Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ohh… Fura hogy ennyire hátra lettem besorolva… Eddig még értettem, hogy dátum szerint vannak listázva a témák. Mostmár nem. De végülis nem tnt el a téma, ez megnyugtató
[align=right][snapback]146430[/snapback][/align]Hmm kényes kérdés… igazából sok mindentõl függhet. Nekem most az ugrott be, hogy vajon te forgattad a saját gépeden (azaz van-e valami optimalizáció benne) vagy szereztél egy rpm-et és telepítetted.
Személyes véleményem, hogy a linux nem kifejezetten játékra való. Esetleg ha játszani akarsz, akkor használd továbbra is a win98-at, de tilts le minden hálózati dolgot, vagy ha mindenképpen kell a hálózat, akkor is csak a játékok legyenek fenn és elepítés után készíts róla egy image-t, hogy visszaállíthasd gyorsan.
Ott tartok most, hogy wine-t leszedtem, majd rpm-bõl yast-tal telepítettem.
Ha most parancssorba kiadom a wine parancsot, semmit nem csinál. Se hibaüzi, semmi. 🙁
[align=right][snapback]146293[/snapback][/align]Az nem feltétlenül baj. Ha nem írja ki, hogy command not found, akkor már jók vagyunk. Próbálj valamit indítani, keress valami exe fájlt és írd be ‘wine valami.exe’ ha elkezdi futtatni akkor jó.
Ltöltöttem az RPM csomagot a winetools-hoz és klikkeltem rajta, yast-tal megnyitom és telepíti. Nem ír ki semmit, csak minden szó nélkül kilép a Yast.
Most vagy feltelepítette ilyen gyorsan, vagy akkor nemtom.
Ha a parancssorba beírom, hogy winetools, kiírja, hogy „A megadott parancs végrehajtása nem sikerült”
Mi az, amit rosszul csinálok?
[align=right][snapback]146291[/snapback][/align]Nos, wine-t yasttal telepítetted? Ha simán kilép az nem jó. Wine parancsod van? Wine telepítésére mit írt? Elõtte próbáld meg eltávolítani a géprõl és úgy telepíteni rpm-bõl. Winetoolsal most ne foglalkozz egyelõre.
Nekem sajnos nem tette fel a telepítõ. 🙁
😥
Nem találok RPM-et a winetools-hoz.HELP ME PLEASSSEEEEE
[align=right][snapback]146282[/snapback][/align]1. winetools mintha nem létezne önálló csomagként. Nekem a sima wine feltette magától.
2. Légyszíves ne írj nagybetûkkel és andolul. Akkor már inkább ‘kélrek segítsetek’
KösziNem lenne egyszerûbb a winetools progit használni? Lépésrõl-lépésre szépen konfigurál mindent.
[align=right][snapback]146275[/snapback][/align]Igaz, bocsánat elírtm. Szóval nem wine-config hanem winetools.
KösziKöszi szépen. A file már megvan, csak nem tudom hova kell bemásolni. 🙁
Meg felmerült egy mésik porbléma is, hogy nem mûxik a billentyûzetem wine alatt. Mármint nem tudok benne írni. Nem találtam itt a fórumon megoldást hozzá SUSE 9.3-hoz. 🙁
[align=right][snapback]146273[/snapback][/align]wine-t te telepítetted vagy a Suse elõre csomagolta? Billentyûzetre most még nem tudok mit mondani (nekem dosemu alatt volt problémás). Esetleg ‘wine-config’-ot futtasd.
A dll-t meg szerintem ide kell másolni:
/usr/share/wine/skel/c/windows/system/
Ez viszont csak rootként fog menni. Teendõk: nyitsz egy terminál ablakot, majd bepötyögöd: ‘su’, ezután jelszót kér, megadod a root jelszót. indítod az ‘mc’-t majd elnavigálsz a fent említett könyvtárba és F6-al bemozgatod.Köszi a választ, de sajnos nem találtam ilyen könyvtárat 🙁
Tudom, hogy most hülyének néztek, de még kezdõ vagyok.Elõre is köszi a segítséget.
Alf
[align=right][snapback]146268[/snapback][/align]Senki nem néz hülyének azért mert kezdõ vagy.
Amúgy itt nézted már? dll keresõ -> innen ingyen tölthetsz hiányzó fileokat.Néhány Ubuntu topikot átmozgattam az Ubuntu szekcióba (Vegyesbõl és Debianból)
-
SzerzőBejegyzés