razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Rendszerlemez… #2013484
    razoli
    Felhasználó

      Sztem néz körül pomm lapján! http://pomm.uw.hu ha jól emléxem.
      [align=right][snapback]130903[/snapback][/align]

      http://pomm.tk

      Hozzászólás: Könyvtár hozzáférés #2013362
      razoli
      Felhasználó

        root@ubuntu:/home/lacika # chmod 777 /media/win1

        chmod: `/media/win1′ jogosultságainak megváltoztatása: Csak olvasható fájlrendszer
        [align=right][snapback]130888[/snapback][/align]

        Az ntfs csak olvasható linuxból. Léteznek módok íráshoz is, de vagy nagyon lassú vagy fizetni kell érte.

        Hozzászólás: Könyvtár hozzáférés #2013357
        razoli
        Felhasználó

          Helló!

          Az lenne a problémám, hogy egy ntfs particiót felmountoltam ubuntu alá de amibe tettem (/media/win1) nem tudom megnyitni mert azt írja, hogy nincs hozzá jogom.
          Kezdõ vagyok linuxban, légyszi segítsetek, hogy kell a jogokat megváltoztatni?
          [align=right][snapback]130697[/snapback][/align]

          Hogy néz ki az fstab? Egészítsd ki egy umask=000 opcióval az ntfs-re vonatkozó sort. Ha nem megy akkor chmod 777 /mnt/win1

          Hozzászólás: ATI TV out #2010375
          razoli
          Felhasználó

            Udv!
            Annyi az egesz, hogy ugy gondoltam, nem bonyolitom tul a dolgokat, es clone modban hasznalom.
            Morzel
            [align=right][snapback]130677[/snapback][/align]

            Légyszi, máskor inkább csatold, vagy ha van lehetõséged rá akkor linkeld. Köszi 🙂

            Hozzászólás: iptables LOG az iptables.log-ba #2013205
            razoli
            Felhasználó

              Hogy kell azt megadni, hogy a loggolást bele tegye egy file-ba?
              Felvettem a tûzfalszabályok közé, hogy:
              iptables -A OUTPUT -p tcp -j LOG –log-prefix „Teszt”
              de ilyenkor a képernyõre dobál mindent. Mit kell beállítani a syslog-ba.

              Elõre is köszönöm.
              [align=right][snapback]130615[/snapback][/align]

              próbáld meg ‘>> teszt’ beleirányítani egy fileba. (hátha) 🙂

              Hozzászólás: SUSE #2011674
              razoli
              Felhasználó

                hali mindenki. Elõre leszögezném, hogy 3 órja láttam elõször linuxot. Tetszett és felpakoltam „suse 9.2:) itt kezdõdik a problémám. minden oké volt, de most ahoy betölt istenért nem akar a dos-nál tovább lépni. kiírja hogy felhasználónév jelszó, beírom és csak ennyi lesz linux/: hogy tudom visszahozni a desktop dolgot? Valaki tudna nekem segíteni? Köszönöm.
                [align=right][snapback]130590[/snapback][/align]

                ööö ezt a dos elnevezést hanyagoljuk, mert többekben megáll a vér… mondjuk karakteres felületnek 🙂
                Belépsz, majd próbáld meg a ‘startx’ utasítást, esetleg rootként az ‘init 5’-öt. Telepítés után sem volt grafikus felület vagy állítottál valamit?

                Hozzászólás: 2 linux lehetséges ? #2012833
                razoli
                Felhasználó

                  2 swap és 2 linux fájlrendszerrel

                  Miért kell két swap?

                  Hozzászólás: Ati driver problema #1990654
                  razoli
                  Felhasználó

                    Hello!

                    Az lenne a problémám, hogy nekem egy ATI Mobility 9600/9700 M10-es videókari-m van és nem akar menni linux alatt mint 3d-s kártya.
                    Linux-ban elég (NAGYON) kezdõ vagyok. 🙂
                    Ha tud valaki segíteni annak nagyon örülnék.
                    [align=right][snapback]130449[/snapback][/align]

                    Mit jelent, hogy nem akar menni? Próbáltad telepíteni?
                    Olvasd át ezt, hátha választ kapsz, (atihoz nem értek): Ati videókártya driverének telepítése

                    Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984539
                    razoli
                    Felhasználó

                      Fõoldal -> GYIK -> Linux parancssori tippek

                      Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984535
                      razoli
                      Felhasználó

                        2 ötlet:
                        1. ha xmms-ben játszod le a dolgokat akkor a beállitásoknál a kimeneti modul állitsd át ALSA-ra…
                        2. inditsd el az alsamixer nevû progit és ott vedd lejjebb a dolgokat….
                        [align=right][snapback]130429[/snapback][/align]

                        Ja igen, a pcm max 70-75% legyen, mert afelett recseg

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 1,811