razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025287
    razoli
    Felhasználó

      Figyelem!
      Eddig nem hivatalosan én szerveztem ezt a találkozót (bár még sokminedre nem jutottunk, mert az érdektelenség ismét jelen van).

      Viszont nem tudok ott lenni és akadt dolgom addig is bõven, így nem szervezem tovább. Természetesen a találkozó meg lesz tartva, csak keressetek egy szervezõt, aki helyet foglal és lehet nyaggatni mindennel.

      Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022582
      razoli
      Felhasználó

        Tisztelt topiknyitó! Szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy ilyen topikcímmel nem lehet semmit kezdeni, mert egyrészt szinte ingerli a kezdõket, hogy ide írjanak mindenfélét, másrészt meg a keresõ nem találja meg.
        Kérlek olvasd el:
        http://www.linuxforum.hu/content/view/2306/2/

        Többiek: kérem, hogy amennyiben megoldódott a függõben levõ probléma, ne írjatok ebbe a topikba, mert átláthatatlanná válik. Sõt, ha megoldódott légyszi írátok be ide, hogy tudjam. Köszi!

        Hozzászólás: UHU-Linux 1.2 Live R0 (júlia) #2024835
        razoli
        Felhasználó

          Rátaláltál a másik nickemre.
          [align=right][snapback]145243[/snapback][/align]

          Nah, eddig csak sejtettem, de akkor most lebuktál 🙂

          Hozzászólás: bootdisk #2026142
          razoli
          Felhasználó

            Másik módszer, hogy készítesz egy grub floppyt, mivel a windows csak az MBR-t írja felül, azon kívül minden marad a helyén.

            beteszel egy üres lemezt, majd rootként: grub-floppy
            Namost, ez könnyen lehet, hogy csak grubot ad mindenféle grafika nélkül, de nem vészes. A következõ módon lehet vele bebootolni a linuxot (csak tudni kell, melyik partíción van):
            ha a hda3, akkor
            grub> root (hd0,2)
            itt kiírja a filerendszer tipusát, utána
            grub> kernel /boot/bzImage
            ha kell akkor initrd is, asszem a kernel elött
            grub> initrd /boot/initrd
            végül:
            grub> boot

            Hozzászólás: Processek elrejtése #2026065
            razoli
            Felhasználó

              Köszönöm a válaszokat.

              razoli: Ha script-be teszem és az indítja el, akkoris megjelenik a processek között az indító process mellett.

              aty: ez kernel patch? honnan lehet beszerezni?
              [align=right][snapback]145136[/snapback][/align]

              Csak egy ötlet volt, de ezek szerint nem mûködik.
              http://fellow.linuxforum.hu/patch/pear.html
              itt nézz szét, van szó a grsecrõl is.

              Hozzászólás: Wine #1987677
              razoli
              Felhasználó

                THX a válasz!  (Rividítéseket én is így gondoltam  🙂  )

                Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972759
                razoli
                Felhasználó
                  Hozzászólás: „Nincs gdm felhasználó” #2026025
                  razoli
                  Felhasználó

                    Miking -> nyitottam új témát, mert kicsit off volt, itt találod:
                    http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=14612

                    Hozzászólás: Uhu Linux 1.2 és pendrive #2026070
                    razoli
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Uhu Linux 1.2 és pendrive #2026069
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 711-720 / 1,811