Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Háj.codegát honnan tudok ingyen letölteni?nagyon fontos lenne
[align=right][snapback]132176[/snapback][/align][code]
Háj.codegát honnan tudok ingyen letölteni?nagyon fontos lenne
[align=right][snapback]132176[/snapback][/align]Amennyiben a Cedegára gondolsz, azt sehonnan.
1. Meg kell venni (ahogyan a játékokat is rá)
2. CVS-bõl kell összerakni magadnak, de errõl többet én sem tudok mondani.
Ajánlom figyelmedbe a fórum wnie/winex topikjainak böngészését.
Az nV ATi driverek fejlesztésével? <_< Na, ezen jót röhögnék... Nem ATi web-oldalt akartál írni?su –
mint tudjuk 😛
egyébként meg google pár pillanat alatt megtalálja a választ.
[align=right][snapback]132124[/snapback][/align]:blush: opsz, igaz 🙂
üdv mindenkinek!
Szal nekem az lenne a problémám h most telepítettem fel a linuxot, és a rendszerindítóban meg nincs sehol a windows. Még régebben a partícionálásnál külön csináltam linuxnak partíciókat, szal van /BOOT is, és most mikor felpakoltam a uhut nem tom h kell elindítni a xpt. tudnátok ebben segíteni?
kössze elõre is
[align=right][snapback]132112[/snapback][/align]linuxon nyiss egy terminált, add ki a su parancsot, írd be a root jelszót, majd update-grub.
Ezután nézd meg a /boot/grub/menu.lst fileban szerepel-e Windows. Ha nem akkor szerkeszd bele:title windows
chainloader hd(x,y)+1x a merevlemez száma 0-tól indulva, y a part száma szintén 0-tól (azaz ha az elsõ vinyó elsõ partja, akkor x,y=0)
A /dev alatt floppy van.
Hogy kell Tab kiegészítéssel útvonalat írni? :blush:
[align=right][snapback]132107[/snapback][/align]akkor az of=/dev/floppy -val próbáld meg
Tab: elkezdesz írni egy könyvtár vagy file nevet és megnyomod a tabot, akkor ameddig egyértelmû, addig kiegészíti neked (természetesen, ha csak egy ilyen kezdetû file van akkor kiírja az egészet) nagyon meggyorsítja a termináon való ügyködést flõeg hosszú filenevek esetén.
Valamint parancsok kiírására is használható (mpl[tab] = mplayer, vagy a[tab] kiírja az összes parancsot ami a-val kezdõdik)Sziasztok!
Sarge debian van az 1ik gépemen és megy is tökéletesen,
kivéve 1 aprócska hibaüzit ami 10-20 percenként jön elõ…
most pontos szöveget nemtok adni mert nem arrol a géprõl vagyok,de a lényege annyi h IRQ7 el msél vmi és végén kiírja h
IRQ7 disabled…..Kérdésem: hogyan tudnám ezt megszüntetni?
Válaszokat köszi!
[align=right][snapback]132102[/snapback][/align]Majd ha gépközelben vagy, akkor nézz bele a syslogba, esetleg (ha van benne utalás, erre akkor) csatold a megfelelõ sorokat.
‘dd if=/ahova/leszedted/disk.img of=/dev/fd0’
‘dd if=/home/soltan/testdisk-dos.img of=/dev/fd0’ Ez nálam így néz ki.Ebben a szavazásban ki szeretném deríteni,melyik a jobb
[align=right][snapback]132096[/snapback][/align]1.
Ja, de egy pro,vagy egy olyan valaki,aki már elég jól bánik a linux-al,az tudja,hogy mit keressen,egy kezdõ pedig nem
[align=right][snapback]132083[/snapback][/align]Igazából ha egyszer kitapasztalod, akkor neked is menni fog. Kicsi angol tudással (tulajdonképpen olyan dolgok, amiket lassan magyarul is így hívunk) sokatra lehet menni, cask be kell írni azokat a szavakat amik szûkítik a kört. Vagy ha egy bizonyos oldalon keresel, akkor beírod utána, hogy pld site:szabilinux.hu Ha hibaüzenetet kapsz, akkor egy az egyben bemásolva tuti kiad róla valamit, ha mást nem akkor egy levlistán szereplõ megoldást. Szóval nem nehéz.
-
SzerzőBejegyzés