Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
de hogy válaszoljak is a kérdésedre: azért mert nem ért hozzá senki… vagy nagyon ritka. PLd én info tanárnak tanulok és olyan min linux az valami fekete lyukként van emlegetve, de win az ász fejlesszünk kattintósan delphiben…
He?
(alinuxnemingyeneshanemnyíltforrású)
elnoyle wrote:NEm hajlando bemountolni másik helyre is a mert már egyszer be van mountolva a / re.Live alól csinálod???
Nos, amíg nem adsz pontos infókat kiindulunk a madárnaknézlek dologból, mert az esetek 90%-ban pld a tisztelt user az ISO filet kitömöríti winRAR-ral (nem kis fejtörés volt mire rájöttem, hogy mit ért ezon, hogy ott az ikonja
mount /dev/hdaxx /mnt –> xx = fedora partíció száma
mount –bind /dev /mnt/dev
mount –bind /proc /mnt/proc
chroot /mnt
egyszer már leírtam ebben a topikban. próbáld meg így létszíves.Davs wrote:Nem is akartam win alól csinálni. Szal összegyûjtöm az infókat, majd nekivágok. Azt akartam, hogy az XP-t hogyan lehet belenyomni a menube. A legelsõ partíció, tehát a C: a hda0(vagy hda1) ? Ja, és nekem is vmlinuz van, de nem ez a pontos neve, hanem vmlinuz-ide-2.4-akkor erre kell majd átírni? Ja, és meg lehetne oldani, hogy ne az mbr-be írjuk a grubot, mert ha valami erlomlik, nem tudok a winbe menni, akkor nincs netem, nincs segítségPersze.
RTFM: http://www.hup.hu/wiki/index.php/Grub
ebben benne van minden.
Az elsõ az a hda1, de nem feltétlenül azon van a Win cékettõspontper. Nézd meg linuxból ‘fsdik -l’ paranccsal, az a tuti. ha vmlinuz-akármi van csak akkor az (gondolom nincs csak egy kernel a gépeden), de egyes disztróknál találsz a gyökérben egy @vmlinuz symlinket ami az akt. kernelre mutat. XP részt lásd a linken. Ha valami elromlik, akkr fdsik /mnr parancs helyrerakja az MBR-t de ez is le van írva az aott linken. Na hajrá.Namármost a hd0,1 attól függ, hogy melyik vincseszterrõl van szó. Az elsõ szám az a másik féle jelölés „a” megfelelõje, a második meg a partíció száma de nem egytõl, hanem nullától.
Példa: a hda8 = hd0,7;
Win alól nem ajánlott, inkább szerezz be egy grub floppyt vagy a telepítõvel és bootold be azt a rendszert, mely képtelen magának menu.lst-t gyártani.
Az XP-t meg… sõt! legjobb megoldás:
RTFM: http://www.hup.hu/wiki/index.php/Grub
ebben benne van minden.„nem tudom megnézni mi van az /etc/hosts ban mert nem tok belépni a linuxba csak parancsértelmezõig jutok”
De meg ám… java részt a nap lesz keresve… ^|^
Macskajancsi wrote:Ebbõl a topikcímbõl könnyû lesz keresni, ha valakinek ilyen gondja van. Légy szíves, változtasd meg. -
SzerzőBejegyzés