razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Miért nem a linuxot oktatják,mikor ingyenes? #2033212
    razoli
    Felhasználó

      de hogy válaszoljak is a kérdésedre: azért mert nem ért hozzá senki… vagy nagyon ritka. PLd én info tanárnak tanulok és olyan min linux az valami fekete lyukként van emlegetve, de win az ász fejlesszünk kattintósan delphiben…

      Hozzászólás: Miért nem a linuxot oktatják,mikor ingyenes? #2033211
      razoli
      Felhasználó

        He?

        (alinuxnemingyeneshanemnyíltforrású)

        Hozzászólás: Kifagy a gép és szinkavalkád keletkezik #2024196
        razoli
        Felhasználó
          elnoyle wrote:
          NEm hajlando bemountolni másik helyre is a mert már egyszer be van mountolva a / re.

          Live alól csinálod???

          Hozzászólás: debian 64 boot #2033169
          razoli
          Felhasználó

            Nos, amíg nem adsz pontos infókat kiindulunk a madárnaknézlek dologból, mert az esetek 90%-ban pld a tisztelt user az ISO filet kitömöríti winRAR-ral (nem kis fejtörés volt mire rájöttem, hogy mit ért ezon, hogy ott az ikonja

            Hozzászólás: Kifagy a gép és szinkavalkád keletkezik #2024193
            razoli
            Felhasználó

              mount /dev/hdaxx /mnt        –> xx = fedora partíció száma
              mount –bind /dev /mnt/dev
              mount –bind /proc /mnt/proc
              chroot /mnt
              egyszer már leírtam ebben a topikban. próbáld meg így létszíves.

              Hozzászólás: grub #2000461
              razoli
              Felhasználó
                Davs wrote:
                Nem is akartam win alól csinálni. Szal összegyûjtöm az infókat, majd nekivágok. Azt akartam, hogy az XP-t hogyan lehet belenyomni a menube. A legelsõ partíció, tehát a C: a hda0(vagy hda1) ? Ja, és nekem is vmlinuz van, de nem ez a pontos neve, hanem vmlinuz-ide-2.4-akkor erre kell majd átírni? Ja, és meg lehetne oldani, hogy ne az mbr-be írjuk a grubot, mert ha valami erlomlik, nem tudok a winbe menni, akkor nincs netem, nincs segítség

                Persze.
                RTFM: http://www.hup.hu/wiki/index.php/Grub
                ebben benne van minden.
                Az elsõ az a hda1, de nem feltétlenül azon van a Win cékettõspontper. Nézd meg linuxból ‘fsdik -l’ paranccsal, az a tuti. ha vmlinuz-akármi van csak akkor az (gondolom nincs csak egy kernel a gépeden), de egyes disztróknál találsz a gyökérben egy @vmlinuz symlinket ami az akt. kernelre mutat. XP részt lásd a linken. Ha valami elromlik, akkr fdsik /mnr parancs helyrerakja az MBR-t de ez is le van írva az aott linken. Na hajrá.

                Hozzászólás: grub #2000459
                razoli
                Felhasználó

                  Namármost a hd0,1 attól függ, hogy melyik vincseszterrõl van szó. Az elsõ szám az a másik féle jelölés „a” megfelelõje, a második meg a partíció száma de nem egytõl, hanem nullától.
                  Példa: a hda8 = hd0,7;
                  Win alól nem ajánlott, inkább szerezz be egy grub floppyt vagy a telepítõvel és bootold be azt a rendszert, mely képtelen magának menu.lst-t gyártani.
                  Az XP-t meg… sõt! legjobb megoldás:
                  RTFM: http://www.hup.hu/wiki/index.php/Grub
                  ebben benne van minden.

                  Hozzászólás: Kifagy a gép és szinkavalkád keletkezik #2024191
                  razoli
                  Felhasználó

                    „nem tudom megnézni mi van az /etc/hosts ban mert nem tok belépni a linuxba csak parancsértelmezõig jutok”

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948938
                    razoli
                    Felhasználó

                      De meg ám… java részt a nap lesz keresve… ^|^

                      Hozzászólás: Weblap nem mûködik #2033122
                      razoli
                      Felhasználó
                        Macskajancsi wrote:
                        Ebbõl a topikcímbõl könnyû lesz keresni, ha valakinek ilyen gondja van. Légy szíves, változtasd meg.
                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,811