razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ Ubuntu problémák #2028106
    razoli
    Felhasználó

      formázás konzolon (rootként):
      mkfs.ext3 /dev/hdd5
      vagy
      mkfs.reiser /dev/hdd5

      Hozzászólás: Fedora 4 WLAN net elérése #2029837
      razoli
      Felhasználó

        Hát most feltelepítetted amit akartál. Nem tudom mi ez és honnan szedted, de fenn van. Olvass utána a honlapon vagy ott ahol ajánlották.

        Hozzászólás: Clamav vírusirtó #2033724
        razoli
        Felhasználó

          Nem szükséges a használata, ugyanis linux rendszeren nem tud kárt tenni vírus. A Clamav tudomásom szerint azért van, hogy kiszûrje azokat a vírusokat, melyek ha átkerülnek win-re akkor kárt tudnak tenni.
          Azaz nem tud kárt okozni, de megakadályozhatod, hogy máshol kárt okozzon.
          (Viszont kárt okozni többet tudsz, ha rootként használod a gépet, meg hasonlók… ugyanis egy rm -r /boot parancs kellemetlen tud lenni, de csak rootként kiadva)

          Hozzászólás: Fedora 3 és az NTFS particók #2004983
          razoli
          Felhasználó
            elnoyle wrote:
            A windows persze hogy nem olvass mert a win egy xar :D:D

            ez aztán egy hozzáértõ szakvélemény…

            Hozzászólás: Slackware Linux 10.1 install #2029236
            razoli
            Felhasználó

              Jobbklikket ugye nem próbáltad az asztalon (mondjuk bárhol)?

              Hozzászólás: dosemut kéne használnom #2033476
              razoli
              Felhasználó
                alex1967 wrote:
                nem tudom mi lehet az oka de egyszerûen nem talalom dosbox munkakönyvtárát hogy hol van és így a file keresõ sem találja meg a dosbox.inf filet
                hol lehet a munkakönyvtár ?

                a dosemu progit leszedtem

                és mégsem talalom hol lehet
                egyebkent hála neked mar a help alapjan fel tudtam mountolni egy konyvtarat ahol a file ok vannak amiket futtatni akartam

                Na, ami neked kell az az xdosemu. ezt ha felteszed akkor terminálról az xdosemu parancs kiadásával indíthatod.
                A munkakönyvtárat nézd meg a /home/könyvtárad/.dosemu vagy .dosbox könyvtárakban
                a pöttyel kezdõdõ állományok beállításokat munkaállománykoat tartalmaznak programok részére.

                Hozzászólás: Fedora 4 WLAN net elérése #2029835
                razoli
                Felhasználó
                  elnoyle wrote:
                  ezt töltöttem le:
                  rt2400 nightly CVS tarball: rt2400-CVS
                  a
                  http://rt2x00.serialmonkey.com/wiki/index.php/Downloads
                  oldalrol.

                  Hogyan telepitsem?????????

                  Hozzászólás: Slackware Linux 10.1 install #2029232
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030520
                    razoli
                    Felhasználó

                      Tények:
                      1. Trey-el megbeszéltem még azokban a szép idõkban amikor admin voltam, hogy a hupWIki-t közvetlen linkkel használjuk/használhatjuk. Természetesen tessék tiszteletben tartani az ottani szokásokat és nem ész nélkül nekiállni.

                      2. nem is olyan régen némi összefogással (tudomásom szerint a nulláról indítva) elkészült egy FAQ rendszer, melybe már rengeteg munka bele lett fektetve. El kellene dönteni, hogyan merre tovább…

                      Ezek fényében feleslegesnek tartom fórumba írni a hardvereket.
                      Továbbá:
                      – kellõ oldalszám után nem sokan fognak keresni benne, ill átláthatatlanná válik
                      – ha valami változik, akkor illene a régit kitörölni, nem tudom ezt ki fogja elvégezni (mert akkor kezdõ júzer döntse el, hogy kell-e buherálni vagy sem)
                      – elkerülhetetlen a redundancia

                      Ezek mind kiszûrhetõk, ha eleve Wikibe megy az anyag, mert
                      – wikit bárki szerkesztheti. Ha más a tapasztalatod, akkor a játékszabályok betartása mellett át lehet írni.
                      – wikiben egyszerûbb keresni
                      – átláthatóbb, könnyebb egymásra vagy más belsõ lapra hivatkozni
                      (- nem gyárt felesleges topikokat)

                      Nekem ez a véleményem, továbbra sem látom értelmét a topikoknak. Sõt továbbmegyek van már Wiki is belõle.
                      Vélemény? (kérem, legalább egy admin válaszoljon)

                      Hozzászólás: segitség kezdõnek………! #2033468
                      razoli
                      Felhasználó

                        Hogyan telepítenél játékot, hogy nem csinál semmit?
                        Milyen linuxot tettél fel? Ez tény sokat lendít ám a segítség esélyén.

                        Olvasgass itt:
                        http://www.szabilinux.hu
                        http://hup.hu/wiki

                      10 bejegyzés megtekintése - 521-530 / 1,811