razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025300
    razoli
    Felhasználó

      Mi köze ennek a flame-hoz?!
      Nincs humorérzéked? 😀
      [align=right][snapback]146057[/snapback][/align]

      De van humorérzékem, csak a nap vége felé már kihagy. 😉
      Ellenben egy moderátortól elvárnám, hogy rejtett postra rejtett vagy privát választ ad!

      Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026652
      razoli
      Felhasználó

        A lényeg az, hogy amennyiben a „kernelen” alkalmazott fordító eltér a „kernel modulon” alkalmazottól, akkor ez a hiba elõfordulhat…
        (Tehát a programokat tök mindegy mivel forgatod, de a modult ajánlatos azzal fordítani, amivel a kernelt…vagy a teljes kernelt is leforgatni; nem feltétlenül okoz problémát, de okozhat – különösen, ha a fordítóban jelentõs változás történt, vagy, ha más fordítási paraméterekkell lett forgatva. Ez csak egy lehetõség…)
        [align=right][snapback]146053[/snapback][/align]

        Hozzászólás: Linux választás. #2026909
        razoli
        Felhasználó

          Tisztelettel kérek mindenkit, aki látja ezt a postot, hogy
          Ne reagáljon a srác hozzászólásaira (legalábbis amíg nem kérdez normálisan – kl223)
          Köszönöm.

          Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973549
          razoli
          Felhasználó

            Kiosztottam két figyelmeztetést (pusztito, Soltan), eme topik miatt: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…45&#entry146045
            Még nem zárom…

            Hozzászólás: Linux választás. #2026906
            razoli
            Felhasználó

              Srácok! Nem zárom be mert nyílik új, de kéretik (Netikett) kultúráltan viselkedni!

              Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026650
              razoli
              Felhasználó

                de akkor azt a fabrice.bellard-ról másold bele és ugyanaz a verzió legyen…
                és a legfontosabb a kernelt és a kernel modulokat ugyanazzal a fordítóval fordítsd (legalábbis az ilyen üzeneteknek ez az egyik oka)
                [align=right][snapback]146016[/snapback][/align]

                Csomag csak volt, lekaptam. Kqemu fordítás a qemuval együtt történik, még a configure is kitér rá:

                Code:
                /usr/local/src/qemu-0.7.1# ./configure –disable-gfx-check –cc=/usr/bin/gcc-3.4 –host-cc=/usr/bin/gcc-3.4
                Install prefix    /usr/local
                BIOS directory    /usr/local/share/qemu
                binary directory  /usr/local/bin
                Manual directory  /usr/local/share/man
                ELF interp prefix /usr/gnemul/qemu-%M
                Source path       /usr/local/src/qemu-0.7.1
                [B]C compiler        /usr/bin/gcc-3.4
                Host C compiler   /usr/bin/gcc-3.4[/B]
                make              make
                host CPU          i386
                host big endian   no
                target list       i386-user arm-user armeb-user sparc-user ppc-user i386-softmmu ppc-softmmu sparc-softmmu x86_64-softmmu mips-softmmu
                gprof enabled     no
                static build      no
                SDL support       no
                mingw32 support   no
                Adlib support     no
                FMOD support      no
                [B]kqemu support     yes[/B]

                KQEMU Linux module configuration:
                kernel sources    /usr/src/linux
                kbuild type       2.6

                Megadom, hogy a gcc-3.4 fordítsa, de mégsem tudja a modult betölteni fatal errorra hivatkozva. Logokban semmi.

                Hozzászólás: Linux választás. #2026894
                razoli
                Felhasználó

                  Srácok!
                  Amint a topik eléri az 5 oldalt és nem lesz használható, értelmes post benne csak off, meg értelmetlen kérdések, akkor lakatolom.

                  Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025297
                  razoli
                  Felhasználó

                    „Sziasztok , ujra itt vagyok azért tûntem el mivel az orvosom beutalt a kórházba”
                    Linux elvonókúra?! 😀
                    Ez komoly trauma.
                    Wigyázz magadra, nehogy megártson a sok ablak!
                    Mivel a kórházakon sok van.
                    [align=right][snapback]146024[/snapback][/align]

                    Flamet kéretik a kávézóban intézni 😉

                    Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026648
                    razoli
                    Felhasználó

                      milyen verzió, mert a legújabb már benne van valamelyik accelator – nem emlékszem melyik -, de a tesztek szerint a jobb…
                      [align=right][snapback]145999[/snapback][/align]

                      qemu_izé.deb: 7.0
                      qemu.másikizé.tar.gz: 7.1
                      Az utóbbiba bele kell másolni a kqemut, ./configure (le is okézza), majd make a 3.4-es gccvel (4.0 b€sz@rik alatta). Ezután make install, de a modprobe a fenti hibaüzivel elhal. <_<

                      Hozzászólás: make, qemu 7.1 #2026646
                      razoli
                      Felhasználó

                        Bár, ha rám hallgatsz parancssorosan kezeled… baromira egyszerûen kezelhetõ psorosan a qemu – egyszerûen nem éri meg kínlódni egy ilyen primitív parasztvakító gr. fr. enddel.
                        [align=right][snapback]145917[/snapback][/align]

                        Na most tisztázzunk valamit a kqemuval kapcsolatban. Nekem egy kqemu nevû kernel modulra lenne szükségem (hogy felgyorsítsa), nem pedig holmi Kde-s frontendre (nincs is Kde-m), parancssor rulz.

                        Meg is van a gubanc oka. Kovi által linkelt oldalon (most látom csak így érthetõ, hogy nem akar menni.
                        Ellenben nekem a szintén ezen a néven futó kernel modul kell… ezt a keverést…;)

                      10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 1,811