razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: dc klienst keresek #2014022
    razoli
    Felhasználó

      Háj.codegát honnan tudok ingyen letölteni?nagyon fontos lenne
      [align=right][snapback]132176[/snapback][/align]

      [code]

      Hozzászólás: dc klienst keresek #2014021
      razoli
      Felhasználó

        Háj.codegát honnan tudok ingyen letölteni?nagyon fontos lenne
        [align=right][snapback]132176[/snapback][/align]

        Amennyiben a Cedegára gondolsz, azt sehonnan.
        1. Meg kell venni (ahogyan a játékokat is rá)
        2. CVS-bõl kell összerakni magadnak, de errõl többet én sem tudok mondani.
        Ajánlom figyelmedbe a fórum wnie/winex topikjainak böngészését.

        Hozzászólás: Ati radeon #1916594
        razoli
        Felhasználó

          gondolkodik.gif Az nV ATi driverek fejlesztésével?  <_< Na, ezen jót röhögnék... Nem ATi web-oldalt akartál írni?

          razoli
          Felhasználó

            su –
            mint tudjuk 😛
            egyébként meg google pár pillanat alatt megtalálja a választ.
            [align=right][snapback]132124[/snapback][/align]

            :blush: opsz, igaz 🙂

            razoli
            Felhasználó

              üdv mindenkinek!

              Szal nekem az lenne a problémám h most telepítettem fel a linuxot, és a rendszerindítóban meg nincs sehol a windows. Még régebben a partícionálásnál külön csináltam linuxnak partíciókat, szal van /BOOT is, és most mikor felpakoltam a uhut nem tom h kell elindítni a xpt. tudnátok ebben segíteni?

              kössze elõre is
              [align=right][snapback]132112[/snapback][/align]

              linuxon nyiss egy terminált, add ki a su parancsot, írd be a root jelszót, majd update-grub.
              Ezután nézd meg a /boot/grub/menu.lst fileban szerepel-e Windows. Ha nem akkor szerkeszd bele:

              title windows
              chainloader hd(x,y)+1

              x a merevlemez száma 0-tól indulva, y a part száma szintén 0-tól (azaz ha az elsõ vinyó elsõ partja, akkor x,y=0)

              Hozzászólás: Kernel panic #2014265
              razoli
              Felhasználó

                A /dev alatt floppy van.
                Hogy kell Tab kiegészítéssel útvonalat írni? :blush:
                [align=right][snapback]132107[/snapback][/align]

                akkor az of=/dev/floppy -val próbáld meg
                Tab: elkezdesz írni egy könyvtár vagy file nevet és megnyomod a tabot, akkor ameddig egyértelmû, addig kiegészíti neked (természetesen, ha csak egy ilyen kezdetû file van akkor kiírja az egészet) nagyon meggyorsítja a termináon való ügyködést flõeg hosszú filenevek esetén.
                Valamint parancsok kiírására is használható (mpl[tab] = mplayer, vagy a[tab] kiírja az összes parancsot ami a-val kezdõdik)

                Hozzászólás: irq 7 probléma #2014403
                razoli
                Felhasználó

                  Sziasztok!
                  Sarge debian van az 1ik gépemen és megy is tökéletesen,
                  kivéve 1 aprócska hibaüzit ami 10-20 percenként jön elõ…
                  most pontos szöveget nemtok adni mert nem arrol a géprõl vagyok,

                  de a lényege annyi h IRQ7 el msél vmi és végén kiírja h
                  IRQ7 disabled…..

                  Kérdésem: hogyan tudnám ezt megszüntetni?
                  Válaszokat köszi!
                  [align=right][snapback]132102[/snapback][/align]

                  Majd ha gépközelben vagy, akkor nézz bele a syslogba, esetleg (ha van benne utalás, erre akkor) csatold a megfelelõ sorokat.

                  Hozzászólás: Kernel panic #2014262
                  razoli
                  Felhasználó

                    ‘dd if=/ahova/leszedted/disk.img of=/dev/fd0’
                    ‘dd if=/home/soltan/testdisk-dos.img of=/dev/fd0’ Ez nálam így néz ki.

                    Hozzászólás: Gnome VS KDE #2014398
                    razoli
                    Felhasználó

                      Ebben a szavazásban ki szeretném deríteni,melyik a jobb
                      [align=right][snapback]132096[/snapback][/align]

                      1.

                      Hozzászólás: dc klienst keresek #2014012
                      razoli
                      Felhasználó

                        Ja, de egy pro,vagy egy olyan valaki,aki már elég jól bánik a linux-al,az tudja,hogy mit keressen,egy kezdõ pedig nem
                        [align=right][snapback]132083[/snapback][/align]

                        Igazából ha egyszer kitapasztalod, akkor neked is menni fog. Kicsi angol tudással (tulajdonképpen olyan dolgok, amiket lassan magyarul is így hívunk) sokatra lehet menni, cask be kell írni azokat a szavakat amik szûkítik a kört. Vagy ha egy bizonyos oldalon keresel, akkor beírod utána, hogy pld site:szabilinux.hu Ha hibaüzenetet kapsz, akkor egy az egyben bemásolva tuti kiad róla valamit, ha mást nem akkor egy levlistán szereplõ megoldást. Szóval nem nehéz.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,201-1,210 / 1,811