razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,161-1,170 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kérdés?? – képnézegetõk #2015387
    razoli
    Felhasználó

      Ciao, ezekkel lehet olyat is, hogy egyszerre több képet méretezel, nevezel át?
      [align=right][snapback]133172[/snapback][/align]

      az xnview tudja (mindig azt szoktam használni erre) – kiválasztod a könyvtárat, ahol a képek vannak (jó tanács: mindig legyen másolat róluk, ha nem átnevezõsen csinálod 🙂 ), majd a mûveletet (resize, ha jól emlékszem) és már meg is vannak.

      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997146
      razoli
      Felhasználó

        WTF!? wtf.gif

        Virágnyelv? d3.gif

        Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2011007
        razoli
        Felhasználó

          Nos hát akkor mi az idõpont?? 😀 Mert nekem mind1 ha hétvége 😀
          [align=right][snapback]133028[/snapback][/align]

          Még csak körvonalazva ismert, jelenleg a 21-22-i hétvége a tuti. A szombati nap szerintem esélyesebb.

          Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997142
          razoli
          Felhasználó

            Annyit fûznék hozzá, hogy legközelebb linkeld, vagy legjobb, ha csatolod egy txt fileban, mert nagyon hosssszú lett.
            [align=right][snapback]132843[/snapback][/align]

            Olvastad?!

            Hozzászólás: bittornado help #2011365
            razoli
            Felhasználó

              Jó,nem mondtam,de annyira nem vagyok láma,hogy a program honlapján(ha van) ne nézzek szét
              [align=right][snapback]132979[/snapback][/align]

              No, meddig jutottál? Ha jól értem elakadtál. Hol, mit csináltál addig?
              Közben leszedtem a tar.gz-t én is, avan benne egy readme, meg egy install.txt – eszerint elõször be kell szerezni egy wxPython-t „install wxPython – http://wxpython.org/”
              A readme leírja, hogy mit és hogyan kell csinálni lépésrõl lépésre.

              Hozzászólás: blackPanther #2001173
              razoli
              Felhasználó

                Persze hogy mountoltam.
                Tele is van a cd cuccokal.
                Be is tölti csak nem tudom semmivel megnézni ,megnyini lehet de üres mappát mutat.
                A meghajtó és a lemezek is jók mert  mondom más oprendszer alatt simán megy a dolog.
                Amugymeg errõl a meghajtóról telepítettem a rendszert.
                Nem igazán értem mi a kínja?
                [align=right][snapback]132964[/snapback][/align]

                Konzolon mc-ben nézted?
                próbáld meg, hogy lecsatolod, majd kézzel felcsatolod:
                umount /mnt/
                mount /mnt/
                ha nem megy, akkor rootként:
                mount -o ro /dev/hdx /mnt/
                x={a,b,c,d}, ahol a cd van

                Hozzászólás: vicc #1922718
                razoli
                Felhasználó

                  van még:
                  Nyolc legrosszabb dolog, ami a természetgyógyásznál történhet az emberrel

                  1. A varázsvesszõvel kiszúrja a szemed, pedig lumbágóval mentél oda.
                  2. A felírt gyógynövénytea keverékben vegeta és grill fûszerkeverék is szerepel.
                  3. Mivel a doktor nem beszél magyarul, tolmácsra van szükség, a két órás kezelés végén
                  azonban a tolmács gyógyul meg.
                  4. Amióta az akupunktúrás kezelés tart, nem tudsz folyadékot inni, mert kifolyik a lyukakon.
                  5. 42 féle gyógyszert írnak fel, mert írisz diagnosztika közben nem vetted le a napszemüveged.
                  6. Kozmikus energia átadás közben leég a szemöldököd, és lábadra sül a mûszálas tornacipõ.
                  7. Miközben a telihold idején aranyered kakastollal ecseteled az erkélyen, kijönnek a szomszédok.
                  8. A számla összege para úton négy nullával bõvül a kiállítástól a pénztárig.

                  Nyolc dolog, amit a vízisíedzõ sosem mond el neked

                  1. A motorcsónak vezetõk üvöltetik a zenét, és sosem fordulnak vissza.
                  2. Nyolcvan kilométer per óra felett nem lehet fájdalommentesen spárgázni.
                  3. A víz is csúszik.
                  4. Kanyarodáskor a beton hullámtörõn csak a haladók tudnak átugratni, a kezdõk fejjel
                  nekicsapódnak.
                  5. A sílécért neked kell visszaúsznod, ha elhagyod.
                  6. A filmekben a két tartályhajó között elsiklást négy kamerával veszik fel, öt felvétel során.
                  7. Nyolcvannál teljesen más élmény, amikor a szemedbe repül egy sirály.
                  8. Az életmentõ mellény, akár a repülõn, csak akkor ér valamit, ha élve kerülsz a vízbe.

                  Hozzászólás: Debian ISO probléma #2015135
                  razoli
                  Felhasználó

                    😮 Most már értem. Tehát a NONUS azért jó nekem, mert nem US  :icon_redface: Hogy hogy erre nem jöttem rá … Kösz!
                    [align=right][snapback]132962[/snapback][/align]

                    a nonusról és az egész debian telepítésrõl bõvebb információt itt kapsz – olvasd át, érdemes

                    Hozzászólás: bittornado help #2011363
                    razoli
                    Felhasználó

                      Valaki?
                      [align=right][snapback]132959[/snapback][/align]

                      Erre már mintha mondtam volna, hogy lehetõleg hanyagoljuk… Majd jön erre valaki és válaszol, amúgy meg rtfm.

                      Nem mondod…..
                      Onnan már letöltöttem,csak nem tudom felrakni.A keresõben meg nem találok rpm-eset
                      [align=right][snapback]132969[/snapback][/align]

                      Igen?

                      Hozzászólás: dc klienst keresek #2014043
                      razoli
                      Felhasználó

                                                 
                        Ez maga a program?Nincs kezelõfelülete?Hogy kell ezt használni?
                        [align=right][snapback]132927[/snapback][/align]

                        Ez maga a program – ez a kezelõfelülete. Többet tudsz meg egy ‘man ‘ paranccsal bármelyik programról. Ha kapcsoló (‘-xy’) nélkül futtatod, akkor kiírja a lehetõségeket. (A Linuxos programok parancssorból is vezérelhetõek gui nélkül).
                        Ezt valahogy így kell használni:
                        dctc -n -e -s -d … böngészd át a helpjét (amit beidéztél)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,161-1,170 / 1,811