razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984533
    razoli
    Felhasználó

      De könyörgöm a netcsatlakozáshoz miért kell root jelszó?

      Azért mert a modem pénzbe kerül, és a felhasználó ne csinálhasson nagy számlát. Ha meg adsl-ed van, akkor nyugodtan beállíthatod a boot alatti net-csatlakozást
      (‘adsl-setup’)

      Hozzászólás: 2 linux lehetséges ? #2012831
      razoli
      Felhasználó

        Szeretnék mégegy linuxot feltenni, már egyszer fel is tettem Ubuntut

        Lehet az hogy 1 merevlemezen 2 linux van?,  Szeretnék FC3 -at és Ubuntut,
        ugyani s az történt velem, mikor feltettem az Ubuntut az elsõ partícióra, szépen fel is ment
        a grubba látszódott is a másik rendszer, csak mikor el akartam indítani , az már nem sikerült-mármint az FC3 indítása-
        kiírta hogy a kernelt kitömörítette, azután megazt írja: /lib/modules/../modules.dep not found v vmi ilyesm
        és bejött az Ubuntu parancssora a végén. bõvebben
        mikor fedora indítólemezével akartam frissíteni a grubot , az meg azt írta hogy két gyökérkönyvtár
        nem lehetséges, és ezért nem csinál semmit…

        végülis letöröltem a hda1-rõl az Ubit
        Szóval hogyan tudnék  Ubuntut és FC3-at használni  dualbootban?
        [align=right][snapback]130419[/snapback][/align]

        Lehetséges, de külön partíciókra lesz szükség. Ha feltetted az egyiket grubbal, akkor a másikat grub/lilo nélkül telepítsd, és a meglévõ grubba vedd fel a kernel helyét, a partíciót és ha kell az initrd-t

        Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984528
        razoli
        Felhasználó

          Sziasztok!

          Matt kezdõ vagyok, most tesztelgetem az UHU-t és nagyon bejön. Persze parázós userként azért fenthagytam a windows XP-t is. Két kérdésem lenne, ami nagyon zavar.

          1. Létezik rá mód, hogy alapból root-ként tudjam használni a rendszert, és ne kelljen jelszót írogatnom állandóan és a terminált használnom (ami külön rejtély nekem)? Tudom, hogy ez a módszer abszolút biztonságos, de szerintem egy mezei felhasználónak eléggé fárasztó.

          2. Lexmark Z45-ös nyomtatót szeretnék mûködésre bírni UHU alatt, de nem akar összejönni. Találtam hozzá egy drv-z42 0.4.1-1.2 Konvertáló Lexmark Z42/Z43/Z44/Z45/X73 csomagot. Feltettem, de egy vacak tesztoldalt se tudtam összehozni.
          Neten rákerestem erre a dologra, jó pár embert és külföldi fórumot találtam akik szintén nem jutnak dûlõre.

          Bocs elõre is, ha nagyon lámák a kérdéseim 🙂
          [align=right][snapback]130416[/snapback][/align]

          1. létezik, de nagyon nagyon nem ajánlott. Inkább szokd meg a terminálon a ‘su’ vagy ‘sudo’ használatát mint root legyél a rendszeren. Mezei userként nem tudsz nagy kárt csinálni még véletlenül sem (legfeljebb a /home-od bánja a legrosszabb esetben illetve a beállításaid)

          2. nyiss egy böngészõt majd írd be: localhost:631 és próbáld meg ott beállítani

          Hozzászólás: SUSE #2011663
          razoli
          Felhasználó

            Sziasztok!
            Nagyon kezdõ vagyok, segítsetek légyszíves.
            Problémám a következõ: 9.2 prof. telepítése nem megy.

            Hozzászólás: Downloader for X #2012789
            razoli
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Egyszerre több file-t jelöltem ki letöltésre firefox-ban. FlashGot-al a Downloader for X program tölti le õket.
              Mikor lejönnek a fileok egy csomó hibás és van olyan is ami nem jött le
              továbbá ” ” közé teszi a fileneve így letöltés után még egy csoportos átnevezést is ki kell adni. Nincs egy olyan program uhu alá mint a FlashGet WIndows alá?
              Mert ez így most elég gáz, hogy pl. 10-20 filet külön kell leszedni a firefox letöltõjével.
              Egyébként az letöltött fileok php linkesek.
              [align=right][snapback]130323[/snapback][/align]

              Hozzászólás: Dvd írót nem látja az UHU #2012759
              razoli
              Felhasználó

                Van egy HAL nevû eszközkezelõ , de semmi nincs ott se.
                [align=right][snapback]130293[/snapback][/align]

                Ha jól értem Bios látja, tehát a boot alatt megjelenik az ide eszközök listájában. Ha így van és van valamilyen Live cd a birtokodban, akkor próbáld meg bebootolni. Megpróbálhatod azt is, hogy másik ide-re teszed a dvd írót (esetleg addig a többit le is húzhatod)
                Mindenesetre keresd fel az Uhu levlistákat a jelenséggel, hátha többet tudnak mondani neked. (Ha van 15 perced + üres partíciód + idõd, akkor próbáld meg elkezdeni a telepítést a dvd íróval…)

                razoli
                Felhasználó

                  Kiegészítésképpen:
                  Uhu verziót nem írtál, az ubk-n (most néztem meg) az Uhu linux 1.1-hez létezik xpde csomag

                  razoli
                  Felhasználó

                    xiaxtok!
                    Naon sürgõs lenne a fennt említett ablakkezelõt feltelepítenem uhu-linux alá, viszont a readme-jében csak redhat linuxra van teljes leírás, illetve elötte egy általános leírás, amelyel azonban nem müködik uhu alatt az xpde.
                    a http://www.xpde.com-ról a
                    xpde-0.4.0-20030730.tar.gz
                    file-t töltöttem le. Ebben a csomagban található az install fájl, amiben a telepítési segédlet le van írva (fennt már írtam róla).
                    Szóval ha megtenné valaki, aki ért ablakkezelõ telepítéséhez linux alatt, és megnézné nekem ezt a fájlt, illetve ablakkezelõt, hogy hogyan lehetne uhu alá feltenni annak naon megköszönném. Esetleg aki már eddig is haxnált xpde-t elmagyarázhatná nekem a történetet. Naon fontos lenne
                    Elõre is köszi!
                          ofcourse
                    [align=right][snapback]130300[/snapback][/align]

                    Namost egyszer én feltettem a fent említett holmit (kb 5 percig volt fenn…) kb így:
                    terminál:
                    ‘su’
                    ‘apt-get install xpde’
                    ha így nem megy, akkor látogass el a http://ubk.uhulinux.hu -ra és nézz szét ott (esetleg a sources.list-be vedd fel a deb kezdetû sorokat)

                    Hozzászólás: nagyon kezdõ kérdés #2006311
                    razoli
                    Felhasználó

                      nocsak milyen slager lett a debian ;>
                      eddig meg mivoltunk a szarszemetszaralakok :))
                      [align=right][snapback]130283[/snapback][/align]

                      Nem hiába… egy (számomra) normális és használható disztribúció 🙂 🙂

                      Hozzászólás: nagyon kezdõ kérdés #2006310
                      razoli
                      Felhasználó

                        Ezt mondtam bármikor is egy distribrõl ( föleg amit nem próbáltam )  ?
                        [align=right][snapback]130285[/snapback][/align]

                        hááááát… egyszer a debian „szétcseszte” a vinyódat/partíciódat, ha jól emlékszem 😛

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 1,811