razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: thunderbird #2027764
    razoli
    Felhasználó

      sudo apt-get install mozilla-thunderbird

      razoli
      Felhasználó

        Egyéb véleményen vagyok: zárni kéne ezt az újabb idétlen „szavazást” is.
        [align=right][snapback]146738[/snapback][/align]

        öö támogatom, mert valahogy kicsit inkább hw szaga van a dolognak… (nem tudom bepe pontosan mire kíváncsi és tud-e tenni valamit majd driver ügyben az ATInál ha úgy jön ki a szavazás)

        Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972772
        razoli
        Felhasználó

          http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…iew=getlastpost
          Segítséget kér egy abszolút kezdõ c. régen elfeledett ám felfrissített topikot lezártam a címe miatt. (Netikett, kereshetetlenség, stb.)

          más:
          /dev/null továbbra is létezik

          Hozzászólás: Debian beállítás (kezdõ) #2027286
          razoli
          Felhasználó

            Köszi a gyors segítséget! A harmadikat sikerült megoldani, de az init.rc fájlt nem találom (se én, se a keresõ :). Valószínûleg nem létezik.
            [align=right][snapback]146640[/snapback][/align]

            Szia.
            Bocsesz, elírtam. Nos két (nem tudom mennyire nem szabályos, de hogy nem az az tuti) lehetõség van:
            – /etc/init.d -bõl kiszeded az initscriptet (nekem xdm)
            – /etc/rc?.d (? = futási szint) kiszeded a symlinket (szintén xdm)

            Egy jobbank tûnõ megoldás: update-rc.d (man update-rc.d)

            Többiek?

            Hozzászólás: Debian beállítás (kezdõ) #2027284
            razoli
            Felhasználó

              Hopp, ezt elnéztem.
              Szóval:
              szedd ki az init.rc-bõl a grafikus bejelentkezés kezelõ indítását.

              Hozzászólás: Nem megy a net.Help! #2024391
              razoli
              Felhasználó

                Más rendszerbõl megy? Felhasználónevet @.hu alakban adod meg? Nekem ebbõl az jön le, hogy nem is tud csatlakozni. Eddig is így volt, és csak most lett rossz, vagy eddig nem volt Sused?

                Hozzászólás: Eltûnt téma #2027208
                razoli
                Felhasználó

                  Nem piszkálgattam én itt – mármint a linuxforum.hu-n – még sosem a rendezgetést, de azért örültem, hogy kapásból vizslának a gépe is legvégén találta. Mindenesetre most amikor leültem a géphez, már minden szépen sorban volt. Mármint az utolsó hozzászólás idõrendjének sorrendjében. Nem is ragozom tovább a dolgot, de valakinek azért köszönöm…  😉
                  [align=right][snapback]146525[/snapback][/align]

                  Ja, igen. Ma délután beállítottam ott is, hogy az alapértelmezett az a post dátum legyen.

                  Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022613
                  razoli
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972768
                    razoli
                    Felhasználó

                      Tisztelt moderátorok, figyelemet kérek!
                      A Linuxforum fõtopik új altopikkal bõvült: /dev/null, mely a kuka szerepét hivatott betölteni. Azaz, amint egy topik törlõdik, automatikusan oda kerül be. Hozzászólni nem lehet ebben a topikban, mert így az eredeti állapotot õrzi meg. Ha valaki véletlenül töröl topikot, akkor itt megtalálja és moderátor lévén vissza tudja mozgatni az eredeti helyére.
                      Userek számára ez érdektelen így láthatatlan.
                      Köszönöm a figyelmet.

                      Hozzászólás: Teljesítménymérés #2027190
                      razoli
                      Felhasználó

                        Sziasztok!

                        Van arra valami progi amivel megtudom mérni egy web-szerver teljesitményét?
                        Apache fut és Debian linux,de nem is ez a lényeg.
                        Egyszerûen szeretném megmérni,mintha sok gép egyszerre kérné le a weboldalt.
                        [align=right][snapback]146414[/snapback][/align]

                        Ha az átlagos terhelésre/töltésre gondolsz magán a gépen, akkor ‘uptime’, de biztosan vannak más programok is…

                      10 bejegyzés megtekintése - 651-660 / 1,811