoz jutni valahogy?
[align=right][snapback]135701[/snapback][/align]Hoppsz, félrenéztem :blush: Szóval karakteres felület: Ha boot paraméternek átadod az új kernellel, hogy init 1, akkor kapsz konzolt?
Mi lehet a gáz?
[align=right][snapback]135694[/snapback][/align]Automount/Submount?
szerk: jatekport.linuxuser.hu – itt nézzél szét
Mindenesetre írtam nekik egy levelet…
[align=right][snapback]135677[/snapback][/align]Eddig váltottunk két levelet… a mailer daemonnal.
A lapon szereplõ email cím a szelessav.hu.hu végzõdésû és a saját ötlettõl vezérelt szelessav.hu végzõdés is hisztizik itt nekem…
Félelmetes, hogy hülyeséget állítanak, és el sem lehet érni õket.Most olvasom a nol-on, hogy beindult a http://szelessav.hu , ahol a szélessáv elõnyeirõl gyõzködik a jónépet. Remek, ám mit látok:
nameg:
:angry2: :angry2: :angry2:
Akkor a következõ számot szeretném küldeni, „mindenkinek, aki szereti”: Burzsoá nyugdíjasok – Kálmán
különösen a lámpavasas részre szeretném felhívni mindenki figyelmét :).
[align=right][snapback]134989[/snapback][/align]Mindenesetre írtam nekik egy levelet…
-
SzerzőBejegyzés