Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
Nekem is gondom van a hálózattal (adsl), de nekem Debian 3.1 alatt. Sajnos a Linuxhoz nem értek egyáltalán… :unsure:
Amit tudok:
– apt-get install dhcp-client: erre azt mondja, hogy a dhcp-client már a legújabb verzió
– apt-get install etherconf: nem található a(z) etherconf csomag
– /etc/resolv.conf: nekem ilyen nincsTudna valaki segíteni ebben?
[align=right][snapback]139787[/snapback][/align]Konkrétan mi a gond vele? Ha nem értesz a linuxhoz, akkor nem értem, miért a Debiannal kezded (kiv, ha nem önszántadból csinálod)?
Adsl beállítása: ‘pppoeconf’
Debian_desktop_alapok/hálózatPróba cseresznye.:)
[align=right][snapback]139758[/snapback][/align]Rá fog kérdezni.
Hali
Nekem egy kicsit szerényebb a kérdésem. Csak most kezdtem el „programozni” bashben vagy parancssorban. Szóval abban a kis fekete téglalapban. 😛
A kérdésem az, h hogyan lehet azt megoldani, hogy egy script segítségével automatikusan áttérjek root jogokhoz. Gondolom a „su” parancsot kell használni. Addig el is jutottam, de én nem akarok neki megadni jelszót. Szeretném, ha azt egy változóban tárolná és automatikusan „bepötyögné és ütne egy entert” a gép. Szóval balfék vagyok, tudom. 🙁 De azért segíthetnétek 😀
Köszi
[align=right][snapback]139661[/snapback][/align]‘su’, majd ‘visudo’, (ez a /etc/sudoers file-t szerkeszti,) vedd fel bele a következõ sort:
‘ ALL=(ALL) ALL’
Ezután nyitsz egy terminált, majd amit rootként akarsz futtatni az elé oda írod, hogy ‘sudo’, az adott terminálon az elsõ sudo kéri a jelszavad (nem a rootét). Beállítható, hogy egy terminál meddig legyen sudo-zható, ‘man sudo’, ‘man sudoers’Sziasztok!
Egyik számítógépen Debian 3.1-et használok, mint kisebb szerver. Azt szeretném megtudni, hogy miképp ismerhetem meg a videókártya és egyéb más hardverek pontos típusát? Létezik ilyen parancs?
(Grafikus felületet nem használok).ha akarsz kis sechole-t, akkor nézz utána mi az a SETUID bit, és hogy ezt miért mondtam ezzel kapcsolatban…
[align=right][snapback]139604[/snapback][/align]meg mi az a sechole :))))))
OFF
Mert minden fekáliába belelépkedsz, aztán meg csak lesel.
[align=right][snapback]139553[/snapback][/align]Mintha a linuxcounterrõl jött volna. Azért gondolom, mert ezen az egy helyen regisztráltam, még akkor amikor ment itt a fronterõsítõ folyamat, hogy regeljünk ott…
és ebbõl az elsõt kiírtam dvdre, úgy hogy Nero/open és burn.
Szerintem ez a probléma. Az iso azt képfile-ként kell felírni. (CD-Kép vagy Image felírása menüpont)
Gondolkoztam, és rájöttem a képek megvannak.(Image)
Ha a live CD segítségével kiírom CD-re, majd tarolok mindent és újratelepítek a CD segítségével vissza tudom állítani úgy ,hogy a beállítások ne másszanak el?
[align=right][snapback]139211[/snapback][/align]Vissza. Mikor megvannak a partíciók, másold fel a cd tartalmát az egyik üres patra. Innen két lehetõséged van továbblépni:
1. dd if=/mnt/part_ahol_image_van of=/dev/hdxy
2. létrehozol az image-nek egy mount pontot (pld /mnt/img), majd felcsatolod ‘mount -o loop /mnt/part_ahol_image_van /mnt/img’, ezt követõen felcsatolod a célpartíciót is, majd ahogy szimpatikus, át cp-zed (az mc-t ajánlom)
Ezután még a grubot kell majd helyreállítani (lehet, hogy nyûgös lesz ha más partícióra került a rendszer és a menu.lst-t is szerkeszd át ha partíció váltás volt) -
SzerzőBejegyzés