razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973502
    razoli
    Felhasználó

      figyeljetek oda erre az urgere.
      [align=right][snapback]130058[/snapback][/align]

      Csak annyit fûznék hozzá, hogy User_Name szintén õ…

      Hozzászólás: nagyon kezdõ kérdés #2006306
      razoli
      Felhasználó

        Ebbõl nekem melyik kell egy alap deb. telepitéshez ? Mind a 7 cd ?  Illetve a 1_NONUS iso az mi ?

        ftp://ftp.hu.debian.org/pub/CDROM-Images/…s/current/i386/

        Kösz.
        [align=right][snapback]130267[/snapback][/align]

        debian_desktop -ban minden le van írva.
        Amúgy meg ha van gyors neted, akkor az elsõ lemez (amennyiben Sid-et akarsz). De igazából két floppyval is fel lehet tenni…

        Hozzászólás: Dvd írót nem látja az UHU #2012755
        razoli
        Felhasználó

          UHU 1.2 van fent, nem ezzel tettem fel hanem egy elözõ cdrommal amit áprilisban lecseréltem. Nem variáltam a kernelt, és biosban minden ok, mivel Xp alatt megy.
          A hdd-n (secondary slave) van a másik vincsim.
          [align=right][snapback]130264[/snapback][/align]

          Jumperek jól vannak beállítva?

          Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008601
          razoli
          Felhasználó

            Nem éppen kötõdik szorosan a témához, de csak nekem nem müködik az ubk.uhulinux.hu illetve http://ftp.uhulinux.hu? <_<
            [align=right][snapback]130231[/snapback][/align]

            passz… nekem behozza mindkettõt a böngészõm (Firefox)

            Hozzászólás: Bochs segítség kéne #2012776
            razoli
            Felhasználó

              Hali

              Felraktam a bochsot, hogy milyen jó lesz egy ingyenes bizgentyûvel win$-t futtatni. Hát mégsem olyan egyszerû… Amikor azt mondom, hogy nekem jó lesz az alapértelmezett konfiguráció (nem akarom piszkálni, mert nem tudom mit hogyan), és el szeretném indítani az emuációt, akkor ezt írja ki:

              Mit tudnánk ezzel kezdeni? Próbálkoztam, h a configot változtatom, de nem segített semmit.
              [align=right][snapback]130225[/snapback][/align]

              Hozzászólás: Dvd írót nem látja az UHU #2012750
              razoli
              Felhasználó

                /dev -ben se cdrom se dvd nincs.
                Secondary masterre van kötve.
                [align=right][snapback]130226[/snapback][/align]

                /dev alatt hdc? (azt hiszem, az a secondary master :blush: )

                Hozzászólás: NetMeeting/MS Messager & GnomeMeeting #1915387
                razoli
                Felhasználó
                  Hozzászólás: SUSE 9.2 #1985257
                  razoli
                  Felhasználó

                    reboot the system using the new kernel, and re-run „hsfconfig”.

                    ez megtörtént?

                    Hozzászólás: Grafikus probléma??? #1937907
                    razoli
                    Felhasználó

                      Ha jól értem akkor ennek a particionak lesz egy külön könyvtára a /homa-ban az én saját felhasználoi könyvtáram mellett? Vagy nem jól értem?  :blush:
                      [align=right][snapback]130207[/snapback][/align]

                      nem egészen. Létre hozol a /home/ alatt egy könyvtárat amint majd mindkét rendszer látni fog (share vagy kozos vagy akármi néven). Ezután létrehozol vagy ha van üres partíciód, akkor átírod a /etc/fstab megfelelõ sorát, hogy ne a /mnt alá csatolja, hanem a homeod alá
                      pld
                      /dev/hdxy /home//megosztott vfat auto,users,umask=000,… 0 0
                      Ekkor amit az adott könyvtárba mentesz azt látni fogod, de ne telepíts progikat oda, hanem kizárólag raktárnak használd (mp3, filmek, txt, dokumentumok, egyebek…) a jogok miatt

                      Hozzászólás: UHU 1.2+Aosta jpeg #2012563
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 1,291-1,300 / 1,811