Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hi!
Noh! Gondoltam én is írok már ide 1-2 kedves sört. Mégpedig: hangulatos volt a találkozó, ismét.
Mivel felmerült a kérdés, hogy az augusztusi bográcsozós-szalonnasütõs-dumálós-sörözõs-partyzós találkozót hol lehetne megtartani, én közölném, hogy fehérváron a palotavárosi tavaknál lehet ilyesmit rendezni. Lehet bográcsozni, szalonnát sütni, elméletileg sátorozni (erre azért majd a biztonság kedvéért még rákérdek), pecázni ha akar valaki, felajánlom az íjamat is közhasznú céltáblalövöldözésre, focizni is lehet, meg amit csak akartok. A város peremén van a dolog, lakóépületektõl 300 m-re egy rét után. Képet majd csinálok és töltök fel netre, hogy lássátok is a dolgot. Ha érdekel valakit akkor mindennek utánakérdek és megszervezek mindent.
Nos? Ki mit szól?
[align=right][snapback]135538[/snapback][/align]Tetszik az ötlet! Ugye áram és wifi nincs a környékén? (mert nehogy valakinek eszébe jusson bogrács és sör helyett fórumozni) :)))))
Szervezésben ha gondolod segítek (bár tény, hogy te vagy ott közelebb). Még nem tuti, de lehet, hogy 3-4 fõt el tudok majd fuvarozni a helyszínre.Ui: a blogban elrejtettem egy kis beszámolót 🙂
A mai napon sikeresen forr az agyvízem ezért kiötlöttem, hogy új irányt adok a linuxos alkalmazás fejlesztõinek, errõl a prezentációt a képeken láthatjátok.
Az elképzelés röviden az, hogy ez a dialog jelenik meg minden program vagy mûvelet elején a windows felhasználóknak ez
ha véletlenül nem winuserrõl van szó és el is akarja olvasni az ablak tartalmát akkor pedig erre vált:
Véleményeteket ne tartsátok magatokban…..
[align=right][snapback]135535[/snapback][/align]Tetszik, de szerintem felcserélted a képeket.
Windows és Linux szint helyett lehetne, Mûköggymá’ vs Tudni ésén ezt a szervízt javasolnám, de nem tudok megbízható helyet javasolni.
dd: ha fel tudod mountolni a képfájlt, akkor egyszerû másolással visszaállíthatod ext3-ra, tehát ez nem gond. (már ha tudod mountolni… 🙂 )
[align=right][snapback]135327[/snapback][/align]Mindenesetre a memória problémát kizárnám 8:30 percnyi tesztelés után.
Továbbra is, ha van valakinek tippje, hogy hol (szervíz) dolgoznak alaposan és megbízhatóan, az írjon egy privátot, megköszönöm. (Lehetõleg Bp és 20Km-es környéke 🙂 )
Debian Sarge topik a kávézóból átvándorolt a Debianos részbe
Hogy válaszoljak is a kérdésre, mindent írj le amit csak tudsz, nézz küröl a naplófile-okban (/var/log alatt), valamint egy (rootként elkövetett – su+jelszó terminálon) ifconfig kimenetet idézz be.
Pontosan mire gondolsz? Kezdõ vagyok, még nem nagon vágom a Linuxot.
Na tehát pontosan mit és hova kell írnom ?
[align=right][snapback]135475[/snapback][/align]Terminált nyitsz (konsole vagy gnome-terminál) lényeg, hogy parancsokat tudj kiadni.
beírod: su
majd megadod a root jelszó (nem fog látszani csillag sem)
ekkor már mindt rendszergazda ki tudod adni a következõ parancsot: lspci (ez kilistázza az eszközöket) Amit kiad, azt másold ide be, abból már látjuk, hogy mi a helyzet.Nem harakszom senkire nincs semmi baj !
Amugy már csináltam egy részt csa oda nem igazán írt sernki 😀
Help …… valami linux-osat írtam már nem tom mi 😀
[align=right][snapback]135470[/snapback][/align]Javaslom, hogy tényleg folytasuk itt, mert átláthatóbb. Ha kell valamelyik post akkor átteszem oda.
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=13886&hl=Mindenki állj!
Szóval:
Smithy ott követte el az egyetlen hibát, hogy bejelentkezett User_Name néven. Ez a nick egy olyan illetõhöz tartozik, aki nem vette a fáradtságot arra, hogy nevet és jelszót válasszon, így bárki (elöbb próbáltam) be tud jelentkezni User_Name néven az alap x db csillaggal jelszóként… -
SzerzőBejegyzés