razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • razoli
    Felhasználó
      kelemengabor wrote:
      wiki/faq ügyben: a hupwikit kellene természetesen felhasználni, 2/saját wiki felesleges, elég lenne abba dolgozni és itt csak linkelni a legfrissebb változásokat (ahogy a hupon most is van) + a „fõoldalát”, vagyis egy „általános linuxos problmák” vagy hasonló címû wikilapot. A témák rendszerezésére meg találtam egy elég jó sémát, amit/amibõl érdemes lenne ellopni: http://www.ubuntuusers.de/wiki/ -rövid, áttekinthetõ, eléggé általános kategórialista, azon belül is jól és bõvíthetõen strukturálva, ezt alapul lehetne venni a nem-disztrófüggõ problémákhoz, a disztrõfüggõekhez meg felvenni egy „disztribfüggõ problémák” nagytémakört, azon belülre pedig az egyes disztribeket, és ezeken belül a tényleges kérdéseket-válaszokat, mint a német oldalon látszik.

      Nos úgy tûnik, hogy a HupWIKI lesz a megoldás. Egyeztettem trey-el és rábólintott (konkrétan azt mondta, hogy mehet bele anyag, max ha nagyon nem oda illik, az meg kikerül).
      Szvsz külön elõnye a wikinek, hogy mindenki szerkesztheti így bármi apróbb/nagyobb hiba viszonylag hamar kijavításra kerül.

      Viszont azt még meg kellene vitatni, hogy az ott elhelyezett howtok hogyan legyenek összefogva. Pld link végén egy hupwiki oldalon vagy itt a faqban vagy akárhogy. Szerencsére van sok sok szócikk a hupon, így sok szót lehet linkelni (kernel, root..) ami egy kezdõnek gond lehet…

      Hozzászólás: Boot probléma #2032360
      razoli
      Felhasználó

        Nem tudom.
        De ha csatolod a /boot/grub/menu.lst file-t akkor többet tudunk mondani.
        Adj minél több infót…

        Hozzászólás: Msn kliens #2032365
        razoli
        Felhasználó
          Tollaspower wrote:
          Melyik a legjobb msn kliens linux alá?

          Amúgy szvsz nem kéne havonta elõvenni ezt a kérdést
          :knuppel2:

          Hozzászólás: Msn kliens #2032364
          razoli
          Felhasználó
            Tollaspower wrote:
            Melyik a legjobb msn kliens linux alá?

            centericq
            (igaz ez parancssoros, de a legjobb 😀 )
            amúgy ott van még a gaim is ami szép grafikus.

            razoli
            Felhasználó

              Gyuszk: Igen ezek már össze vannak foglalva a hupwikiben
              Mindenesetre a no1 feladat most egy FAQ lehetõségeinek megteremtése. Ezügyben hamarosan intézkedem.

              Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973583
              razoli
              Felhasználó
                killall wrote:
                ati-nvidia akar mar ma keszlehet 🙂
                aztan moderator urak belepakolnak mindent, ami beletartozik.
                sany: ember, olvass 🙂
                semmifele megfelemlitesrol, meg ilyesmirol szo sincs. epp ellenkezoleg. ahhoz, hogy vmi jol menjen, sokan kell egyettmukodnunk jol. ehhez az _aktiv_ moderatorok is hozzajarulnak ugyebar (megint nem rolad van szo). banrol, ilyesmirol szo sincs. egyszer mar leirtam fent. tessek mindent 5x elolvasni, amit irtam, es utana reflektalni. ennyire nyakatekerten fogalmaznek?

                Azért azt vedd bele, hogy eddig 2000 post felett akarva akaratlanul mindenki moderátor lett, az is aki nem akart.

                más: renben, hogy nem kell bejelenteni mindent egyes moccanatot, de szvsz azért valami irányvonal lehetne, mert fél óra mire utánajárok a dolgoknak. Legyen összeszedve minden egy topikban, ahol más is beleszólhat (azaz nem az admin részben) és nem kell minden változtatásnak új topikot nyitni. Szvsz.

                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2030412
                razoli
                Felhasználó

                  Gyerekek… mi ez a rohadt sok szmájli? Rendesen izmozik vele mikor betölti… Szóval help!

                  Hozzászólás: Lenne igeny blackPanther topicra? #2031754
                  razoli
                  Felhasználó

                    szvsz elöbb VectoR-t kérdezd meg…

                    Hozzászólás: nem mindig huhog… #1964366
                    razoli
                    Felhasználó
                      apx wrote:
                      Nah..ezt a topikot is föléleszteném, és visszatérnék a kezdeti problémákra.
                      KDE vezérlõpultban ALSA van beállítva, ugyanígy XMMS Playernél és mPlayernél is. Viszont egyszerre csak az egyik képes hangot kiadni, ha mindketõ futna, az egyik hibaüzenetet ad. A másik probléma hogy néha az XMMS lejátszás közben új számra való ugrásnál ugyanazt a hibát jelzi, miszerint valami más használja a hangkártyát…sztem ekkor tényleg vmi lefoglalja pl.Skype v hasonló…tehát a probléma ugyanarra vezethetõ vissza mint az elõzõ szvsz.
                      Kérdés: Normális ez?
                      Valamint hogyan tudnám megtenni hogy egyszerre több program is használhassa a hangkártyámat(integrált) mint azt régen a windwsban tettem?

                      Persze, telepíts valami daemont, ami elvégzi a mixelést! Bövebben lásd a linket:
                      http://www.hup.hu/wiki/index.php/Hang_(Debian)#daemon_.28opcion.C3.A1lis.29

                      Hozzászólás: 2000 postos csoport neve #2031703
                      razoli
                      Felhasználó

                        Na, pörögjön ez a szavazás, mert hamarosan lezárul  :mellow:

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 1,811