Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ma reggel mar az usb sem akart bootolni ezt eltavolitva „megjavul”.
Ekkor ket dologra gondoltam:
1. Ide-vezerlo hiba
2. Memoria hiba
Tulajdonkeppen a harmadik az a legnagyobb pech lenne, hogy 3 azaz harom winchester egyik naprol a masikra ne legyen kepes mukodni.Eddig mennyien vagyunk- leszünk ?
[align=right][snapback]135063[/snapback][/align]Nem merem elmondani… erõs lemondási hullám indul útnak.
Na jó, tuti befutók: fellow, kelemengabor, baru, zmarton, nastjakam, karmester, valamint számítok rátok is. (ja én is ott leszek)
Még nem tuti: strogg (valamint párja), sanyHozzáteszem, hogy aki lemondta, azokat egyenként fogom ellenõrizni, hogy fórumoztak-e helyette… és ha igen, akkor fórumfüggõséggel diliházba csukatom 😀 😛
szerk: Csaba, mert jól viselkedtél, ezért levettem a figyelmeztetésedet. De ha ti sem jöttök, akkor visszateszem… 😀
Remélem senki nem felejtette el, hogy mi lesz holnap délután?!
razoli most offolni fog valamint egy kis naplóbejegyzést készít ide arról a pszichikai nyomásról ami ma érte.
Történt délután, hogy felszálltam a Moszkva téren a 61-es villamosra. Az már valamennyire megszokott dolog, hogy utazás közben meghallgathatjuk a következõ megálló nevét valamint az átszállási lehetõségeket. De! Ezt követõen folyamatosan a következõ mondat volt hallható az elsõ néhány megállók között:
„Amennyiben az utazásban mozgáskorlátozottak is részt vesznek, biztosítsuk számukra a megfelelõ helyet” (lehet, hogy nem egészen így hangzott el, de a lényeg ez volt)
Elsõre azt gondoltam milyen figyelmesek. Másodiknál körbenéztem, hogy kinek adhatnám át a helyem. A tizediknél kandi-kamerákat kerestem. 15-nél átgondoltam, hogyan juthatok másképp haza, majd azon kezdtem elmélkedni, hogy egy nagy-nagy pszichológiai kísérlet részei vagyunk és ha bejön a dolog, akkor lesz majd „lenne egy javaslatom… nem lehetne a netikettben külön kiemelni, hogy ne nyissanak az új júzerek „kezdõ vagyok help plíz”;”kezdõ kérdések” és társai topicokat?
[align=right][snapback]135058[/snapback][/align]senki :(( semmi ötlet vagy mashova irjam 🙂 gooogled :unsure:
[align=right][snapback]135047[/snapback][/align]Elõször mindenképpen csinálj egy backupot a partícióról:
dd if=/dev/hda6 of=/mnt/oda_ahol_van_hely_a_hda6nak/hda6.image
Ezután lehet bûvészkedni magával a partícióval nyugodtan. Ezután például megpróbálhatod a testdisk nevû cuccot (leszede, kitömörít, majd linux könyvtárból ./testdisk_akármit futtatod – megjegyzem nálam valamiért nem jók a szinek) Ezzel lehet partíciót keresni, helyreállítani. Egy próbát megér. Ha nagyon elrontasz valamit, akkor dd-vel visszaírod a hda.image-t a /dev/hda6-ra és lehet tovább próbálkozni.Ha érdekel a kérdés, akkor sok hasznos infót találhatsz a http://www.cdfreaks.com-on, ill. létezik valahol egy Linuxos cd/dvd másolás (backup?) howto is, ami kitér a kérdésre. Utóbbinak van magyar verziója is, csak most sehol sem találom se a magyart, se az angolt, úgyhogy erre nem tudok linket adni.
Köszi a linket.
Egyébként nem túl régen nagyon mélyen beleástam magam a kérdésbe, és a záró konklúzióm az volt, hogy Linuxon sajnos nincs megoldás, Windowson se sok, de ott a clonecd pl. nagyjából megfelel a célra.
Ezek szerint, ha jól értelmezem, akkor a CloneCD nem kizárólagosan egy cd-képet készít, hanem figyelembe veszi a lehetséges másolás-védelmi funkciók kiiktatását is? Egyébként érdekes téma, ha van kedved írhatnál róla egy cikket/hírt (szerintem sokakat érdekelne).
Mellesleg volna egy általános kérdésem: ha te szerzõi jogdíjat fizetsz minden üres adathordozó árában (márpedig mindenki fizet ilyet), akkor nem nyersz ezzel jogot a szerzõi joggal védett anyagok magáncélú másolására?
Ha nem kapsz ilyen jogot, akkor milyen alapon vonnak egyáltalán jogdíjat?
Ha kapsz ilyen jogot, akkor meg milyen alapon gátolnak a törvény adta jogod gyakorlásában mindenféle másolásvédelemmel? Ezt figyelembe véve: nem ütközik törvénybe Magyarországon másolásvédelemmel ellátott mûvek forgalmazása?Ez kicsit összetett dolog és sajnos nagyon kusza is: egyrészt ugya az Artisjus ezzel a többletköltséggel (avagy warezadóval) szeretné kárpótolni az elõadókat/mûvészeket, mondván úgyis jogsértõ anyag kerül majd a médiára. Másfelõl az Asva a másolást, illegális terjesztést vette célba.
„Olyan kerdesem van, hogy megoldhato-e valahogyan, hogy csak Magyarorszagrol (azaz olyan IP cimu geprol, ami kis hazankban talalhato…) lehessen SSH -val csatlakozni egy gephez?”
Biztosan megoldható, abból kell kiindulni amit ismersz egy gép eseténben, azaz az ip cím. Valahogy erre kell korlátozást adni (nálunk a suliban vannak olyan oldalak, amik csak elte géprõl érhetõk el, de az egy kisebb tartomány).
Inkább Bbt-verzióját próbáld ki.
nekem is volt néhányszor ssh próbálkozás, amikor az illetõ folyamatosan próbált 40000 feletti véletlenszerû portokon bejönni… lementettem az ipjét, meg a netstat -taep kimenetet, de mást nem nagyon tudtam csinálni (invoke-rc.d networking stop)Tisztelem a jószándékodat amivel megnyilvánulsz, de mielõtt egy számodra ismeretlen kérdésben segítõ célzattal hozzászólsz, elõbb tájékozódj.
A cd és dvd írók hardveresen képtelenek a másolásvédett (>Macrovision SafeDisc 2.8) cd-ket pontosan felírni. A gyárban sem írják, hanem nyomják õket!
Ez a korlát a cd és dvd formátumok szabványainak egyenes következménye, és mint ilyen, szinte megkerülhetetlen. (Röviden és leegyszerûsítve: létezik olyan adat mintázat, amit bármilyen cd vagy dvd író képtelen lemezre felírni)
Egy módon azért mégis meg lehet ezeket a védelmeket kerülni: felírod a másolatot máshogy (úgy ahogy az íród képes rá), aztán az olvasáskor helyreállítod az eredeti adatot. Csakhogy a cd-t jó eséllyel Windows-on fogod olvasni, vagyis egy olyan programra van szükséged, ami Windows-on figyel minden cd olvasási mûveletet, és ha kell, segít.Hi, megint én 😀
Felraktam az uhu 1.2-t és most szeretném a verlihubot is telepíteni (forrásból).
De mikor a configure szkriptet futtatom, a következõ irja kiCode:checking for mysql-devel… no
configure: error: „install mysql-devel or somewhere it’s called mysql-dev”de nemértem miért.Felraktam a mysl-dev csomagot, de ugyanez a hiba…miért? 🙁
[align=right][snapback]135011[/snapback][/align]Uhu csomagból vagy forrásból tetted fel a mysql-dev-et? Futtass rootként egy ldconfigot (halvány emlékeim szerint az segít)
-
SzerzőBejegyzés