Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Topik átkerült a Suse részbe. Netikett!
Szerintem nincs benne a kérdésemre a válasz.Amúgy már olvasgattam….
hello!
a particionálással kapcsolatban lenne kérdésem:
a particináláskor a csatolási pontokat mennyire ésszerûen kell szétszedni, magyarul külön part-ra teszem a /home-ot /root-ot és így tovább. kell még valamelyiket ? persze csak ahogy írtam az észzerûség határain belül.
és még tételezzük fel hogy külön van a /usr a /home /root.
piszkálgatom a rendszert és annyira elbarmolom hogy ujratelepítem, akkor a telepítéskor megadom hol legyen a / és a már létezõ és adatokkal teli /usr /root /home-ot csak csatolási pontként adom meg? és nem változnak a rajta levõ dolgok (nem lenne szabad)?
mit érdemes/kell külön part-ra tenni?
köszi
András
[align=right][snapback]145707[/snapback][/align]/root helyett inkább /boot. A rootnak normál esetben nincsenek számottevõ adatai, így maradhat a gyökérben. Viszont ebben az esetben, ha valami megsérül, az sokkel kisebb az esélye, hogy az egész rendszer szétmegy. Pld megsérül a /home, attól még a rendszer él.
Hello mindenki!!
Akat egy kis problámám a feltelepítéssel.A hiba a következõ.
„A cd rom felcsatolása meghiusult”Mi lehet a gond??
Hellosztok, ojan problémám van, hogy régbben valahol láttam ojan topicot, hogy „php+mysql”. De most nem találom. A keresésnél se jutottam eõrébb (valszeg rosszul kerestem), szóval nem tudjátok, hogy merre van? Suse 9.3hoz kéne, hogy hogy kell beállítani, mert a linux-hogyan.hu-n lévõt nem nagyon fogtam fel. Uj témát nem akatam emiatt nyitni, mert már láttam valahol.
[align=right][snapback]145622[/snapback][/align]Dehogynem: nyitsz egy google.com ablakot, majd beírod: ‘mysql php site:linuxforum.hu’ és válogatsz. 😉
miért?
[align=right][snapback]145485[/snapback][/align]Azért gratulálok a harmadik chates topikhoz.
Kisbetu, zárd nyugodtan…portáladmin lettél vagy kiemelt moderátor? (ssh Neked megy-e)
[align=right][snapback]145467[/snapback][/align]ubuntu topicok a debian nagytopicban vannak dogivel, kedves admin ur 😛
jo munkat! hihi 🙂
[align=right][snapback]145464[/snapback][/align]Hát mivel ez moderátori hatáskör, nem sértõdöm meg, ha unatkozó moderátorok belepiszkálnak 🙂
Vegyes felvágottból 30 darab Gentoos topik linket hagyva áterpült a Gentoo részbe.
A következõ az Ubuntu lesz (de nem most) 😉Mindenesetre most kijavítottam a html kód és link hibákat, valamint az _aláhúzást_ valódi aláhúzásra cseréltem…
-
SzerzőBejegyzés