razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: érthetetlen winchester halál-ok. #2017352
    razoli
    Felhasználó

      Ma reggel mar az usb sem akart bootolni ezt eltavolitva „megjavul”.
      Ekkor ket dologra gondoltam:
      1. Ide-vezerlo hiba
      2. Memoria hiba
      Tulajdonkeppen a harmadik az a legnagyobb pech lenne, hogy 3 azaz harom winchester egyik naprol a masikra ne legyen kepes mukodni.

      Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011089
      razoli
      Felhasználó

        Eddig mennyien vagyunk- leszünk ?
        [align=right][snapback]135063[/snapback][/align]

        Nem merem elmondani… erõs lemondási hullám indul útnak.
        Na jó, tuti befutók: fellow, kelemengabor, baru, zmarton, nastjakam, karmester, valamint számítok rátok is. (ja én is ott leszek)
        Még nem tuti: strogg (valamint párja), sany

        Hozzáteszem, hogy aki lemondta, azokat egyenként fogom ellenõrizni, hogy fórumoztak-e helyette… és ha igen, akkor fórumfüggõséggel diliházba csukatom 😀 😛

        szerk: Csaba, mert jól viselkedtél, ezért levettem a figyelmeztetésedet. De ha ti sem jöttök, akkor visszateszem… 😀

        Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011087
        razoli
        Felhasználó

          Remélem senki nem felejtette el, hogy mi lesz holnap délután?!

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948690
          razoli
          Felhasználó

            razoli most offolni fog valamint egy kis naplóbejegyzést készít ide arról a pszichikai nyomásról ami ma érte.
            Történt délután, hogy felszálltam a Moszkva téren a 61-es villamosra. Az már valamennyire megszokott dolog, hogy utazás közben meghallgathatjuk a következõ megálló nevét valamint az átszállási lehetõségeket. De! Ezt követõen folyamatosan a következõ mondat volt hallható az elsõ néhány megállók között:
            „Amennyiben az utazásban mozgáskorlátozottak is részt vesznek, biztosítsuk számukra a megfelelõ helyet” (lehet, hogy nem egészen így hangzott el, de a lényeg ez volt)
            Elsõre azt gondoltam milyen figyelmesek. Másodiknál körbenéztem, hogy kinek adhatnám át a helyem. A tizediknél kandi-kamerákat kerestem. 15-nél átgondoltam, hogyan juthatok másképp haza, majd azon kezdtem elmélkedni, hogy egy nagy-nagy pszichológiai kísérlet részei vagyunk és ha bejön a dolog, akkor lesz majd „

            Hozzászólás: Netikett probléma #2009274
            razoli
            Felhasználó

              lenne egy javaslatom… nem lehetne a netikettben külön kiemelni, hogy ne nyissanak az új júzerek „kezdõ vagyok help plíz”;”kezdõ kérdések” és társai topicokat?
              [align=right][snapback]135058[/snapback][/align]

              Hozzászólás: e2fsck help #2015923
              razoli
              Felhasználó

                senki :((  semmi ötlet  vagy mashova irjam 🙂  gooogled  :unsure:
                [align=right][snapback]135047[/snapback][/align]

                Elõször mindenképpen csinálj egy backupot a partícióról:
                dd if=/dev/hda6 of=/mnt/oda_ahol_van_hely_a_hda6nak/hda6.image
                Ezután lehet bûvészkedni magával a partícióval nyugodtan. Ezután például megpróbálhatod a testdisk nevû cuccot (leszede, kitömörít, majd linux könyvtárból ./testdisk_akármit futtatod – megjegyzem nálam valamiért nem jók a szinek) Ezzel lehet partíciót keresni, helyreállítani. Egy próbát megér. Ha nagyon elrontasz valamit, akkor dd-vel visszaírod a hda.image-t a /dev/hda6-ra és lehet tovább próbálkozni.

                Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016976
                razoli
                Felhasználó

                  Ha érdekel a kérdés, akkor sok hasznos infót találhatsz a http://www.cdfreaks.com-on, ill. létezik valahol egy Linuxos cd/dvd másolás (backup?) howto is, ami kitér a kérdésre. Utóbbinak van magyar verziója is, csak most sehol sem találom se a magyart, se az angolt, úgyhogy erre nem tudok linket adni.

                  Köszi a linket.

                  Egyébként nem túl régen nagyon mélyen beleástam magam a kérdésbe, és a záró konklúzióm az volt, hogy Linuxon sajnos nincs megoldás, Windowson se sok, de ott a clonecd pl. nagyjából megfelel a célra.

                  Ezek szerint, ha jól értelmezem, akkor a CloneCD nem kizárólagosan egy cd-képet készít, hanem figyelembe veszi a lehetséges másolás-védelmi funkciók kiiktatását is? Egyébként érdekes téma, ha van kedved írhatnál róla egy cikket/hírt (szerintem sokakat érdekelne).

                  Mellesleg volna egy általános kérdésem: ha te szerzõi jogdíjat fizetsz minden üres adathordozó árában (márpedig mindenki fizet ilyet), akkor nem nyersz ezzel jogot a szerzõi joggal védett anyagok magáncélú másolására?
                  Ha nem kapsz ilyen jogot, akkor milyen alapon vonnak egyáltalán jogdíjat?
                  Ha kapsz ilyen jogot, akkor meg milyen alapon gátolnak a törvény adta jogod gyakorlásában mindenféle másolásvédelemmel? Ezt figyelembe véve: nem ütközik törvénybe Magyarországon másolásvédelemmel ellátott mûvek forgalmazása?

                  Ez kicsit összetett dolog és sajnos nagyon kusza is: egyrészt ugya az Artisjus ezzel a többletköltséggel (avagy warezadóval) szeretné kárpótolni az elõadókat/mûvészeket, mondván úgyis jogsértõ anyag kerül majd a médiára. Másfelõl az Asva a másolást, illegális terjesztést vette célba.

                  Hozzászólás: csak Magyarorszagrol #2017139
                  razoli
                  Felhasználó

                    „Olyan kerdesem van, hogy megoldhato-e valahogyan, hogy csak Magyarorszagrol (azaz olyan IP cimu geprol, ami kis hazankban talalhato…) lehessen SSH -val csatlakozni egy gephez?”
                    Biztosan megoldható, abból kell kiindulni amit ismersz egy gép eseténben, azaz az ip cím. Valahogy erre kell korlátozást adni (nálunk a suliban vannak olyan oldalak, amik csak elte géprõl érhetõk el, de az egy kisebb tartomány).
                    Inkább Bbt-verzióját próbáld ki.

                    nekem is volt néhányszor ssh próbálkozás, amikor az illetõ folyamatosan próbált 40000 feletti véletlenszerû portokon bejönni… lementettem az ipjét, meg a netstat -taep kimenetet, de mást nem nagyon tudtam csinálni (invoke-rc.d networking stop)

                    Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016964
                    razoli
                    Felhasználó

                      Tisztelem a jószándékodat amivel megnyilvánulsz, de mielõtt egy számodra ismeretlen kérdésben segítõ célzattal hozzászólsz, elõbb tájékozódj.

                      A cd és dvd írók hardveresen képtelenek a másolásvédett (>Macrovision SafeDisc 2.8) cd-ket pontosan felírni. A gyárban sem írják, hanem nyomják õket!
                      Ez a korlát a cd és dvd formátumok szabványainak egyenes következménye, és mint ilyen, szinte megkerülhetetlen. (Röviden és leegyszerûsítve: létezik olyan adat mintázat, amit bármilyen cd vagy dvd író képtelen lemezre felírni)
                      Egy módon azért mégis meg lehet ezeket a védelmeket kerülni: felírod a másolatot máshogy (úgy ahogy az íród képes rá), aztán az olvasáskor helyreállítod az eredeti adatot. Csakhogy a cd-t jó eséllyel Windows-on fogod olvasni, vagyis egy olyan programra van szükséged, ami Windows-on figyel minden cd olvasási mûveletet, és ha kell, segít. 

                      Hozzászólás: DC HUB #1977953
                      razoli
                      Felhasználó

                        Hi, megint én  😀

                        Felraktam az uhu 1.2-t és most szeretném a verlihubot is telepíteni (forrásból).
                        De mikor a configure szkriptet futtatom, a következõ irja ki

                        Code:
                        checking for mysql-devel… no
                        configure: error: „install mysql-devel or somewhere it’s called mysql-dev”

                        de nemértem miért.Felraktam a mysl-dev csomagot, de ugyanez a hiba…miért? 🙁
                        [align=right][snapback]135011[/snapback][/align]

                        Uhu csomagból vagy forrásból tetted fel a mysql-dev-et? Futtass rootként egy ldconfigot (halvány emlékeim szerint az segít)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,071-1,080 / 1,811