Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
vmlinuz-2.4.18-bf2.4
vmlinuz-2.6.8-2-686Szerk: akkor én se 🙂
[align=right][snapback]134189[/snapback][/align]a gyökérkönyvtárban van szimlink, ami ezekre mutat? Mindenese próbáld ki így módosítva az új bejegyzést:
title Debian GNU/Linux 3.0-k2.6
kernel (hd0,1)/boot/vmlinuz-2.6.8-2-686 root=/dev/hda2ha hisztizik, akkor add meg neki az initrd.img elérését is.
a /boot alatt milyen nevû kernel változatok szerepelnek?
szerk: inkább nem idézem be 😉
Sziasztok!
Hogyan tudnék KDE-rõl Gnome-ra váltani, a bejelentkezõ képernyõn a listában nincs benne a Gnome, a sysconfigot meg hiába írom át hogy az alapértelmezett a Gnome legyen, nem változik semmi.
Suse 9.2-esem és kde 3.4-esem van
üdv:Viktor
[align=right][snapback]134184[/snapback][/align]A Gnome telepítve van?
átmozgattam a dc-s topikból ide
Sziasztok,
10 eve szivok a m$-tal, most vegre valtottam. Egyelore boldog lama vagyok, de volna egy
fontos kerdesem:Valahol olvastam, hogyha rootkent vagyok bejelentkezve, akkor azzal nem biztonsagos netezni. Igaz-e ez, es ha igen miert? Mert mindenhova van jogom, ezert aztan ha valaki behatol, akkor neki is lesz? Nem ved meg a beepitett tuzfal? (SUSE 9.2):unsure:
Csinaltam masik usert, de nem tul kenyelmes valtogatni, persze a biztonsagert szivesen megteszem.
Elore is koszonom a valaszt, ha kapok.
Udv,
le
[align=right][snapback]134142[/snapback][/align]Egyrészt mástól is megvéd bár ennek nem nagy az esélye, valamint magadtól 🙂 userként nem tudsz a rendszerben kárt tenni, csak a home könyvtáradban, rootként viszont nincs lehetetlen. Nem kell váltogatni a felhasználókat, elég ha userként vagy benn. Ha telepíteni kell akkor úgyis kéri a root jelszót, amúgy meg terminálon ‘su’ parancs + jelszó root jogokat ad arra a terminálra.
Hi
most irogatok egy progit és van egy két kérdésem.
1, kéne egy c fügvény ami gyököt von egy számból.
2, kéne egy c fügvény ami egy nem egész számot egészre kerekít, de mindenképp fölfelé (pl.: 1,1-bõl 2-t csinál).kösz
[align=right][snapback]134110[/snapback][/align]függvényt nem tudok, de tudsz írni egyet te is, a következõ képpen:
Eredmény=e^(ln(Alapszám)/N-edik_gyök)
Pontosabb leírás ebben a topikbanAzt csak halkan pendíteném meg, hogy eddig ketten jelezték emailen, hogy jönnének 🙂
Szóval írjatok!!Ez a hasonlat 😀 😀 😀
[align=right][snapback]134030[/snapback][/align]Igen, ez nekem is helyrebillentette a kedvem a mai napra 😀
No akkor azt szeretném kérni, hogy aki jön(ne) az dobjon nekem egy emailt a razoli linuxforum hu-ra, hogy számítsunk rá. Helyet nem foglalok, mert ennyi fõ esetén bárhova beférünk.
Az idõpont május 21. 15:00
Találkozzunk a Nyugati téren (szemben a pályaudvarral az óra alatt)
Ez még nem hivatalos forma, hírt holnap írok. Igazából nem is nevezném 2. linuxfórum találkozónak, inkább linuxfórum beszélgetés & sörözésnek.
Gyertek!üdv,
Mi lenne, ha a topicnyitó (felelõssége tudatában és a korrektség jegyében) megváltoztatná a topic inkorrekt, férevezetõ címét? Köszi!
Ugyanez a téma a HUP.hu-n is felbukkant.
[align=right][snapback]133968[/snapback][/align]Megváltozott.
Egyébként topiknyitó a hwsw-n is riogatta a népet ezzel… -
SzerzőBejegyzés