Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Látom,senkinek semmi lövése nincs hozzá.
Közben próbálkoztam,és ha a kuickshow-val megynyitom valamelyik képet,majd mentés másként,és ugyanúgy jpg-ben mentem,akkor már a GIMP és a gthumb is megnyitja.
Csak roppant kellemetlen több száz képpel megcsinálni ezt.
Nincs erre valami megoldás?? 🙁
[align=right][snapback]130178[/snapback][/align]Hááát, xnview tud csoportosan is átnevezni/átalakítani, meg mindent amit akarsz, esetleg próbáld meg azt (csak mindig legyen másolat a képekrõl amikkel dolgozol, mert ha elrontod, nincs visszaút)
Pedig tele a polcom Aosta gépekkel, mindig leesik egy, amikor egy újabbat veszek.
[align=right][snapback]130188[/snapback][/align]😀 Már megérte felkelni 😀
Talán az kavarhat be hogy egy kulon particiot csatoltam a /home-ba (amit FAT 32-re formáztam).
[align=right][snapback]130180[/snapback][/align]A /home partíció lehetõleg linuxos filerendszeren legyen, mert a fat32 nem kezeli a jogokat.
Kávézóban pár, korábban lezárt topikot eldugtam.
sziasztok! az a bajom ,hogy leszedtem a synapticcal a firefoxt. minden jó de ha weblapot csinálok és mappából nitom meg akkor azt írja ki ,hogy nem lehet. de ha jobb klikk társítás és ott firefox akkor ok. mindennel jó csak ezzel nem. jah alapértelmezet böngészõ. mi lehet a bibi?
[align=right][snapback]130157[/snapback][/align]indítsd el a firefoxot, majd url mezõbe: file:///home/mobal/innen/es/innen/index.html
hiba történt az alkalmazás indításakor. halle ,hogy lehet konzolból feirefoxal html megniytni?
[align=right][snapback]130158[/snapback][/align]huhh…
konzolból (man firefox alapján):Code:razoli@debian:~$ mozilla-firefox linuxforum.huVan már kiforrott, könnyen használható lehetõség Linux alatt, arra hogy egy fájlnak több tulajdonosa is lehessen?
[align=right][snapback]130154[/snapback][/align]hm.. groups-szal nem lehet valahogy megoldani?
Hali
Nem tud vki vmilyen módszert, hogyan tudnék mp3akat midibe konvertálni?
Köszike
[align=right][snapback]130147[/snapback][/align]katt ide 😉
Ha ennyibõl álna, akkor nem is lenne gond, eddig én is eljutottam. De asszem itt más hiba is lex.
Amikor elkezdte betölteni a rendszert, akkor kiírta, hogyCode:Kernel panic: init not found…Asszem ez már nem a Grub hibája, mert a kernel jól van megadva. Lehet, hogy mégis LILO-install lesz belõle… :angry2:
[align=right][snapback]130144[/snapback][/align]De esetleg ha beidéznéd ide a menu.lst-d akkor még az is lehet, hogy segítséget kapsz. Ha a kernel pánikol, azon a Lilo sem segít, de kipróbálhatod.
Sziasztok!
Van egy kis rendszerindítási probémám:
Fel van téve a GRUB, és jól be is van állítva, az összes os-t beletettem, ami a gépen van. Nemrég feltettem egy blackPanther-t, és nem tettem fel vele a LILO-t, mondván, hogy van egy jó Grub-om + nem értek a LILO-hoz. Ezek után megpróbáltam betenni a Grub-ba, de nem sikerült rendesen megcsinálni, és nem indul el.
Nem tudna vki beírni egy részletet a menu.lst-bõl az, akinek megy rendesen bP a Grubbal?Elõre is köszi!
[align=right][snapback]130135[/snapback][/align]Végtelenül egyszerû. Adsz neki egy címet (title) megadod a partíciót, majd a kernel helyét. Ha kell, akkor az initrd-t is.
Nálam így volt bent:
# title blackPantherOS (racken!)
# kernel (hd1,0)/boot/vmlinuz-2.6.7-6BPL root=/dev/hdd1
# initrd (hd1,0)/boot/initrd-2.6.7-6BPL.imgKicsomagoltam ujra es a cd parancsal probalok belepni(erdekes,hogy a „TAB”ilyenkor nem egesziti ki a konyvtar nevet) rootkent sem tudok igy belepni a konyvtarba
gibi:~$ cd/home/gibi/tvtime-0.9.12/
bash: cd/home/gibi/tvtime-0.9.12/: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
gibi:~$
[align=right][snapback]130131[/snapback][/align]Amennyiben ezt konzolról copypaste másoltad, akkor próbáld ki azt, hogy a cd után megnyomod a szóköz (space) billentyût is:
‘cd /home/gibi/tvakármi…’ -
SzerzőBejegyzés