razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hogy indítsam el? #2021879
    razoli
    Felhasználó

      Köszi.Sikkkerülllttt!!!! 😀  😀  😀
      [align=right][snapback]140110[/snapback][/align]

      😀
      Amúgy ha az a Ubk fõoldalon található forráscímeket felveszed az ott leírtak alapján a /etc/apt/sources.list file-ba, akkor elég csak egy ‘apt-get update’ (adatbázis frissítése) és egy ‘apt-get install ‘ -> ez figyel a függõségekre is és ha nincs meg valami, akkor azt is felteszi.
      Keresés: ‘apt-cache search ‘

      Hozzászólás: Hogy indítsam el? #2021877
      razoli
      Felhasználó

        Egy hülye kérdés: mi az az ubk?
        [align=right][snapback]140107[/snapback][/align]

        Uhu Baráti Kör: ubk.uhulinux.hu (nem hivatalos Uhu csomagok)

        Hozzászólás: VoIPBuster kliens (iaxcomm) UHU 1.1.1 alatt #2020996
        razoli
        Felhasználó

          Kiax-ba hogyan lehet életet verni? Feltettem .deb csomagból, fut is, de nem csörög… 🙁
          szervernek mit kell megadni?

          Hozzászólás: rendszerbetöltõ gondok #2021750
          razoli
          Felhasználó

            Lehet, hogy ez számotokra, egy teljesxen hülye kérdés lesz, dehát tök láma vagyok. 🙂
            Hogyan bootoljak cdrõl? Ha beteszem a sarge cdt és arról bootolok, akkor azt a képernyõt kapom vissza, mint amikor telepíteni szoktam. Azt tudom, hogy az F1 billentyû lenyomásával elõhozhatok egy menüt. Ha ott kell valamit választanom, akkor mit? A bootolás után hogyan tovább?
            [align=right][snapback]139993[/snapback][/align]

            Megoldás:
            1. Keresel egy üres floppyt
            2. Ellátogatsz ide: http://gazonk.org/~eloj/articles/emergencybooting.html és a tools pont alatt tallható grub image állomány letöltöd. Ha winben vagy, akkor kelleni fog a rawrite nevû progi is. A bekezdés utolsó sora leírja, hogy kell kiírni win alatt lemezre.
            Linux alatt: kitömöríted (unzip), majd ‘dd if=grub_akármi.image of=/dev/fd0’ (ekkor már bent van az üres lemez).
            3. Reboot, floppyról bootolsz. Bejön egy parancssoros grub. Felidézed, hogy melyik partíción van a debian, majd kiadod a következõ parancsot ‘root (hdx,y)‘, ahol x,y egész szám, x a merev lemez száma, y a partíciójé (azaz ha a hda1-en van akkor (hd0,0))

            Hozzászólás: Grafikai programok Linuxra? #2021826
            razoli
            Felhasználó

              kiadványszerkesztés: Scribus
              grafika:gimp
              video: MainActor
              flash szerkesztõrõl (használhatóról) nem igazán tudok ( a macromedia lepaktált az M$-sel  😀 )
              [align=right][snapback]139957[/snapback][/align]

              Ezek mind linux rendszeren futó programok (néhánynak létezik Win-es változata is, pld OpenOffice, Gimp…)

              Mi az a qemu és a vmware? 🙂
              Nem értek a Linuxhoz, bocsi… 🙂
              [align=right][snapback]139991[/snapback][/align]

              Emulátorok. Telepített rendszert lehet velük bebootolni, de lehetséges Linux alatt vmware-ra Windowst telepíteni. A Qemu free, még fejlesztõi stádiumban van (0.7.0), a Vmware kereskedelmi szoftver, tudomásom szerint 30 napos kulcsot lehet hozzá ingyen igényelni.
              Ezen kívül vannak Linuxra programok, melyek cask szimulálják a Windows-t, de nem kell telepíteni (pláne a gyengébb procikat kellõen megdolgozza egy emulátor). Ilyen a Wine (free, általában a disztribúció része), mellyel Windows programokat lehetségel indítani linux környezetben. Kifejezetten játékokra directx támogatással a Cedega (kereskedelmi) való, valamint ha kizárólag irodai programokat akarsz futtatni, akkor CrossOver Office (kereskedelmi http://crossover.blackpanther.hu/ )

              Melyik Linux alatt futnak simán? Próbáltad már?
              [align=right][snapback]139992[/snapback][/align]

              Hozzászólás: UHU 1.2 hang probléma #2021804
              razoli
              Felhasználó

                Ja, és nagyon köszi hogy megpróbáltok segíteni…
                rendes tõletek.
                [align=right][snapback]139970[/snapback][/align]

                Közelítsük meg új oldalról a problémát. Rootként nyomj egy modprobe [TAB]-ot, ez ki fogja írni a betölthetõ modulokat. Esetleg próbáld is meg betölteni a fent említett modult (ha szerepel a listában).

                Hozzászólás: UHU 1.2 hang probléma #2021800
                razoli
                Felhasználó

                  ugy azért már próbáltam, szintén semmi…. (command not found)
                  [align=right][snapback]139965[/snapback][/align]

                  hmm, próbáld meg, hogy ‘apt-get update’ majd ‘apt-get install lsmod’

                  Hozzászólás: UHU 1.2 hang probléma #2021798
                  razoli
                  Felhasználó

                    lsmod: command not found…
                    Kezdõ  linuxos vagyok még…
                    [align=right][snapback]139961[/snapback][/align]

                    ‘su -‘

                    ‘lsmod’
                    ‘exit’

                    Hozzászólás: rendszerbetöltõ gondok #2021748
                    razoli
                    Felhasználó

                      Aha, csak éppan akkor nem fog menni a windows, be is kéne állítani a menu.lst-t. Ezért írtam, hogy inkább olvassa el..
                      [align=right][snapback]139920[/snapback][/align]

                      Vagy egy ‘update-grub’ parancs kiadása is szóba jöhet a menu.lst szerkesztése helyett

                      Hozzászólás: K3b #2021708
                      razoli
                      Felhasználó

                        Ez i vagy l?
                        [align=right][snapback]139894[/snapback][/align]

                        l -> {ell} azaz list

                      10 bejegyzés megtekintése - 861-870 / 1,811