razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A felbontás beálítása-i #2023136
    razoli
    Felhasználó

      az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet átálítani a felbontást grafikus felület alatt azt +találtam h hol csak 800×600 asnál nem engedi nagyobra álítani és nemtom mit kéne csinálmon h jó legyen  🙁  🙁  🙁    légyci segícsetek!!!!!!!!!!!!!
      elõre is köszönöm!
      [align=right][snapback]141507[/snapback][/align]

      Ha tényleg Debian és nem vesa módban használod/ vagy monitorod tud nagyobbat, akkor az elõzõ hozzászólást kövesd, valamint olvasgass:
      Debian desktop
      http://hup.hu/wiki

      …és figyelj az érthetõ fogalmazásra valamint helyesírásra.

      Hozzászólás: halt,reboot usereknek is #2020916
      razoli
      Felhasználó

        mit kell írnom a fileba hogy egy meghatározott 1 groupban lévõ 1 ! user CSAK ! leállíthassa a gépet, windows XP alól!
        a user beéptetése csak putty-val lehetséges?
        [align=right][snapback]141519[/snapback][/align]

        rootként:
        ‘visudo’ vagy mcedit /etc/sudoers, majd beírod a következõ sort:

        Code:
        [I]userneve [/I]    ALL=NOPASSWD:/sbin/halt

        és az illetõ a ‘sudo halt’ parancs kiadásával lelövi a gépet. Gondolom távolról is, de még nem próbáltam.

        megj: kezd igencsak hanyatlani a fogalmazási mód és stílus, lehetõleg mindenki úgy írjon, fogalmazzon, hogy ne kelljen másoknak öt percig agyalni, hogy mi mit rövidít. Tudjátok, nem SMS…

        Hozzászólás: VMWARE telepítés #2019964
        razoli
        Felhasználó

          Valaki segítsen Mandrake 10.1-re nem tudok sehonnan VMwaret szerezni és kéne érvényes kód is.Aki tudsegíteni a beszerzésben és a konfigurálásban az lécci segítsen!Köszi
                                        Bam
          [align=right][snapback]141510[/snapback][/align]

          Szia!
          Nem lennék meglepve, ha ott lapulna valamelyik telepítõ lemezen rpm formában.
          Amúgy beszerzés: http://google.co.hu, beírod, hogy ‘vmware download’ és rögtön ott az elsõ találat.

          Hozzászólás: DVD írás kötegelve (parancsfájlból) #2022997
          razoli
          Felhasználó

            Sziasztok!

            Napi mentést szeretnék írni dvd-re idõzítetten.
            A parancsfájlba a következõt írtam:
                  growisofs -Z /dev/dvd=/dev/zero >/dvdrom/lemeztorles
                  growisofs -Z /dev/dvd -R -J /backup >/dvdrom/lemeziras
            De ez így nem íreója meg a dvd-t.
            Ha parancssorba beírom egymás után a két sort, akkor szépen megírja.

            Mi lehet a gond? Nem nagyon tudom a hibaforrást sem megállapítani, mivel a kimeneti fájlok létrejönnek, de üresek.
            [align=right][snapback]141380[/snapback][/align]

            Nem vagyok programozó, de van pár tippem:
            a) #! /bin/bash szerepel az elején?
            bé) változik valami, ha pontosvesszóvel választod el a két parancsot?
            c) futtatható a file?

            szerk: B) -> bé)

            Hozzászólás: Kernel panic #2014315
            razoli
            Felhasználó

              Sikerült ujra kernel panicot csinálnom. (egy hónapon belül másodszor)
              Elmondom mit csináltam.
              Jelenleg 3 rendszer van a gépemen, egy személyre szabott UHU1.2, egy vis maior UHU 1.2, és egy XP. A telepítések miatt a grub elszállt, ezért ujraraktam, menü listet szerkesztettem, de mivel még nem vagyok benne egészen, ezért a live cd-rõl fölraktam a smart bootloadert, mert másképp nem fértem a windowshoz. Innen jöttek a gondok. Ezért újraraktam a grub-ot, menü list szerkeszt. Windows még nincs, alap UHU van, személyre szabott UHU meg kernel panicolt.
              Az általad leírt 3. lépést szeretném végigvinni, ehhez kérek segítséget és türelmet, hogy a kernel panicot megszüntessem. A hibaüzenet:
              Kernel panic -not syncyng :VFS:Unable to mount root fs on unknown -block(0,0)

              A menülist-em meg így néz ki ebben is segítséget kérek,hogy a wint is be tudja tölteni a grub:
              timeout 10
              default 0
              gfxmenu (hd1,1)/boot/themes/uhu

              title UHU-Linux
              kernel (hd1,1)/boot/bzImage root=/dev/ide/host0/bus1/target1/lun0/part2
              initrd (hd1,1)/boot/initrd

              title Windows
              kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/hda1
              initrd (hd0,1)/boot/initrd
              timeout 5
              default 0
              gfxmenu (hd0,2)/boot/themes/uhu

              title UHU-Linux friss
              kernel (hd0,2)/boot/bzImage root=/dev/hda3
              initrd (hd0,2)/boot/initrd
              Az írja hibaüziknént amikor a wint inditani akarom, hogy mountolni kéne.
              [align=right][snapback]141467[/snapback][/align]

              A Winnek nem kell megadni semmit (nem a /boot/kernel helyen tartja a kernelt), hanem egyszerûen át kell adni neki a vezérlést egyszerûen a ‘chainloader (hdx,y)+1’ paraméterrel (nagyjából ahogyan juuzer leírta).
              Sokat segíthet egy rootként kiadott ‘update-grub’ parancs is, mely jó esélyjel felderíti az összes rendszert (elötte azért mentsd le a menu.lst-t, mert iszonyatosan tele tudja szemetelni). Amúgy meg (ha az elsõ lemez elsõ partícióján van):

              title Windows
              chainloader (hd0,0)+1

              Hozzászólás: Uhu-Szerver átjáróként? #1975601
              razoli
              Felhasználó

                Talán hasznos: UHU netmegosztás, tûzfal
                [align=right][snapback]141199[/snapback][/align]

                Hasznos, de kérlek, hogy máskor lehetõleg csak egy helyen említsd meg. A legjobb, ha hírként küldöd be, mert akkor mindenki látja és nem kell cross-postolni…
                Köszi

                Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973533
                razoli
                Felhasználó

                  b-man fórumtársunkat megkértem levélben, hogy távolítsa el azt az eszetlen nagy képet az aláírásából.

                  (Esetleg a netikettünk szabályozhatná az aláírás sorainak számát illetve képének maximális méretét…)

                  Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022530
                  razoli
                  Felhasználó

                    …de ezzel ne nyaggass minket.
                    [align=right][snapback]140816[/snapback][/align]

                    Legyél kedves máskor a magad nevében nyilatkozni…

                    Hozzászólás: Teljesen kezdõ szavai #2022524
                    razoli
                    Felhasználó

                      :unsure:
                      Hali!
                      Szeretnék 2 témánban kíváncsiskodni, 1.: Mivel tegnap tettem fel Suse-t érdekelne, hogy mit hol találok? (pl.: beállítások, ideiglenes file-ok, stb.).
                      2.: Hogy tudok futtatni windows-os progokat mindenféle kellemetlenség nélkül? (pl.:Macromedia Flash)
                      3.: Mi kellhet még nekem a rendszer teljes futtatásához?
                      Elöre is Köszi…
                      :blush:
                      [align=right][snapback]140798[/snapback][/align]

                      Hi!
                      1. Nézegesd meg a rendszert, a felépítését, a könyvtárokat (beszédesek bár szûkszavúak a nevek)
                      /bin – mindenki által futtattható alap programok
                      /dev – hardware eszközök elérése
                      /etc – beállítások
                      /home – felhasználók könyvtárai
                      /mnt vagy /media – csatolható médiák
                      /proc – futó processzek
                      /root – rendszergazda könyvtára
                      /sbin – root által futtatható alap prg-k
                      /tmp – átmeneti állományok
                      /usr – telepített programok

                      2. Kétféle módon: megkeresed a linuxos megfelelõjét (sok programnak van sokféle változata), vagy beszerzed a CrossOver Office nevû – kereskedelmi – alkalmazást, mely lehetõvé teszi a Windowsos progik futtatását (kiv. játékok, arra Cedega – kereskedelmi – vagy ha nem igényel 3D-t akkor wine – free).
                      3. Attól függ mit értesz teljes futtatáson…

                      Hozzászólás: Dvd írás parancssorból #2022508
                      razoli
                      Felhasználó

                        Valaki tudna nekem segíteni abban hogy hogyn kell parancssorból megírni a dvd-t. Egy 4GB-os tömörített állományt kellene kiírnom.
                        LG dvd-író. Debian testing.

                        Elõre is köszönöm.
                        [align=right][snapback]140782[/snapback][/align]

                        Nézz szét a keresõvel, mert emlékszem, hogy volt már utalás erre.
                        Meg is találtam 🙂, felülrõl a 3. hsz

                      10 bejegyzés megtekintése - 851-860 / 1,811