razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011117
    razoli
    Felhasználó

      Hi!

      Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011112
      razoli
      Felhasználó

        Noh! Gondoltam én is írok már ide 1-2 kedves sört. Mégpedig: hangulatos volt a találkozó, ismét.
        Mivel felmerült a kérdés, hogy az augusztusi bográcsozós-szalonnasütõs-dumálós-sörözõs-partyzós találkozót hol lehetne megtartani, én közölném, hogy fehérváron a palotavárosi tavaknál lehet ilyesmit rendezni. Lehet bográcsozni, szalonnát sütni, elméletileg sátorozni (erre azért majd a biztonság kedvéért még rákérdek), pecázni ha akar valaki, felajánlom az íjamat is közhasznú céltáblalövöldözésre, focizni is lehet, meg amit csak akartok. A város peremén van a dolog, lakóépületektõl 300 m-re egy rét után. Képet majd csinálok és töltök fel netre, hogy lássátok is a dolgot. Ha érdekel valakit akkor mindennek utánakérdek és megszervezek mindent.
        Nos? Ki mit szól?
        [align=right][snapback]135538[/snapback][/align]

        Tetszik az ötlet! Ugye áram és wifi nincs a környékén? (mert nehogy valakinek eszébe jusson bogrács és sör helyett fórumozni) :)))))
        Szervezésben ha gondolod segítek (bár tény, hogy te vagy ott közelebb). Még nem tuti, de lehet, hogy 3-4 fõt el tudok majd fuvarozni a helyszínre.

        Ui: a blogban elrejtettem egy kis beszámolót 🙂

        Hozzászólás: Programfejlesztési javaslat #2017562
        razoli
        Felhasználó

          A mai napon sikeresen forr az agyvízem ezért kiötlöttem, hogy új irányt adok a linuxos alkalmazás fejlesztõinek, errõl a prezentációt a képeken láthatjátok.
          Az elképzelés röviden az, hogy ez a dialog jelenik meg minden program vagy mûvelet elején a windows felhasználóknak ez
          ha véletlenül nem winuserrõl van szó és el is akarja olvasni az ablak tartalmát akkor pedig erre vált:
          Véleményeteket ne tartsátok magatokban…..
          [align=right][snapback]135535[/snapback][/align]

          Tetszik, de szerintem felcserélted a képeket.
          Windows és Linux szint helyett lehetne, Mûköggymá’ vs Tudni és

          Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017366
          razoli
          Felhasználó

            én ezt a szervízt javasolnám, de nem tudok megbízható helyet javasolni.

            dd: ha fel tudod mountolni a képfájlt, akkor egyszerû másolással visszaállíthatod ext3-ra, tehát ez nem gond. (már ha tudod mountolni… 🙂 )
            [align=right][snapback]135327[/snapback][/align]

            Mindenesetre a memória problémát kizárnám 8:30 percnyi tesztelés után.

            Továbbra is, ha van valakinek tippje, hogy hol (szervíz) dolgoznak alaposan és megbízhatóan, az írjon egy privátot, megköszönöm. (Lehetõleg Bp és 20Km-es környéke 🙂 )

            Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973524
            razoli
            Felhasználó

              Debian Sarge topik a kávézóból átvándorolt a Debianos részbe

              Hozzászólás: Debian Sarge beállítása #2017541
              razoli
              Felhasználó

                Hogy válaszoljak is a kérdésre, mindent írj le amit csak tudsz, nézz küröl a naplófile-okban (/var/log alatt), valamint egy (rootként elkövetett – su+jelszó terminálon) ifconfig kimenetet idézz be.

                Hozzászólás: Debian Sarge beállítása #2017540
                razoli
                Felhasználó

                  Pontosan mire gondolsz? Kezdõ vagyok, még nem nagon vágom a Linuxot.

                  Hozzászólás: Help suse linux 9.3-m problémám #2017490
                  razoli
                  Felhasználó

                    Na tehát pontosan mit és hova kell írnom ?
                    [align=right][snapback]135475[/snapback][/align]

                    Terminált nyitsz (konsole vagy gnome-terminál) lényeg, hogy parancsokat tudj kiadni.
                    beírod: su
                    majd megadod a root jelszó (nem fog látszani csillag sem)
                    ekkor már mindt rendszergazda ki tudod adni a következõ parancsot: lspci (ez kilistázza az eszközöket) Amit kiad, azt másold ide be, abból már látjuk, hogy mi a helyzet.

                    Hozzászólás: SuSE9.3 xterm/KDE #2016704
                    razoli
                    Felhasználó

                      Nem harakszom senkire nincs semmi baj !
                      Amugy már csináltam egy részt csa oda nem igazán írt sernki 😀
                      Help …… valami linux-osat írtam már nem tom mi 😀
                      [align=right][snapback]135470[/snapback][/align]

                      Javaslom, hogy tényleg folytasuk itt, mert átláthatóbb. Ha kell valamelyik post akkor átteszem oda.
                      http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=13886&hl=

                      Hozzászólás: Tanulságul, mindenki számára! #2017525
                      razoli
                      Felhasználó

                        Mindenki állj!
                        Szóval:
                        Smithy ott követte el az egyetlen hibát, hogy bejelentkezett User_Name néven. Ez a nick egy olyan illetõhöz tartozik, aki nem vette a fáradtságot arra, hogy nevet és jelszót válasszon, így bárki (elöbb próbáltam) be tud jelentkezni User_Name néven az alap x db csillaggal jelszóként…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,041-1,050 / 1,811