razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: xterminal egérrel fagy(?) #2011209
    razoli
    Felhasználó

      Nekem úgy tûnik, hogy a projekt elhalt. Tud valaki valami biztosat az xterminal sorsáról?
      Honlapon (os-cillation) már nincs róla semmi, a google egy halott linkre mutat, apt-on elavultnak van titulálva, de még van ami hivatkozzon rá. Kár lenne érte, szép terminált volt, csak folyton szegmenshibádzott nekem…

      Hozzászólás: UHU 1.2 #2014981
      razoli
      Felhasználó

        Sziasztok!
        Akinek Uhu 1.2 van és fel van telepítve az Eterm nevû terminál (ez az, amelyik olyan mintha az asztalra írnál), az segítsen már nekem annyit, hogy elindítja a következõ módon:

        Code:
        Eterm -x -g 80×20+100+100 –scrollbar false -O –buttonbar false

        Arra vagyok kiváncsi, hogy meg van-e még az a probléma (ami 1.1 alatt volt), miszerint nem tud átlátszóvá válni.
        Köszönöm!

        Hozzászólás: Processek elrejtése #2026062
        razoli
        Felhasználó

          Sziasztok!

          Kicsit furcsa a kérdés, de hogyan tudok egy nem root felhasználó elöl elrejteni egy process-t? Itt arra gondolok, hogy a „ps aux” ne mutassa meg akárkinek. Egy programot futtatok a háttérben és a kapcsolói érzékeny információt tárolnak.

          Lehetséges ez valahogy?
          [align=right][snapback]145083[/snapback][/align]

          Hát két ötletem van, de nem tudom mennyire használható 😛
          1. ps-rõl leveszed az user futtatás jogot
          2. az érzékeny kapcsolós parancsot bepakolod egy scriptbe, azt a /usr/local/sbin vagy bárhová, és azt indítod. (ekkor feltehetõen csak a script neve jelenik meg szvsz)

          Hozzászólás: 3. linuxfórum sörözés #2025277
          razoli
          Felhasználó

            hm.
            ha már íjász, akkor lehet mellette a Patkó Bandi… bár egyik sem a szívem csücske…
            [align=right][snapback]145008[/snapback][/align]

            Patkó Bandi eleve 500ft/fõ elõleggel indít… de az nem az a hely, ami nekünk kellene. (ne keverjük a rákkenrólt és linukszot)

            Egybe be se fértek?
            Vagy ext3-masok ide, Reiseresek oda?
            [align=right][snapback]145012[/snapback][/align]

            és ha járnál chatre… akkor tudnál az UTF-esekrõl és ISO-sokról is

            Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025974
            razoli
            Felhasználó

              én meg nem értem, mi szükség van erre a topikra
              [align=right][snapback]145002[/snapback][/align]

              Gondolom a srác fel akarja mérni, mik az általunk használt filerendszerek. (Csak kicsit bõlére eresztette a szavazást :))

              Hozzászólás: Milyen file rendszert használsz? #2025970
              razoli
              Felhasználó

                én ext3-at használom, de jó lenne ha valaki leírná hogy mégis miben külömbözik a RiserFS, a JFS, az XFS, és az EXT3 egymástól mondjuk a stabilitás, sebesség, stb. szempontjából…
                [align=right][snapback]144994[/snapback][/align]

                Hup Wiki:
                http://hup.hu/wiki/index.php/Kateg%C3%B3ria:Filerendszer

                Hozzászólás: Ubuntu Kalauz #2025445
                razoli
                Felhasználó

                  Valszeg kicsit off, de honnan lehet leszedni Ubuntu témájú grub bõrt, és hogy kell installálni?
                  [align=right][snapback]144481[/snapback][/align]

                  Netrõl biztosan valahonnan, de ami egy fokkal biztosabb az az ‘apt-cache search grub slpashimage’, majd apt-get install… (a /boot/grub/splashimages-be szokott pakolni)
                  Telepíteni: /boot/grub/menu.lst splashimage sorába fel kell venni a relatív útvonalat. Pld:

                  Code:
                  splashimage=(hd0,1)/boot/grub/splashimages/debsplash.xpm.gz
                  Hozzászólás: Néhány kérdés #2025663
                  razoli
                  Felhasználó

                    Köszi, hogy javítottál. Egy további kérdés merült fel bennem. Igen instabilnak érzem a debiant (pontosabban a sarge-t). Ha erõsen terhelem (gnome fut, xmms, xchat, samba által erös hálózati terhelés, firefox, vagy egy cedega-s játék) akkor lefagy…illetve nagyon fagyinak látszik… konzolváltásra várni kell perceket, .. bár az egér mûködik…
                    nem lehet hogy tré a Sarge-hoz adott kernel? (2.6.8-2-386)
                    [align=right][snapback]144820[/snapback][/align]

                    Lehet. Nekem a 2.6.8.1-386 sem nem volt valami meggyõzõ, viszont egy forgatott 2.6.9-el nem volt soha semmi probléma január óta… de ez cask egy lehetõség. Kernel logokban nincs valami utalás?

                    Hozzászólás: chat #2024239
                    razoli
                    Felhasználó

                      Hihetetlen, hogy kötelezõ megadni a kódolást a chaten .. na mindegy. Aki ide jár arról feltételezhetõ hogy úgyis tudja mi az a charset.
                      [align=right][snapback]144821[/snapback][/align]

                      Feltehetõ… bár én a 2-3 root után már nem gondolok semmit :unsure:

                      Hozzászólás: chat #2024237
                      razoli
                      Felhasználó

                        Az iso-8859-2.
                        [align=right][snapback]144804[/snapback][/align]

                        Mától viszont UTF8…

                      10 bejegyzés megtekintése - 721-730 / 1,811