Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Figyelem!
Eddig nem hivatalosan én szerveztem ezt a találkozót (bár még sokminedre nem jutottunk, mert az érdektelenség ismét jelen van).Viszont nem tudok ott lenni és akadt dolgom addig is bõven, így nem szervezem tovább. Természetesen a találkozó meg lesz tartva, csak keressetek egy szervezõt, aki helyet foglal és lehet nyaggatni mindennel.
Tisztelt topiknyitó! Szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ilyen topikcímmel nem lehet semmit kezdeni, mert egyrészt szinte ingerli a kezdõket, hogy ide írjanak mindenfélét, másrészt meg a keresõ nem találja meg.
Kérlek olvasd el:
http://www.linuxforum.hu/content/view/2306/2/Többiek: kérem, hogy amennyiben megoldódott a függõben levõ probléma, ne írjatok ebbe a topikba, mert átláthatatlanná válik. Sõt, ha megoldódott légyszi írátok be ide, hogy tudjam. Köszi!
Rátaláltál a másik nickemre.
[align=right][snapback]145243[/snapback][/align]Nah, eddig csak sejtettem, de akkor most lebuktál 🙂
Másik módszer, hogy készítesz egy grub floppyt, mivel a windows csak az MBR-t írja felül, azon kívül minden marad a helyén.
beteszel egy üres lemezt, majd rootként: grub-floppy
Namost, ez könnyen lehet, hogy csak grubot ad mindenféle grafika nélkül, de nem vészes. A következõ módon lehet vele bebootolni a linuxot (csak tudni kell, melyik partíción van):
ha a hda3, akkor
grub> root (hd0,2)
itt kiírja a filerendszer tipusát, utána
grub> kernel /boot/bzImage
ha kell akkor initrd is, asszem a kernel elött
grub> initrd /boot/initrd
végül:
grub> bootKöszönöm a válaszokat.
razoli: Ha script-be teszem és az indítja el, akkoris megjelenik a processek között az indító process mellett.
aty: ez kernel patch? honnan lehet beszerezni?
[align=right][snapback]145136[/snapback][/align]Csak egy ötlet volt, de ezek szerint nem mûködik.
http://fellow.linuxforum.hu/patch/pear.html
itt nézz szét, van szó a grsecrõl is.THX a válasz! (Rividítéseket én is így gondoltam 🙂 )
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…pic=14607&st=15
topikból átvándorolt miking postja és a hozzá tartozó válaszok ide:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=14612&st=0Miking -> nyitottam új témát, mert kicsit off volt, itt találod:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=14612 -
SzerzőBejegyzés