razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: erdekes problema a pendrive-val #2021757
    razoli
    Felhasználó

      defaults,noauto,user

      ezt érdemes még megtoldani egy ‘sync’ paraméterrel és akkor mindig végrehajt minden file mûveletet

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948794
      razoli
      Felhasználó

        Immáron Magyarország is felkerült:
        http://maps.google.com

        Hozzászólás: K3b #2021706
        razoli
        Felhasználó

          Kiprószáltam mindkettõtt.
          Nincs ilyen file vagy directory. Na ilyenkor mi van?
          [align=right][snapback]139883[/snapback][/align]

          dpkg -l cdrecord

          razoli
          Felhasználó

            A gép elsõdleges célja fájlmegosztás lesz, így egy dc++ kliens is kell majd rá, lehetõleg valami a windowsos fõbb kliensekhez igencsak hasonlító (bcdc++, czdc++, dc++).

            Hát ezt én nem értem. Sokkal egyszerûbb, ha ftp-n vagy egy ssh-n keresztül küldesz át doksikat, forráskódot meg ilyeneket, nem kell ahhoz dc és ki sem rúgnak a hubokról…

            razoli
            Felhasználó

              Dos látta eddig a raktár partíciót? Két dologra gondolok:
              – Dos nemigen szereti a 2Gb-nál nagyobb partíciókat
              – Bios/Dos nem tudja megcímezni a 120Gb-os winyónak csak az elejét.
              Win sem látja?

              Hozzászólás: VoIPBuster kliens (iaxcomm) UHU 1.1.1 alatt #2020989
              razoli
              Felhasználó

                Jópofa kis progi, csak kár, hogy nekem tárcsázáskor szegmens hibával elszáll… 🙁

                Hozzászólás: K3b #2021702
                razoli
                Felhasználó

                  Kipróbáltam: nincs ilyen hely vagy dirctory ezt írja a cdrecordra.
                  [align=right][snapback]139837[/snapback][/align]

                  Ezzel meg tudnád keresni, ha rájönnék, hogy hogyan lehet kiiratni a teljes elérési utat az ls-nek, így csak kiírja az összes cdrecord nevû file-t/könyvtárt. Szóval még annyi kellene bele, ami megmindja, hogy hol van

                  ls -R -l /usr 2>/dev/null | fgrep cdrecord

                  Hozzászólás: FC3 -> DVD #2002891
                  razoli
                  Felhasználó

                    Parancsolsz?
                    [align=right][snapback]139835[/snapback][/align]

                    Szerintem arra céloz, hogy olvass visszább, vagy nézd meg az idézett dátumokat 😉

                    Hozzászólás: Nem tudok javítani #2021716
                    razoli
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: K3b #2021700
                      razoli
                      Felhasználó

                        De van egy sokkal, sokkal egyszerüb megoldás, ha csak átlépsz root -ra és az összes cd-re irandó fájlodat berakod egyetlen könyvtárba, majd kiadod ezt a parancsot:
                        mkisofs -R -J /könyvtár | cdrecord -v speed=12 dev=0,0,0 –

                        Esetleg sudo. Viszont a fenti parancssor 2.6-os kernel esetén módosul:
                        mkisofs -R -J /könyvtár | cdrecord -v speed=12 dev=/dev/cdrw –
                        (plusz meg lehet toldani még egy -eject kapcsolóval)

                        Soltan -> próbáld meg, hogy adsz futtatási jogot magadnak a cdrecordra, rootként konzolon:
                        chmod 777 /usr/bin/cdrecord (bár ez elég durva megoldás)

                      10 bejegyzés megtekintése - 871-880 / 1,811