Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
sudo apt-get install mozilla-thunderbird
Egyéb véleményen vagyok: zárni kéne ezt az újabb idétlen „szavazást” is.
[align=right][snapback]146738[/snapback][/align]öö támogatom, mert valahogy kicsit inkább hw szaga van a dolognak… (nem tudom bepe pontosan mire kíváncsi és tud-e tenni valamit majd driver ügyben az ATInál ha úgy jön ki a szavazás)
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…iew=getlastpost
Segítséget kér egy abszolút kezdõ c. régen elfeledett ám felfrissített topikot lezártam a címe miatt. (Netikett, kereshetetlenség, stb.)más:
/dev/null továbbra is létezikKöszi a gyors segítséget! A harmadikat sikerült megoldani, de az init.rc fájlt nem találom (se én, se a keresõ :). Valószínûleg nem létezik.
[align=right][snapback]146640[/snapback][/align]Szia.
Bocsesz, elírtam. Nos két (nem tudom mennyire nem szabályos, de hogy nem az az tuti) lehetõség van:
– /etc/init.d -bõl kiszeded az initscriptet (nekem xdm)
– /etc/rc?.d (? = futási szint) kiszeded a symlinket (szintén xdm)Egy jobbank tûnõ megoldás: update-rc.d (man update-rc.d)
Többiek?
Hopp, ezt elnéztem.
Szóval:
szedd ki az init.rc-bõl a grafikus bejelentkezés kezelõ indítását.Más rendszerbõl megy? Felhasználónevet @.hu alakban adod meg? Nekem ebbõl az jön le, hogy nem is tud csatlakozni. Eddig is így volt, és csak most lett rossz, vagy eddig nem volt Sused?
Nem piszkálgattam én itt – mármint a linuxforum.hu-n – még sosem a rendezgetést, de azért örültem, hogy kapásból vizslának a gépe is legvégén találta. Mindenesetre most amikor leültem a géphez, már minden szépen sorban volt. Mármint az utolsó hozzászólás idõrendjének sorrendjében. Nem is ragozom tovább a dolgot, de valakinek azért köszönöm… 😉
[align=right][snapback]146525[/snapback][/align]Ja, igen. Ma délután beállítottam ott is, hogy az alapértelmezett az a post dátum legyen.
Tisztelt moderátorok, figyelemet kérek!
A Linuxforum fõtopik új altopikkal bõvült: /dev/null, mely a kuka szerepét hivatott betölteni. Azaz, amint egy topik törlõdik, automatikusan oda kerül be. Hozzászólni nem lehet ebben a topikban, mert így az eredeti állapotot õrzi meg. Ha valaki véletlenül töröl topikot, akkor itt megtalálja és moderátor lévén vissza tudja mozgatni az eredeti helyére.
Userek számára ez érdektelen így láthatatlan.
Köszönöm a figyelmet.Sziasztok!
Van arra valami progi amivel megtudom mérni egy web-szerver teljesitményét?
Apache fut és Debian linux,de nem is ez a lényeg.
Egyszerûen szeretném megmérni,mintha sok gép egyszerre kérné le a weboldalt.
[align=right][snapback]146414[/snapback][/align]Ha az átlagos terhelésre/töltésre gondolsz magán a gépen, akkor ‘uptime’, de biztosan vannak más programok is…
-
SzerzőBejegyzés