razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Leállításnál fagyás #2015815
    razoli
    Felhasználó

      up!
      [align=right][snapback]133938[/snapback][/align]

      grrr
      Ez itt nem szokás, úgyhogy légyszíves máskor ne. Ha majd valaki tud segíteni, akkor segít…

      Hozzászólás: Tûzfal funkciók #2015914
      razoli
      Felhasználó

        „1) Mi az az insmod ?”
        man insmod:
        insmod — simple program to insert a module into the Linux Kernel
        vagyis modult tudsz a kernelhez illeszteni. Ha jól látom nem találja az ip_tables modult a kernelben.
        Bele van forgatva?

        2) Hogyan tudom beállítani az IP táblát ?
        sajnos most csak ezt tudom, de volt valahol egy jó kis leírás: iptables

        3) Mit kell telepítenem ?
        „Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded.”
        „This may indicate that your kernel does not support IPtables.”
        Vagyis lehet, hogy érdemes lenne egy kernel frissítést végrehajtani.
        Sok sikert

        Hozzászólás: kép átméretezés #2015843
        razoli
        Felhasználó

          xnview nálam elég instabil volt, sokszor elszállt. azt a convert-t honna lehet letölteni?
          [align=right][snapback]133924[/snapback][/align]

          convert nincs benne az alap rendszerben, vagy valamelyik cd-n? Akkor gondolom a disztró oldaláról tölthetõ egy rpm állomány, vagy akárhonnan a google segítségével.

          Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011012
          razoli
          Felhasználó

            Hát, nem igazán pörög a topik… 🙁
            Többiek? Nem erõltetem, ha nem megy (max sörözünk hatan egy jót :))

            Hozzászólás: kép átméretezés #2015840
            razoli
            Felhasználó

              sziasztok
              hogyan lehet sok képet átméretezni egyszerre? valamilyen kis programocska vagy szkript kéne
              [align=right][snapback]133872[/snapback][/align]

              Ha grafikus akkor meg xnview

              Hozzászólás: Suse 9.3 #2013065
              razoli
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Valaki somogy megyében nincs, aki pörkölne nekem egy 9.3 DVD-t vagy DVD-ket? Ha nincs, akkor távolabbi is jó, csak küldjön egy mailt és küldöm a DVD-ket…

                Elõre is köszönöm a segítséget…
                [align=right][snapback]133790[/snapback][/align]

                Van valaki, akinek +van a 9.3 és ki tudná írni nekem dvd-re?
                Csak írd meg a címed és küldöm a dvd-t.
                [align=right][snapback]133832[/snapback][/align]

                Elsõsorban itt nézzetek szét:
                http://pomm.tk, konkrétabban ezen a lapon
                Esetleg még a linux.lap.hu-n nézzetek szét, bár az ottani lehetõségek inkább fizetõsek…

                Hozzászólás: Memória mennyiség #2015825
                razoli
                Felhasználó

                  Mi lehet a hiba?
                  [align=right][snapback]133827[/snapback][/align]

                  Szerintem az átváltásnál veszik el pár mega. Ha abból indulunk ki, hogy 512.000.000Byte memória van, akkor azt osztva 1024-el: 500.000 Kbyte /1024 = 488,28 Mb
                  Valami ilyesmi lehet nálad is. A memórián a mérete byte-ban vagy Mbyte-ban megadva?

                  szerk: swappal jártam így régebben: megadtam 256000000Byte-ot, és meglepve néztem, hogy a swap hivatalos mérete 243Mb 🙂

                  Hozzászólás: Linuxfórum támogatás #2008147
                  razoli
                  Felhasználó

                    Ti nyomtok következõ adagot?
                    Részemrõl igen.
                    [align=right][snapback]133726[/snapback][/align]

                    Persze, ha rendszeresen nem is, de fogok

                    Hozzászólás: Delta Force 2 #2015596
                    razoli
                    Felhasználó

                      Bepe blogját olvashattuk…
                      [align=right][snapback]133676[/snapback][/align]

                      Akartam, de nem mertem beírni (pont ugyanezt)
                      Viszont copypaste továbbra is… hmm nem is teljesen ugyanaz. 🙂

                      Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011010
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,141-1,150 / 1,811