Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Abszolut kezdo ker sok-sok segitseget c. topik szétszedve, a többi az Avatar beállításban található a kávézóban.
Amen.
Mindössze javasoltam valamit ami neki való, ennyi. Bár a stílusomban igazat adok neked, mivel ideges vagyok a kezdõk miatt jelenleg.
[align=right][snapback]142454[/snapback][/align]Ok, de te is elkezdted valahol.
Lehet h kezded erteni Fellow batatod, csak a gondot nem hiszem h erted. 🙂 Aliennel csinaltam egy .deb kiterjesytesu filet. Aztan megcsinaltam mindent ahogz a HUP wikin vagz sok mas doksiban van/volt. Aztan most nem megy, de nem ugz jottem h nem probaltam meg mindent. Tehat most syeretnem vissza varialni a dolgot.
[align=right][snapback]142452[/snapback][/align]Továbbra is csak azt tudom mondani (mivel nem értek ATI-hoz), hogy nézz szét az archívumban, van bõven anyag. Több atival foglalkozó topik is van a vegyesben (is), és sok megoldás született.
HajráArra van lehetöséged, hogy töröld a debiant…
A Debian tapasztalt felhasználók rendszere, próbálj ki egy SuSE -t, azzal nem fogsz szenvedni (és felesleges kérdéseket feltenni)
[align=right][snapback]142451[/snapback][/align]Tegnap már szóltam, hogy kicsit vegyél vissza… szóval légyszíves. Nem kéne itt nagyképûsködni feleslegesen szerintem
Hello mindenki$
Nagyon nagz a problemam. Megprobaltam feltelepiteni a Radeon drivert es aytan nem tudtam elinditani a grafikus feluletet… Mit ronthattam el?
[align=right][snapback]142444[/snapback][/align]Huhh, reménykedj, hogy nem jár erre kisbetu vagy killall. 😉
Amúgy keress rá a fórumban rengetegszer volt téma…Sziasztok!
Hmmm…még jó, hogy az vagy… azért körülnéztem ott, ahol mondtad, és észrevettem, hogy nincs swapom. A free parancsra is azt írja, hogy 0 a swap. Gondolom be kéne csatolni… nade hogy? Partition Magic-el csináltam neki a helyet, az uhu partíció elõtt. A Rendszerfigyelõ lát is egy „swapnyi” helyet a /dev/shm mappában, de az a mappa üres (bár ha lekérem a tulajdonságait, valóban swap méretû). Mi lehet a baj? Hogy udnám felismertetni a rendszerrel a lapozófájlt?
[align=right][snapback]142184[/snapback][/align]Elõször megformázod a kijelölt területet:
‘mkswap /dev/hdxy’ (swap partíció esetén); ‘mkswap /valahol/swapfile’ (swap file esetén), majd:
‘swapon /dev/hdxy’ vagy ahol van.
Célszerû a /etc/fstab-ba is felvenni, pld:Code:#/swapfile none swap sw 0 0
/dev/hda5 none swap sw 0 0Nos, mi a helyzet a linuxfórum-táborral? 🙂
Elsõsorban fel kellene mérni, hogy kire számíthatunk, így mindenki aki _tuti_ eljönne, tegye tiszteletét ebben a topikban. Ha összejön a dolog, akkor kb 80%, hogy 3-4 ember a helyszínre tudok szállítani elsõsorban Bp-Vác irányából, valamint egy 2 személyes sátorral is hozzá tudok járulni az eseményhez.Ha jól értem ezesetben a kernel panic akkor jelentkezett, amikor Windowst akartál indítani. Ez esetben nincs ok aggodalomra, mert a probléma abból fakad, hogy a Windows más módon boot, a grub csak átadja a chainloader-rel a vezérlést a Win rendszertöltõjének.
Pontosan mit ír ki a, ha a fenti módon Windowst akarsz indítani? Arra vagyok kiváncsi, hogy a grub adja a hibaüzenetet, vagy esetleg a Windows hasal-e el? Grubot utólag tetted a helyére? Nálam egyszer fordult elõ ilyen anno, amikor grubot a /dev/hda helyett a /dev/hda1-re tettem… persze a win ezt nem tolerálta (akkor töröltem is végleg 😛 ).
3. Ha nem akarsz újra tenni, akkor készítesz egy képet a rendszert tartalmazó partícióról egy lehetõleg nagyobb partra, szükség esetén tömöríted (ezzel el lesz egy darabig – 1-2 óra) és kimented lemezre. Elõnye, hogy nem vesznek el a beállításaid, viszont kell vele ügyeskedni, ha másik sorszámú partícióra teszed.
Ha erre gondoltál, akkor a teendõd a következõk:
1. Készítesz valamelyik írható partíción minimum annyi helyet, mint amennyi azon a partíción van, ahol a mentendõ rendszer (ezért is célszerû az oprendszereket max 5Gb méretû partíción tárolni és külön /home partíciót létrehozni – több rendszer esetén külön szedve).
2. Konzolon rootként kiadod a ‘dd if=/dev/hdxy of=/mnt/ahol/helye/van/mentett.img’ parancsot. Ez a hdxy megadott partíció tartalmát kapja bemenetként, és a mentett.img lesz a kimenet, mely file-ként jön létre.
Ekkor van egy tükröd/backupod/másolatod a kérdéses partícióról mindenestül. Ezt lehet tömöríteni, archiválni dvd-re, vagy csak egyszerûen biztonsági másolatként tartani.Innentõl (természetesen a mentett.img file biztonságba helyezése után) lehet törölni, partícionálni, garázdálkodni a gépen, majd visszaállítani az eredeti állapotot:
1. létrehozol egy ugyanakkora, vagy nagyobb partíciót (értelemszerûen kisebbet nem, mert lemarad valami)
2. dd if=/mnt/bárhol_levõ/mentett.img of=/dev/hdxy parancs (live alatt eltérhetnek az elérési útvonalak) most bemenetként kapja a képfile-t, és a kimenet lesz a partíció, vagyis bájtról bájtra visszamásolja. Ha esetleg valami miatt nem menne, vagy hisztizne, akkor is van megoldás: létrehozol egy iso nevû könyvtárat a /mnt alatt és ide úgy ahogy van felcsatolod a mentett.img-t (mount -o loop /mit /hova), majd egyszerûen cp segítségével visszamásolod (ez kicsit hosszabb mûvelet mint a dd).
3. Ha minden jól ment, akkor kisebb módosításokat kell elvégezni, fõként a /boot/grub alatt, mert ha megváltozott a partíció száma, akkor bizony nem fogja megtalálni a grub. Mindenképpen a menu.lst módosítása szükséges, valamint egyszer nálam elõjött hibaként, hogy nem találta így sem magát -> fogtam és kimásoltam onnann az összes file-t a menu.lst kivételével biztos helyre, majd újraraktam a grubot és ‘update-grub’, hogy tuti észrevegye magát. -
SzerzőBejegyzés