razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016962
    razoli
    Felhasználó

      vvvarj!  olvasd:topic.

      szal csakis grafikus feluleten dolgozok…
      vmiert nem hagyja, h beleirjak az fstabba…  erdekes… sokadszorra sem.
      [align=right][snapback]135009[/snapback][/align]

      Az fstab-ot csak rootként lehet írni.
      Teendõk: nyitsz egy terminál ablakot, majd beírod, hogy ‘su’ ezután jelszót kér, megadod a root jelszavát. Ezet után már van jogod szerkeszteni az fstabot.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948688
      razoli
      Felhasználó

        Mi tart vissza? 🙂
        Outsider banda…  _kukac_szelessav.hu.hu végzõdése is…) 🙂

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948685
        razoli
        Felhasználó

          Hát írjunk nekik, mert különben a büdös életben nem veszik észre…

          Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016958
          razoli
          Felhasználó

            megegy kerdes: a hdd-m 3 reszre van osztva: egy resz reiser,egy swap, egy fat32.
            hogyan tudok barmit is a fatra menteni linuxbol? (mondjuk egy filmet…)
            thx.
            [align=right][snapback]134987[/snapback][/align]

            Fel van csatolva a fat partíció? (/mnt vagy /media alatt keresd) Ha fel van, akkor ismán belépsz a /mnt(vagy media)/ könyvtárba például mc-vel vagy valami grafikus file-kezelõvel és átmásolod. Lehetséges, hogy nem tudsz írni rá, mert nincs jogod. Mindenesetre a /etc/fstab file-t idézd be és akkor többet tudunk mondani. Arra vigyázz, hogy a Fat nem kezeli a jogokat, azaz egyrészt ne telepíts rá linuxos programot, másrészt ha rámásolsz, akkor elvesznek az adott file jogosultságai (ami film, mp3, illetve minden nem futtatható állomány esetében nem olyan nagy probléma).

            Hozzászólás: MSN linux alatt #1995948
            razoli
            Felhasználó

              Hát nekem msn-en mindig is lassú volt a fájlátvitel, legyen az win vagy linux. Emellett persze máshonnan full sebességen tudtam tölteni.
              [align=right][snapback]134969[/snapback][/align]

              Igen? Akkor próbáljátok ki a Skype fileküldési funkcióját… egy 15Kb-os szöveges állomány szinte észrevehetetlen fél perc alatt átkúszik.
              Off
              Amúgy Wines kollegák jelezték, hogy msn-en nem lehet .mp3 kiterjesztésû file-okat küldözgetni (annyiban módosítanám, hogy akkor, ha a célgépen Windows fut)
              On

              Ha valami állományt égetõen fontos átküldeni, arra én azt a módszert dolgoztam ki, hogy egy speciális user-t létrehozok, home-jába be minden küldendõ cuccot, aztán Scp/Winscp-vel lehet lehúzni (persze elöbb adok jelszót, ip-t…).

              Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016954
              razoli
              Felhasználó

                Linux alatt melyik íróprogival lehet CD-t, /DVD-t klónozni?

                Köszönetteel:

                eReL  :unsure:
                [align=right][snapback]134971[/snapback][/align]

                dd 🙂
                dd if=/dev/cdrom of=/mnt/akárhova/cd.kép majd a cd.képet kiírod cd-re, de ez most csak a pillanatnyi agyszüleményem, még nem próbáltam. Többiek? 😉

                Hozzászólás: K #2016774
                razoli
                Felhasználó

                  Vagy legalább az OpenOffice.org (esetleg Word) magyar helyesírásellenõrzõjét rá lehetne ereszteni a nyers szövegre.

                  Hozzászólás: Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget #2016932
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011084
                    razoli
                    Felhasználó

                      Nnno, már a símaszkos témára is van sablonunk! Enhanced verzió!
                      Ha így látjátok Zolit akkor ne restelljetek odamenni!

                      Ui bocs ezt nem hagyhattam ki.. hogy mennyire királyosul hangolok, közben meg most nem is tudok menni…
                      [align=right][snapback]134776[/snapback][/align]

                      😀 😀 😀
                      Már épp kapcsoltam volna ki a gépet, hogy menjek tanulni pedagógiát…
                      Kovi -> majd augusztusban csinálunk egy (vagy több) isteni bográcsgulyást!

                      Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011080
                      razoli
                      Felhasználó

                        Fenti problémára megoldás: keressetek meg engem (és megpróbálok pontos lenni) 🙂
                        A galéria jó ötlet épp ajánlani akartam, hogy nézelõdjetek ott. (Kizárólag tájékozódás és nem elriasztás szempontjából!) 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,081-1,090 / 1,811