Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sutyee wrote:„Fontos szempont,hogy legyen grafikus tamogatasa.”
Szoval nem akarok kuzdeni azzal,hogy en irjak hozza ilyet…
Nem hiszem el,hogy nincs ilyen elore megirt alkalmazásööö egy dd if=/dev/hda1 of =/mnt/hda6/backup.img | gzip | cdreocrd -data -v dev=/dev/dvdr speed=8 parancshoz nem kell feltétlenül grafika, de nem akarok kötekedni.
Akkor viszont google.jaja, Sanyi kollegának igaza van:
Telepítõ cd-rõl bootolsz, majd kiválasztod a helyreállító módot (rescue, vagy hasonló), ahol egy promptot fogsz kapni. Belépsz a telepített rendszerbe az alábbi módon (rootként):mount /dev/hdaxx /mnt –> xx = fedora partíció száma
mount –bind /dev /mnt/dev
mount –bind /proc /mnt/proc
chroot /mntmajd ekkor már a telepített rendszerben vagy, ahol ellátogatsz a /var/log könyvtárba és átnézed vagy linkeled a syslogot. Esetleg átírod a gépnevet
elnoyle wrote:Sziasztok,
nekem egy olyan problámém van hogy sz.gép bekapcsoláskor bootoloma fedorát és totális fagyás köetkezik be amikro az alábbi mûveletet hajtja végre: Számitogépnév beállitása
ezelõtt nem volt ilyen gond. Probálkotam rendszer frissitéssel de nem segitett.
Valahogy betudok még menni ebbe fedorába? vmi csökkentett mód ilyesmi?Kérlek segitsetek, Elnoyle
csökkentett m.? Hát attól függ mit próbáltál eddig… pld alt+control+f1 majd ott login? Vagy a boot alatt fagy ki? Ez az amit nemrég újrahúztál? Kicsit bõvebben. M. állítottál be sz. g. névnek? infóinfóinfó 🙂
és akár most vissza is kanyarodhatunk az eredeti témához (további offra meg ott a kávézó) ^^
Na, ha lesz letisztult megoldás, akkor légyszi majd postold ide és akkor kiegészítem a http://hup.hu/wiki/index.php/QEMU howtot (vagy kiegészíti az akinek van kedve/ideje).
Köszi!Biztosan megoldható, csak kérdés mennyire rögösen. Piszkáld az admingárdát kitartóan.
nastjakam wrote:Semmi gond 😉s mód be
Hát… ha olvastad volna az Elátkozott partot vagy a Három testõr afrikában-t akkor tudnád, hogy Potrian õrmester most angyalka volt :PPPPPP
s mód kiA kulcsszavak: rsync, mellyel szinkronizálni tudod a különbségeket, illetve dd (dd if=/dev/vinyó of /mnt/másikvinyó/backup_dátum.img), mellyel egy az egyben le tudod menteni a partíció tartalmát filerendszerestül, sõt érdemes átadni a gzipnek is így még helyet is spórolhatsz.
Bõvebb infóért keress rájuk itt, már volt sokszor.Ugye 64 bites processzorod van… hülye kérdés? Akkor pls írd le milyen géped van, meg minden infót. (WinXP bootol?)
Most olvasd el a hülye netikettünket, értelmezd és kérj meg egy moderátort, hogy tegye át a témát máshova, te meg adj neki valami normális lehetõleg NEM NAGYBET
-
SzerzőBejegyzés