Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet átálítani a felbontást grafikus felület alatt azt +találtam h hol csak 800×600 asnál nem engedi nagyobra álítani és nemtom mit kéne csinálmon h jó legyen 🙁 🙁 🙁 légyci segícsetek!!!!!!!!!!!!!
elõre is köszönöm!
[align=right][snapback]141507[/snapback][/align]Ha tényleg Debian és nem vesa módban használod/ vagy monitorod tud nagyobbat, akkor az elõzõ hozzászólást kövesd, valamint olvasgass:
Debian desktop
http://hup.hu/wiki
…és figyelj az érthetõ fogalmazásra valamint helyesírásra.mit kell írnom a fileba hogy egy meghatározott 1 groupban lévõ 1 ! user CSAK ! leállíthassa a gépet, windows XP alól!
a user beéptetése csak putty-val lehetséges?
[align=right][snapback]141519[/snapback][/align]rootként:
‘visudo’ vagy mcedit /etc/sudoers, majd beírod a következõ sort:Code:[I]userneve [/I] ALL=NOPASSWD:/sbin/haltés az illetõ a ‘sudo halt’ parancs kiadásával lelövi a gépet. Gondolom távolról is, de még nem próbáltam.
megj: kezd igencsak hanyatlani a fogalmazási mód és stílus, lehetõleg mindenki úgy írjon, fogalmazzon, hogy ne kelljen másoknak öt percig agyalni, hogy mi mit rövidít. Tudjátok, nem SMS…
Valaki segítsen Mandrake 10.1-re nem tudok sehonnan VMwaret szerezni és kéne érvényes kód is.Aki tudsegíteni a beszerzésben és a konfigurálásban az lécci segítsen!Köszi
Bam
[align=right][snapback]141510[/snapback][/align]Szia!
Nem lennék meglepve, ha ott lapulna valamelyik telepítõ lemezen rpm formában.
Amúgy beszerzés: http://google.co.hu, beírod, hogy ‘vmware download’ és rögtön ott az elsõ találat.Sziasztok!
Napi mentést szeretnék írni dvd-re idõzítetten.
A parancsfájlba a következõt írtam:
growisofs -Z /dev/dvd=/dev/zero >/dvdrom/lemeztorles
growisofs -Z /dev/dvd -R -J /backup >/dvdrom/lemeziras
De ez így nem íreója meg a dvd-t.
Ha parancssorba beírom egymás után a két sort, akkor szépen megírja.Mi lehet a gond? Nem nagyon tudom a hibaforrást sem megállapítani, mivel a kimeneti fájlok létrejönnek, de üresek.
[align=right][snapback]141380[/snapback][/align]Nem vagyok programozó, de van pár tippem:
a) #! /bin/bash szerepel az elején?
bé) változik valami, ha pontosvesszóvel választod el a két parancsot?
c) futtatható a file?szerk: B) -> bé)
Sikerült ujra kernel panicot csinálnom. (egy hónapon belül másodszor)
Elmondom mit csináltam.
Jelenleg 3 rendszer van a gépemen, egy személyre szabott UHU1.2, egy vis maior UHU 1.2, és egy XP. A telepítések miatt a grub elszállt, ezért ujraraktam, menü listet szerkesztettem, de mivel még nem vagyok benne egészen, ezért a live cd-rõl fölraktam a smart bootloadert, mert másképp nem fértem a windowshoz. Innen jöttek a gondok. Ezért újraraktam a grub-ot, menü list szerkeszt. Windows még nincs, alap UHU van, személyre szabott UHU meg kernel panicolt.
Az általad leírt 3. lépést szeretném végigvinni, ehhez kérek segítséget és türelmet, hogy a kernel panicot megszüntessem. A hibaüzenet:
Kernel panic -not syncyng :VFS:Unable to mount root fs on unknown -block(0,0)A menülist-em meg így néz ki ebben is segítséget kérek,hogy a wint is be tudja tölteni a grub:
timeout 10
default 0
gfxmenu (hd1,1)/boot/themes/uhutitle UHU-Linux
kernel (hd1,1)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus1/target1/lun0/part2
initrd (hd1,1)/boot/initrdtitle Windows
kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/hda1
initrd (hd0,1)/boot/initrd
timeout 5
default 0
gfxmenu (hd0,2)/boot/themes/uhutitle UHU-Linux friss
kernel (hd0,2)/boot/bzImage root=/dev/hda3
initrd (hd0,2)/boot/initrd
Az írja hibaüziknént amikor a wint inditani akarom, hogy mountolni kéne.
[align=right][snapback]141467[/snapback][/align]A Winnek nem kell megadni semmit (nem a /boot/kernel helyen tartja a kernelt), hanem egyszerûen át kell adni neki a vezérlést egyszerûen a ‘chainloader (hdx,y)+1’ paraméterrel (nagyjából ahogyan juuzer leírta).
Sokat segíthet egy rootként kiadott ‘update-grub’ parancs is, mely jó esélyjel felderíti az összes rendszert (elötte azért mentsd le a menu.lst-t, mert iszonyatosan tele tudja szemetelni). Amúgy meg (ha az elsõ lemez elsõ partícióján van):title Windows
chainloader (hd0,0)+1Talán hasznos: UHU netmegosztás, tûzfal
[align=right][snapback]141199[/snapback][/align]Hasznos, de kérlek, hogy máskor lehetõleg csak egy helyen említsd meg. A legjobb, ha hírként küldöd be, mert akkor mindenki látja és nem kell cross-postolni…
Köszib-man fórumtársunkat megkértem levélben, hogy távolítsa el azt az eszetlen nagy képet az aláírásából.
(Esetleg a netikettünk szabályozhatná az aláírás sorainak számát illetve képének maximális méretét…)
…de ezzel ne nyaggass minket.
[align=right][snapback]140816[/snapback][/align]Legyél kedves máskor a magad nevében nyilatkozni…
:unsure:
Hali!
Szeretnék 2 témánban kíváncsiskodni, 1.: Mivel tegnap tettem fel Suse-t érdekelne, hogy mit hol találok? (pl.: beállítások, ideiglenes file-ok, stb.).
2.: Hogy tudok futtatni windows-os progokat mindenféle kellemetlenség nélkül? (pl.:Macromedia Flash)
3.: Mi kellhet még nekem a rendszer teljes futtatásához?
Elöre is Köszi…
:blush:
[align=right][snapback]140798[/snapback][/align]Hi!
1. Nézegesd meg a rendszert, a felépítését, a könyvtárokat (beszédesek bár szûkszavúak a nevek)
/bin – mindenki által futtattható alap programok
/dev – hardware eszközök elérése
/etc – beállítások
/home – felhasználók könyvtárai
/mnt vagy /media – csatolható médiák
/proc – futó processzek
/root – rendszergazda könyvtára
/sbin – root által futtatható alap prg-k
/tmp – átmeneti állományok
/usr – telepített programok
…
2. Kétféle módon: megkeresed a linuxos megfelelõjét (sok programnak van sokféle változata), vagy beszerzed a CrossOver Office nevû – kereskedelmi – alkalmazást, mely lehetõvé teszi a Windowsos progik futtatását (kiv. játékok, arra Cedega – kereskedelmi – vagy ha nem igényel 3D-t akkor wine – free).
3. Attól függ mit értesz teljes futtatáson…Valaki tudna nekem segíteni abban hogy hogyn kell parancssorból megírni a dvd-t. Egy 4GB-os tömörített állományt kellene kiírnom.
LG dvd-író. Debian testing.Elõre is köszönöm.
[align=right][snapback]140782[/snapback][/align]Nézz szét a keresõvel, mert emlékszem, hogy volt már utalás erre.
Meg is találtam 🙂, felülrõl a 3. hsz -
SzerzőBejegyzés