Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
No, van pár topik ami szerintem nem a legszerencsésebb (túl általános), és buzdítani kellene mindenkit, hogy ne oda írjanak:
– Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed – ez úgy nézem vonzza a kezdõket és új topik helyett ide írnak, ami nem szerencsés, mert nem beszédes a topik neve és ömlesztve van benne az információ
– Uhu 1.2 általános beszélgetés szintén nagyon vegyes és hosssssszú lett mondhatni túl általános.
– Amatõr vagyok help plííííííz …ez sem nagyon fedi a tartalmat. Szerintem.
(Ezen kívül a ‘Help Me’, ‘Help pls’, ‘Segíccsetek plíz’ sem túl találó elnevezés. Nem tudom miért olyan menõ angolul írni ezeket?)
Nos szerintem célszerûbb új topikot nyittatni új probléma esetén mint ezeket átbújni. Valamint a netikettet e-mailben el kéne juttatni minden új regelõnek, hátha elolvassák 🙂Valamint megtévesztõ még:
– Uhu 1.2 [Final] ugyanis az elsõ bejegyzés január 18 és akkor még nem volt 1.2 „final”. Több embert megtéveszt a meghízott topik
– Mandriva is gyakran vált nevet és verziót…
Hogy látjátok a dolgot?Sziasztok!
uhu 1.2 van,teljesen kezdo vagyok,a masik problemam pedig a telepitessel kapcsolatos:
Letoltottem a xawtv-3.94.tar.gz -t,beirom: ./configure valasz nincs ilyen file vagy konyvtar a make es make install parancsnal is ugyan ez,userkent es rootkent is.Ugyan ez van ha az Mplayert akarom ujra forditani vagy barmilyen progit amit nem lehet csak „klikkelessel” telepiteni.A segitseget eloreis koszonom.
[align=right][snapback]130091[/snapback][/align]Addig okés, hogy letöltötted. Ezután nyitsz egy terminált (konsole, gnome-terminal,…) és ki kell tömöríteni:
gunzip xaw [ha itt tabot nyomsz akkor kiegészíti]
ezután
tar -xvf xaw…[tab]
ekkor létrejön egy xawtv könyvtár abba belépve elõször nézd meg mit ír a readme (cat readme vagy README)
Ezután, (ha van configure) akkor ./configure, ha rendben lefut akkor lehet fordítani a programot a ‘make’ utasítással (ekkor még mezei user lehetsz, a root csak ezután kell) Ha minden ok, akkor ‘su’ +jelszó, majd ‘make install’
Ha a configure hibát jelezd, akkor nézd meg mi hiányzik neki és tedd fel.
Sok sikertHogy a topicban szó essen már az ATI driverekrõl is. 🙂
FC3 -ra rpm -bõl telepítettem ezt: fglrx_6_8_0-8.12.10-1.i386.rpm és mûködik.
Gép: ASUS P4P800X, intelP4 3GHz, ATI Radeon 9600
Fogaskerekek teszt kis ablak: 1980 FPS
Fogaskerekek teszt full screen (1280×1024 75Hz TFT): kb. 250 FPS
Ez rossz, közepes, vagy jó minõsítést érdemel ?Más:
UHU 1.1 -re nem megy fel ez: fglrx_4_3_0-8.12.10-1.i386.rpm
Hibaüzenet:
ln: libGL.so fájl létezik
ln: libGL.so.1 fájl létezikAzt tudom hogy ezek linkek, de hiába törlöm le õket, mindig visszaképzõdnek valahogy.
Lehet ezen segíteni ?ELaci
[align=right][snapback]130089[/snapback][/align]Uhura szerintem nem is fog. Az Ati_videókrtya_telepítése is írja, hogy tedd fel az rpm és alien csomagokat. Esetleg próbáld meg aliennel átkonvertálni .uhu-ba (nem tudom, hogy tudja-e) vagy .deb-be és azt telepíteni
Hi
configure –> semmi gond
make –> semmi gondmake installnál:
/bin/sh: /chkconfig: Nem létezõ fájl vagy könyvtár
make[3]: *** [install-data-hook] Error 127
make[3]: Leaving directory `/root/hplip-0.9.1′
make[2]: *** [install-data-am] Error 2
make[2]: Leaving directory `/root/hplip-0.9.1′
make[1]: *** [install-am] Error 2
make[1]: Leaving directory `/root/hplip-0.9.1′
make: *** [install-recursive] Error 1Köszi
[align=right][snapback]130076[/snapback][/align]make insatllnál root vagy?
…
1) 15 értelmetlen közbekotyogást elküld, mielõtt feltenné kérdését egy új topicban, amit ezután tud csak megnyitni,
2) beleírja egy tök más témába a kérdését.Más ötlet?
Nos akkor összeszedem:
1) Bepe: én szerencsére Nvidiás vagyok!!!!
De azért – mivel sok ati kísérletet láttam, illetve olvastam róla – segíteni is megpróbálok!
Nvidiával a legsúlyosabb gond csak az, hogy TV out mellett mindig ki kell adni ctrl-alt-F[1-6] után a setfont lat2-16 parancsot…
2) Ereszd el a füled mellett kibetũt.Légy vele óvatos!
Fat 32 maximális partícióméret: 32 Gb.
E felett megmagyarázhatatlan jelenségeket tud produkálni (amit nem biztos, hogy meg is tesz, ezért tartozik a misztikum kategóriájába).
Ha viszont tényleg meg akarod szüntetni a windowsodat, akkor tényleg valami linux filerendszert érdemes oda feltenni (ext2/3, reiserfs, …)Péter
[align=right][snapback]130063[/snapback][/align]No akkor én is:
„Két ember beszélget a fõnök gyomrában:
– Téged is lenyelt keresztbe’ a fõnök?
–Valami ötlet? Mit kéne csinálnom?
[align=right][snapback]129996[/snapback][/align]Több türelmet kellene mutatnod…
majd-ha-valaki-tudja-és-erre-jár-akkor-úgyis-válaszolIde beírom az elsõ részét a dolognak aztán szólj pls hogy mehet e a többi is ide vagy inkább ballagjak át a hlókártyás
Netikettet idézem Majd olvasd el az egészet kérlek, ha még nem tetted volna. Köszönöm.
Code:Ha a címhez képest a topic témája változik, vagy új témát akarsz
felvetni, akkor _mindenképpen_ nyiss új topicot. -
SzerzőBejegyzés