Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sztem néz körül pomm lapján! http://pomm.uw.hu ha jól emléxem.
[align=right][snapback]130903[/snapback][/align]root@ubuntu:/home/lacika # chmod 777 /media/win1
chmod: `/media/win1′ jogosultságainak megváltoztatása: Csak olvasható fájlrendszer
[align=right][snapback]130888[/snapback][/align]Az ntfs csak olvasható linuxból. Léteznek módok íráshoz is, de vagy nagyon lassú vagy fizetni kell érte.
Helló!
Az lenne a problémám, hogy egy ntfs particiót felmountoltam ubuntu alá de amibe tettem (/media/win1) nem tudom megnyitni mert azt írja, hogy nincs hozzá jogom.
Kezdõ vagyok linuxban, légyszi segítsetek, hogy kell a jogokat megváltoztatni?
[align=right][snapback]130697[/snapback][/align]Hogy néz ki az fstab? Egészítsd ki egy umask=000 opcióval az ntfs-re vonatkozó sort. Ha nem megy akkor chmod 777 /mnt/win1
Udv!
Annyi az egesz, hogy ugy gondoltam, nem bonyolitom tul a dolgokat, es clone modban hasznalom.
Morzel
[align=right][snapback]130677[/snapback][/align]Légyszi, máskor inkább csatold, vagy ha van lehetõséged rá akkor linkeld. Köszi 🙂
Hogy kell azt megadni, hogy a loggolást bele tegye egy file-ba?
Felvettem a tûzfalszabályok közé, hogy:
iptables -A OUTPUT -p tcp -j LOG –log-prefix „Teszt”
de ilyenkor a képernyõre dobál mindent. Mit kell beállítani a syslog-ba.Elõre is köszönöm.
[align=right][snapback]130615[/snapback][/align]próbáld meg ‘>> teszt’ beleirányítani egy fileba. (hátha) 🙂
hali mindenki. Elõre leszögezném, hogy 3 órja láttam elõször linuxot. Tetszett és felpakoltam „suse 9.2:) itt kezdõdik a problémám. minden oké volt, de most ahoy betölt istenért nem akar a dos-nál tovább lépni. kiírja hogy felhasználónév jelszó, beírom és csak ennyi lesz linux/: hogy tudom visszahozni a desktop dolgot? Valaki tudna nekem segíteni? Köszönöm.
[align=right][snapback]130590[/snapback][/align]ööö ezt a dos elnevezést hanyagoljuk, mert többekben megáll a vér… mondjuk karakteres felületnek 🙂
Belépsz, majd próbáld meg a ‘startx’ utasítást, esetleg rootként az ‘init 5’-öt. Telepítés után sem volt grafikus felület vagy állítottál valamit?2 swap és 2 linux fájlrendszerrel
Miért kell két swap?
Hello!
Az lenne a problémám, hogy nekem egy ATI Mobility 9600/9700 M10-es videókari-m van és nem akar menni linux alatt mint 3d-s kártya.
Linux-ban elég (NAGYON) kezdõ vagyok. 🙂
Ha tud valaki segíteni annak nagyon örülnék.
[align=right][snapback]130449[/snapback][/align]Mit jelent, hogy nem akar menni? Próbáltad telepíteni?
Olvasd át ezt, hátha választ kapsz, (atihoz nem értek): Ati videókártya driverének telepítéseFõoldal -> GYIK -> Linux parancssori tippek
2 ötlet:
1. ha xmms-ben játszod le a dolgokat akkor a beállitásoknál a kimeneti modul állitsd át ALSA-ra…
2. inditsd el az alsamixer nevû progit és ott vedd lejjebb a dolgokat….
[align=right][snapback]130429[/snapback][/align]Ja igen, a pcm max 70-75% legyen, mert afelett recseg
-
SzerzőBejegyzés