razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,061-1,070 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973518
    razoli
    Felhasználó

      Javaslom megfontolni a hozzászólások szerkeszthetõségi idõkorlátjának bekapcsolását. Akinek pl. 1 óránál tovább tart egy hibát észrevenni és kijavítani, az inkább postoljon újat.
      [align=right][snapback]135378[/snapback][/align]

      Támogatom. Reggel bennem is felvetõdött ilyesmi.

      Hozzászólás: Call of Duty + cedega #2004383
      razoli
      Felhasználó

        ha nem akarna idõnként szórakozni/ironizálni a kezdõkön/tapasztalatlanabb felhasználókon…(+ néha „szívatni” õket)
        De nem, a moderátori gárdával nincs semmi (komoly :D) gond…
        [align=right][snapback]135331[/snapback][/align]

        Igen, itt ilyen perverz állat moderátorok vannak, akik kiéhezve várják a kezdõket, hogy jót röhögjenek rajtuk 🙂
        Végülis szabad véleményt mondani (bár a netikett megkér minket, hogy ne személyeskedjünk)…

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948694
        razoli
        Felhasználó

          Nézem-nézem… milyen érdekes új effekt lett kitéve a fõoldalra…

          amikor a bogár lemászott a keretre is, akkor már leesett, hogy ez nem is a fórum része :)))) Lehet, hogy aludnom kellene?!

          Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2017001
          razoli
          Felhasználó

            Már elnézést, de ugyan minek, ha az „abszolút kezdõ lapostopos kolléga” rá se bagózik a segítségedre?

            Három nappal ezelõtt megkérdeztem, hogy ott vannak-e egyáltalán a gépén az apm és powersave csomagok, amik a fejlett energiagazdálkodáshoz kellenek.
            Azt hiszed legalább válaszolt rá? Inkább azóta is csak rinyál, hogy nem megy az apm funkció.

            Ugyanakkor javasoltam neki a SuSE 9.1 personal letöltését és telepítését is, mert az látszott az igényeinek legmegfelelõbbnek:
            – 2.6.5-ös kernel van benne, korrekt apm kezeléssel, ami megoldaná a kijelzõ gondját;
            – csak 1 cd-t kellett volna letöltenie, ami a 192k-s internet kapcsolatán kb. 8 óra alatt meglett volna;
            – nem kellett volna kezdõként kernel modulok betöltögetésével bajlódnia ilyen-olyan mini-isokkal küszködve;
            – nem kellett volna komplett dvd-t töltögetnie egy új disztróhoz;
            – megmaradhatott volna a kedvenc yast-jánál,

            Azt hiszed, legalább reagált a felvetésre? Inkább rinyál, hogy így a mini-iso, meg úgy a dvd azóta is.

            Két napja, amikor a /etc/fstab-ot készült b*sztatni, írtam neki, hogy csináljon mentést belõle. Erre most meg panaszkodik, hogy eltûnt a cd meghajtója…

            Hát vazze, lehet ennyire tojni a mások javaslataira, de akkor legalább ne rinyáljon, ha idõvel mások meg  elveszítik az érdeklõdésüket az õ ebbõl adódó problémái iránt.
            [align=right][snapback]135305[/snapback][/align]

            Ez a „rinyál” engem zavar, pláne háromszor. B@szt@ss@ az (e)fstabot, majd megtanulja a saját hibájából, (vagy nem). Ha te ebbõl problémát csinálsz, csak magadat idegeíted fel (és idõvel minket)… és az senkinek sincs a hasznára.

            Hozzászólás: Lassú net és MSN probléma #2017415
            razoli
            Felhasználó

              Szia!
              A netprobléma csak Uhu alatt jelentkezik (avagy van más rendszer a gépeden, amivel gyorsabban megy a net)?
              Tûzfal elég, vírusiró nem szükséges (levélszervereknél van jelentõsége, hogy szûrje a vírusos leveleket és a végfelhasználónál ne okozzon gondot)

              Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011101
              razoli
              Felhasználó

                Látjátok, hogy szereti a blackPanther-t ?  :blush:  :)))))))))))))))))))))))))))
                [align=right][snapback]135286[/snapback][/align]

                😀
                Amúgy nálam maradt a párducod…
                (avagy: add ki a bP 5.1 forráskódját, a párduc a túszom :))))))))))

                Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017363
                razoli
                Felhasználó

                  Azért nem vagyok nyugodt, mert bár a hibát sikerült (a jelenlegi felállást ismerve) megfékezni és megoldani, az okozót nem tudtam azonosítani és kizárni.
                  Több gondolat is útnakindult fejemben:
                  1. összespórolok egy dvd íróra, veszek két újraírható lemezt és hetente learchiválom az egész partíciót. 5Gb dd-vel kiírva 5-7 perc, tar.bz2-be tömörítve (több mint másfél óra) 2,5Gb + a dokumentumok, programok
                  2. nagytakarítom a gépet ízekre szedve sürített levegõvel (minnél tisztább annál kevesebb problémaforrás)
                  3. Beadom szervízbe, hogy nézzenek rá az alaplap (különösen az Ide-vezérlõre), táp, és amit még benne hagyok (kártyák), stb… – csak ettõl tartok kicsit. Ha tud valaki egy megbízható helyet, akkor privibe megírhatná.

                  Más: ha filerendszert akarnék cserélni _biztonságosan_ akkor azt hogyan tenném meg? dd-vel kiírt kép-állomány tartalmaz filerendszert?

                  Megjegyzem: azért nem semmi, hogy fél napig Feather futott a gépen pendriveról, 128Mb ram-mal egy darab merevlemez (és swap) nélkül : B)

                  Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017359
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017358
                    razoli
                    Felhasználó

                      Jelenleg már mindent hibásnak tekintek, amirõl nem tudom tutira, hogy jó. Ilyen a monitor, a hangszórók, a dsl modem.
                      Végre sikerült a megmaradt Uhuval (értsd: semmi grafika, csak pár parancssoros progi) egy képet készíteni a hda5-rõl és betömörítve ráfért a fat32-es rackre. Persze most minden Ide cucc le van húzva táppal együtt.
                      Ja, hozzáteszem, hogy eddig csak egy vinyó halt meg de az tutira, ez még bootol, vannak partíciók meg minden 🙂
                      Ami hibás lehet szerintem a filerendszeren kívül: vinyó, Ide kábel/vezérlõ, alaplap, memória, táp. Abból kiindulva hogy eddig nagyobb galiba csak a hda5-ön levõ Debian alatt történt az is íráskor, szûkiteném az Ide-s cuccokra (kábel, wincsi, vezérlõ).
                      Mellékesen az volt furcsa, hogy reggel egy darab winchester nélkül is megakadt a boot, vagy elindult, de a floppyt észre sem vette (esetenként bebootolt a floppy, de a pendrive-t már nem ismerte fel és kifagyott). Ebbõl viszont azt gondolom, hogy alaplap vagy Ide vezérlõ gond lehet.
                      Most, hogy lementettem a fontosabb cuccokat már merészebben vizsgálódom. Viszont az érdekelne, hogy házilag meg tudom-e állapítani, hogy hardware hiba-e?

                      Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017355
                      razoli
                      Felhasználó

                        Most mar a floppy is ludas. Nem veszi a lapot, hogy bootolnia kellene, csak kb a negyedik resetnel.
                        A furcsa az, hogy nekem a rack akkor okoz gondot, ha van benne valami. Kezdek kifogyni az otletekbol 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,061-1,070 / 1,811