Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Köszi.Sikkkerülllttt!!!! 😀 😀 😀
[align=right][snapback]140110[/snapback][/align]😀
Amúgy ha az a Ubk fõoldalon található forráscímeket felveszed az ott leírtak alapján a /etc/apt/sources.list file-ba, akkor elég csak egy ‘apt-get update’ (adatbázis frissítése) és egy ‘apt-get install ‘ -> ez figyel a függõségekre is és ha nincs meg valami, akkor azt is felteszi.
Keresés: ‘apt-cache search ‘Egy hülye kérdés: mi az az ubk?
[align=right][snapback]140107[/snapback][/align]Uhu Baráti Kör: ubk.uhulinux.hu (nem hivatalos Uhu csomagok)
Kiax-ba hogyan lehet életet verni? Feltettem .deb csomagból, fut is, de nem csörög… 🙁
szervernek mit kell megadni?Lehet, hogy ez számotokra, egy teljesxen hülye kérdés lesz, dehát tök láma vagyok. 🙂
Hogyan bootoljak cdrõl? Ha beteszem a sarge cdt és arról bootolok, akkor azt a képernyõt kapom vissza, mint amikor telepíteni szoktam. Azt tudom, hogy az F1 billentyû lenyomásával elõhozhatok egy menüt. Ha ott kell valamit választanom, akkor mit? A bootolás után hogyan tovább?
[align=right][snapback]139993[/snapback][/align]Megoldás:
1. Keresel egy üres floppyt
2. Ellátogatsz ide: http://gazonk.org/~eloj/articles/emergencybooting.html és a tools pont alatt tallható grub image állomány letöltöd. Ha winben vagy, akkor kelleni fog a rawrite nevû progi is. A bekezdés utolsó sora leírja, hogy kell kiírni win alatt lemezre.
Linux alatt: kitömöríted (unzip), majd ‘dd if=grub_akármi.image of=/dev/fd0’ (ekkor már bent van az üres lemez).
3. Reboot, floppyról bootolsz. Bejön egy parancssoros grub. Felidézed, hogy melyik partíción van a debian, majd kiadod a következõ parancsot ‘root (hdx,y)‘, ahol x,y egész szám, x a merev lemez száma, y a partíciójé (azaz ha a hda1-en van akkor (hd0,0))kiadványszerkesztés: Scribus
grafika:gimp
video: MainActor
flash szerkesztõrõl (használhatóról) nem igazán tudok ( a macromedia lepaktált az M$-sel 😀 )
[align=right][snapback]139957[/snapback][/align]Ezek mind linux rendszeren futó programok (néhánynak létezik Win-es változata is, pld OpenOffice, Gimp…)
Mi az a qemu és a vmware? 🙂
Nem értek a Linuxhoz, bocsi… 🙂
[align=right][snapback]139991[/snapback][/align]Emulátorok. Telepített rendszert lehet velük bebootolni, de lehetséges Linux alatt vmware-ra Windowst telepíteni. A Qemu free, még fejlesztõi stádiumban van (0.7.0), a Vmware kereskedelmi szoftver, tudomásom szerint 30 napos kulcsot lehet hozzá ingyen igényelni.
Ezen kívül vannak Linuxra programok, melyek cask szimulálják a Windows-t, de nem kell telepíteni (pláne a gyengébb procikat kellõen megdolgozza egy emulátor). Ilyen a Wine (free, általában a disztribúció része), mellyel Windows programokat lehetségel indítani linux környezetben. Kifejezetten játékokra directx támogatással a Cedega (kereskedelmi) való, valamint ha kizárólag irodai programokat akarsz futtatni, akkor CrossOver Office (kereskedelmi http://crossover.blackpanther.hu/ )Melyik Linux alatt futnak simán? Próbáltad már?
[align=right][snapback]139992[/snapback][/align]Ja, és nagyon köszi hogy megpróbáltok segíteni…
rendes tõletek.
[align=right][snapback]139970[/snapback][/align]Közelítsük meg új oldalról a problémát. Rootként nyomj egy modprobe [TAB]-ot, ez ki fogja írni a betölthetõ modulokat. Esetleg próbáld is meg betölteni a fent említett modult (ha szerepel a listában).
ugy azért már próbáltam, szintén semmi…. (command not found)
[align=right][snapback]139965[/snapback][/align]hmm, próbáld meg, hogy ‘apt-get update’ majd ‘apt-get install lsmod’
lsmod: command not found…
Kezdõ linuxos vagyok még…
[align=right][snapback]139961[/snapback][/align]‘su -‘
‘lsmod’
‘exit’Aha, csak éppan akkor nem fog menni a windows, be is kéne állítani a menu.lst-t. Ezért írtam, hogy inkább olvassa el..
[align=right][snapback]139920[/snapback][/align]Vagy egy ‘update-grub’ parancs kiadása is szóba jöhet a menu.lst szerkesztése helyett
Ez i vagy l?
[align=right][snapback]139894[/snapback][/align]l -> {ell} azaz list
-
SzerzőBejegyzés