razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Dvd írót nem látja az UHU #2012745
    razoli
    Felhasználó
      Hozzászólás: UHU 1.2+Aosta jpeg #2012561
      razoli
      Felhasználó

        Látom,senkinek semmi lövése nincs hozzá.
        Közben próbálkoztam,és ha a kuickshow-val megynyitom valamelyik képet,majd mentés másként,és ugyanúgy jpg-ben mentem,akkor már a GIMP és a gthumb is megnyitja.
        Csak roppant kellemetlen több száz képpel megcsinálni ezt.
        Nincs erre valami megoldás?? 🙁
        [align=right][snapback]130178[/snapback][/align]

        Hááát, xnview tud csoportosan is átnevezni/átalakítani, meg mindent amit akarsz, esetleg próbáld meg azt (csak mindig legyen másolat a képekrõl amikkel dolgozol, mert ha elrontod, nincs visszaút)

        Pedig tele a polcom Aosta gépekkel, mindig leesik egy, amikor egy újabbat veszek.
        [align=right][snapback]130188[/snapback][/align]

        😀 Már megérte felkelni 😀

        Hozzászólás: Grafikus probléma??? #1937903
        razoli
        Felhasználó

          Talán az kavarhat be hogy egy kulon particiot csatoltam a /home-ba (amit FAT 32-re formáztam).
          [align=right][snapback]130180[/snapback][/align]

          A /home partíció lehetõleg linuxos filerendszeren legyen, mert a fat32 nem kezeli a jogokat.

          Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972684
          razoli
          Felhasználó

            Kávézóban pár, korábban lezárt topikot eldugtam.

            Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008594
            razoli
            Felhasználó

              sziasztok! az a bajom ,hogy leszedtem a synapticcal a firefoxt. minden jó de ha weblapot csinálok és mappából nitom meg akkor azt írja ki ,hogy nem lehet. de ha jobb klikk társítás és ott firefox akkor ok. mindennel jó csak ezzel nem. jah alapértelmezet böngészõ. mi lehet a bibi?
              [align=right][snapback]130157[/snapback][/align]

              indítsd el a firefoxot, majd url mezõbe: file:///home/mobal/innen/es/innen/index.html

              hiba történt az alkalmazás indításakor. halle ,hogy lehet konzolból feirefoxal html megniytni?
              [align=right][snapback]130158[/snapback][/align]

              huhh…
              konzolból (man firefox alapján):

              Code:
              razoli@debian:~$ mozilla-firefox linuxforum.hu
              Hozzászólás: Fájlrendszerek #2005931
              razoli
              Felhasználó

                Van már kiforrott, könnyen használható lehetõség Linux alatt, arra hogy egy fájlnak több tulajdonosa is lehessen?
                [align=right][snapback]130154[/snapback][/align]

                hm.. groups-szal nem lehet valahogy megoldani?

                Hozzászólás: MP3at midibe konvertálni lenne jó:D #2012735
                razoli
                Felhasználó

                  Hali

                  Nem tud vki vmilyen módszert, hogyan tudnék mp3akat midibe konvertálni?

                  Köszike
                  [align=right][snapback]130147[/snapback][/align]

                  katt ide 😉

                  Hozzászólás: blackPanther + Grub, de hogyan? #2012730
                  razoli
                  Felhasználó

                    Ha ennyibõl álna, akkor nem is lenne gond, eddig én is eljutottam. De asszem itt más hiba is lex.
                    Amikor elkezdte betölteni a rendszert, akkor kiírta, hogy

                    Code:
                    Kernel panic: init not found…

                    Asszem ez már nem a Grub hibája, mert a kernel jól van megadva. Lehet, hogy mégis LILO-install lesz belõle… :angry2:
                    [align=right][snapback]130144[/snapback][/align]

                    De esetleg ha beidéznéd ide a menu.lst-d akkor még az is lehet, hogy segítséget kapsz. Ha a kernel pánikol, azon a Lilo sem segít, de kipróbálhatod.

                    Hozzászólás: blackPanther + Grub, de hogyan? #2012728
                    razoli
                    Felhasználó

                      Sziasztok!

                      Van egy kis rendszerindítási probémám:
                      Fel van téve a GRUB, és jól be is van állítva, az összes os-t beletettem, ami a gépen van. Nemrég feltettem egy blackPanther-t, és nem tettem fel vele a LILO-t, mondván, hogy van egy jó Grub-om + nem értek a LILO-hoz. Ezek után megpróbáltam betenni a Grub-ba, de nem sikerült rendesen megcsinálni, és nem indul el.
                      Nem tudna vki beírni egy részletet a menu.lst-bõl az, akinek megy rendesen bP a Grubbal?

                      Elõre is köszi!
                      [align=right][snapback]130135[/snapback][/align]

                      Végtelenül egyszerû. Adsz neki egy címet (title) megadod a partíciót, majd a kernel helyét. Ha kell, akkor az initrd-t is.
                      Nálam így volt bent:
                      # title blackPantherOS (racken!)
                      # kernel (hd1,0)/boot/vmlinuz-2.6.7-6BPL root=/dev/hdd1
                      # initrd (hd1,0)/boot/initrd-2.6.7-6BPL.img

                      Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984518
                      razoli
                      Felhasználó

                        Kicsomagoltam ujra es a cd parancsal probalok belepni(erdekes,hogy a „TAB”ilyenkor nem egesziti ki a konyvtar nevet) rootkent sem tudok igy belepni a konyvtarba
                        gibi:~$ cd/home/gibi/tvtime-0.9.12/
                        bash: cd/home/gibi/tvtime-0.9.12/: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
                        gibi:~$
                        [align=right][snapback]130131[/snapback][/align]

                        Amennyiben ezt konzolról copypaste másoltad, akkor próbáld ki azt, hogy a cd után megnyomod a szóköz (space) billentyût is:
                        ‘cd /home/gibi/tvakármi…’

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,301-1,310 / 1,811