Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Javaslom megfontolni a hozzászólások szerkeszthetõségi idõkorlátjának bekapcsolását. Akinek pl. 1 óránál tovább tart egy hibát észrevenni és kijavítani, az inkább postoljon újat.
[align=right][snapback]135378[/snapback][/align]Támogatom. Reggel bennem is felvetõdött ilyesmi.
ha nem akarna idõnként szórakozni/ironizálni a kezdõkön/tapasztalatlanabb felhasználókon…(+ néha „szívatni” õket)
De nem, a moderátori gárdával nincs semmi (komoly :D) gond…
[align=right][snapback]135331[/snapback][/align]Igen, itt ilyen perverz állat moderátorok vannak, akik kiéhezve várják a kezdõket, hogy jót röhögjenek rajtuk 🙂
Végülis szabad véleményt mondani (bár a netikett megkér minket, hogy ne személyeskedjünk)…Nézem-nézem… milyen érdekes új effekt lett kitéve a fõoldalra…
amikor a bogár lemászott a keretre is, akkor már leesett, hogy ez nem is a fórum része :)))) Lehet, hogy aludnom kellene?!
Már elnézést, de ugyan minek, ha az „abszolút kezdõ lapostopos kolléga” rá se bagózik a segítségedre?
Három nappal ezelõtt megkérdeztem, hogy ott vannak-e egyáltalán a gépén az apm és powersave csomagok, amik a fejlett energiagazdálkodáshoz kellenek.
Azt hiszed legalább válaszolt rá? Inkább azóta is csak rinyál, hogy nem megy az apm funkció.Ugyanakkor javasoltam neki a SuSE 9.1 personal letöltését és telepítését is, mert az látszott az igényeinek legmegfelelõbbnek:
– 2.6.5-ös kernel van benne, korrekt apm kezeléssel, ami megoldaná a kijelzõ gondját;
– csak 1 cd-t kellett volna letöltenie, ami a 192k-s internet kapcsolatán kb. 8 óra alatt meglett volna;
– nem kellett volna kezdõként kernel modulok betöltögetésével bajlódnia ilyen-olyan mini-isokkal küszködve;
– nem kellett volna komplett dvd-t töltögetnie egy új disztróhoz;
– megmaradhatott volna a kedvenc yast-jánál,Azt hiszed, legalább reagált a felvetésre? Inkább rinyál, hogy így a mini-iso, meg úgy a dvd azóta is.
Két napja, amikor a /etc/fstab-ot készült b*sztatni, írtam neki, hogy csináljon mentést belõle. Erre most meg panaszkodik, hogy eltûnt a cd meghajtója…
Hát vazze, lehet ennyire tojni a mások javaslataira, de akkor legalább ne rinyáljon, ha idõvel mások meg elveszítik az érdeklõdésüket az õ ebbõl adódó problémái iránt.
[align=right][snapback]135305[/snapback][/align]Ez a „rinyál” engem zavar, pláne háromszor. B@szt@ss@ az (e)fstabot, majd megtanulja a saját hibájából, (vagy nem). Ha te ebbõl problémát csinálsz, csak magadat idegeíted fel (és idõvel minket)… és az senkinek sincs a hasznára.
Szia!
A netprobléma csak Uhu alatt jelentkezik (avagy van más rendszer a gépeden, amivel gyorsabban megy a net)?
Tûzfal elég, vírusiró nem szükséges (levélszervereknél van jelentõsége, hogy szûrje a vírusos leveleket és a végfelhasználónál ne okozzon gondot)Látjátok, hogy szereti a blackPanther-t ? :blush: :)))))))))))))))))))))))))))
[align=right][snapback]135286[/snapback][/align]😀
Amúgy nálam maradt a párducod…
(avagy: add ki a bP 5.1 forráskódját, a párduc a túszom :))))))))))Azért nem vagyok nyugodt, mert bár a hibát sikerült (a jelenlegi felállást ismerve) megfékezni és megoldani, az okozót nem tudtam azonosítani és kizárni.
Több gondolat is útnakindult fejemben:
1. összespórolok egy dvd íróra, veszek két újraírható lemezt és hetente learchiválom az egész partíciót. 5Gb dd-vel kiírva 5-7 perc, tar.bz2-be tömörítve (több mint másfél óra) 2,5Gb + a dokumentumok, programok
2. nagytakarítom a gépet ízekre szedve sürített levegõvel (minnél tisztább annál kevesebb problémaforrás)
3. Beadom szervízbe, hogy nézzenek rá az alaplap (különösen az Ide-vezérlõre), táp, és amit még benne hagyok (kártyák), stb… – csak ettõl tartok kicsit. Ha tud valaki egy megbízható helyet, akkor privibe megírhatná.Más: ha filerendszert akarnék cserélni _biztonságosan_ akkor azt hogyan tenném meg? dd-vel kiírt kép-állomány tartalmaz filerendszert?
Megjegyzem: azért nem semmi, hogy fél napig Feather futott a gépen pendriveról, 128Mb ram-mal egy darab merevlemez (és swap) nélkül : B)
Jelenleg már mindent hibásnak tekintek, amirõl nem tudom tutira, hogy jó. Ilyen a monitor, a hangszórók, a dsl modem.
Végre sikerült a megmaradt Uhuval (értsd: semmi grafika, csak pár parancssoros progi) egy képet készíteni a hda5-rõl és betömörítve ráfért a fat32-es rackre. Persze most minden Ide cucc le van húzva táppal együtt.
Ja, hozzáteszem, hogy eddig csak egy vinyó halt meg de az tutira, ez még bootol, vannak partíciók meg minden 🙂
Ami hibás lehet szerintem a filerendszeren kívül: vinyó, Ide kábel/vezérlõ, alaplap, memória, táp. Abból kiindulva hogy eddig nagyobb galiba csak a hda5-ön levõ Debian alatt történt az is íráskor, szûkiteném az Ide-s cuccokra (kábel, wincsi, vezérlõ).
Mellékesen az volt furcsa, hogy reggel egy darab winchester nélkül is megakadt a boot, vagy elindult, de a floppyt észre sem vette (esetenként bebootolt a floppy, de a pendrive-t már nem ismerte fel és kifagyott). Ebbõl viszont azt gondolom, hogy alaplap vagy Ide vezérlõ gond lehet.
Most, hogy lementettem a fontosabb cuccokat már merészebben vizsgálódom. Viszont az érdekelne, hogy házilag meg tudom-e állapítani, hogy hardware hiba-e?Most mar a floppy is ludas. Nem veszi a lapot, hogy bootolnia kellene, csak kb a negyedik resetnel.
A furcsa az, hogy nekem a rack akkor okoz gondot, ha van benne valami. Kezdek kifogyni az otletekbol 🙁 -
SzerzőBejegyzés