razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kernel 2.6 #2016488
    razoli
    Felhasználó

      vmlinuz-2.4.18-bf2.4
      vmlinuz-2.6.8-2-686

      Szerk: akkor én se 🙂
      [align=right][snapback]134189[/snapback][/align]

      a gyökérkönyvtárban van szimlink, ami ezekre mutat? Mindenese próbáld ki így módosítva az új bejegyzést:

      title Debian GNU/Linux 3.0-k2.6
      kernel (hd0,1)/boot/vmlinuz-2.6.8-2-686 root=/dev/hda2

      ha hisztizik, akkor add meg neki az initrd.img elérését is.

      Hozzászólás: Kernel 2.6 #2016486
      razoli
      Felhasználó

        a /boot alatt milyen nevû kernel változatok szerepelnek?

        szerk: inkább nem idézem be 😉

        Hozzászólás: váltás KDE-rõl Gnome-ra #2016482
        razoli
        Felhasználó

          Sziasztok!
          Hogyan tudnék KDE-rõl Gnome-ra váltani, a bejelentkezõ képernyõn a listában nincs benne a Gnome, a sysconfigot meg hiába írom át hogy az alapértelmezett a Gnome legyen, nem változik semmi.
          Suse 9.2-esem és kde 3.4-esem van
          üdv:Viktor
          [align=right][snapback]134184[/snapback][/align]

          A Gnome telepítve van?

          Hozzászólás: root miért nem biztonságos? #2016471
          razoli
          Felhasználó

            átmozgattam a dc-s topikból ide

            Hozzászólás: root miért nem biztonságos? #2016470
            razoli
            Felhasználó

              Sziasztok,
              10 eve szivok a m$-tal, most vegre valtottam. Egyelore boldog lama vagyok, de volna egy
              fontos kerdesem:

              Valahol olvastam, hogyha rootkent vagyok bejelentkezve, akkor azzal nem biztonsagos netezni. Igaz-e ez, es ha igen miert? Mert mindenhova van jogom, ezert aztan ha valaki behatol, akkor neki is lesz? Nem ved meg a beepitett tuzfal? (SUSE 9.2):unsure:

              Csinaltam masik usert, de nem tul kenyelmes valtogatni, persze a biztonsagert szivesen megteszem.

              Elore is koszonom a valaszt, ha kapok.

              Udv,
              le
              [align=right][snapback]134142[/snapback][/align]

              Egyrészt mástól is megvéd bár ennek nem nagy az esélye, valamint magadtól 🙂 userként nem tudsz a rendszerben kárt tenni, csak a home könyvtáradban, rootként viszont nincs lehetetlen. Nem kell váltogatni a felhasználókat, elég ha userként vagy benn. Ha telepíteni kell akkor úgyis kéri a root jelszót, amúgy meg terminálon ‘su’ parancs + jelszó root jogokat ad arra a terminálra.

              Hozzászólás: C programozás #2016097
              razoli
              Felhasználó

                Hi

                most irogatok egy progit és van egy két kérdésem.
                1, kéne egy c fügvény ami gyököt von egy számból.
                2, kéne egy c fügvény ami egy nem egész számot egészre kerekít, de mindenképp fölfelé (pl.: 1,1-bõl 2-t csinál).

                kösz
                [align=right][snapback]134110[/snapback][/align]

                függvényt nem tudok, de tudsz írni egyet te is, a következõ képpen:
                Eredmény=e^(ln(Alapszám)/N-edik_gyök)
                Pontosabb leírás ebben a topikban

                Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011022
                razoli
                Felhasználó

                  Azt csak halkan pendíteném meg, hogy eddig ketten jelezték emailen, hogy jönnének 🙂
                  Szóval írjatok!!

                  Hozzászólás: Beállítások kezdõknek #2015941
                  razoli
                  Felhasználó

                    Ez a hasonlat  😀  😀  😀
                    [align=right][snapback]134030[/snapback][/align]

                    Igen, ez nekem is helyrebillentette a kedvem a mai napra 😀

                    Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011014
                    razoli
                    Felhasználó

                      No akkor azt szeretném kérni, hogy aki jön(ne) az dobjon nekem egy emailt a razoli linuxforum hu-ra, hogy számítsunk rá. Helyet nem foglalok, mert ennyi fõ esetén bárhova beférünk.
                      Az idõpont május 21. 15:00
                      Találkozzunk a Nyugati téren (szemben a pályaudvarral az óra alatt)
                      Ez még nem hivatalos forma, hírt holnap írok. Igazából nem is nevezném 2. linuxfórum találkozónak, inkább linuxfórum beszélgetés & sörözésnek.
                      Gyertek!

                      Hozzászólás: UHU 1.2 root jog bootoláskor? #2015909
                      razoli
                      Felhasználó

                        üdv,

                        Mi lenne, ha a topicnyitó (felelõssége tudatában és a korrektség jegyében) megváltoztatná a topic inkorrekt, férevezetõ címét? Köszi!

                        Ugyanez a téma a HUP.hu-n is felbukkant.
                        [align=right][snapback]133968[/snapback][/align]

                        Megváltozott.
                        Egyébként topiknyitó a hwsw-n is riogatta a népet ezzel…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,131-1,140 / 1,811