razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Internet beállítás #1977996
    razoli
    Felhasználó

      Sziasztok!

      Nekem is gondom van a hálózattal (adsl), de nekem Debian 3.1 alatt. Sajnos a Linuxhoz nem értek egyáltalán… :unsure:

      Amit tudok:
      – apt-get install dhcp-client: erre azt mondja, hogy a dhcp-client már a legújabb verzió
      – apt-get install etherconf: nem található a(z) etherconf csomag
      – /etc/resolv.conf: nekem ilyen nincs

      Tudna valaki segíteni ebben?
      [align=right][snapback]139787[/snapback][/align]

      Konkrétan mi a gond vele? Ha nem értesz a linuxhoz, akkor nem értem, miért a Debiannal kezded (kiv, ha nem önszántadból csinálod)?
      Adsl beállítása: ‘pppoeconf’
      Debian_desktop_alapok/hálózat

      Hozzászólás: Audio-cd #2021694
      razoli
      Felhasználó
        Hozzászólás: blackPanther Install #2021080
        razoli
        Felhasználó

          Próba cseresznye.:)
          [align=right][snapback]139758[/snapback][/align]

          Rá fog kérdezni.

          Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015331
          razoli
          Felhasználó
            Hozzászólás: Script irás (Sh) #2013526
            razoli
            Felhasználó

              Hali

              Nekem egy kicsit szerényebb a kérdésem. Csak most kezdtem el „programozni” bashben vagy parancssorban. Szóval abban a kis fekete téglalapban.  😛
              A kérdésem az, h hogyan lehet azt megoldani, hogy egy script segítségével automatikusan áttérjek root jogokhoz. Gondolom a „su” parancsot kell használni. Addig el is jutottam, de én nem akarok neki megadni jelszót. Szeretném, ha azt egy változóban tárolná és automatikusan „bepötyögné és ütne egy entert” a gép. Szóval balfék vagyok, tudom. 🙁 De azért segíthetnétek  😀
              Köszi
              [align=right][snapback]139661[/snapback][/align]

              ‘su’, majd ‘visudo’, (ez a /etc/sudoers file-t szerkeszti,) vedd fel bele a következõ sort:
              ‘ ALL=(ALL) ALL’
              Ezután nyitsz egy terminált, majd amit rootként akarsz futtatni az elé oda írod, hogy ‘sudo’, az adott terminálon az elsõ sudo kéri a jelszavad (nem a rootét). Beállítható, hogy egy terminál meddig legyen sudo-zható, ‘man sudo’, ‘man sudoers’

              Hozzászólás: Hardver – Debian #2021013
              razoli
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Egyik számítógépen Debian 3.1-et használok, mint kisebb szerver. Azt szeretném megtudni, hogy miképp ismerhetem meg a videókártya és egyéb más hardverek pontos típusát? Létezik ilyen parancs?
                (Grafikus felületet nem használok).

                Hozzászólás: halt,reboot usereknek is #2020911
                razoli
                Felhasználó

                  ha akarsz kis sechole-t, akkor nézz utána mi az a SETUID bit, és hogy ezt miért mondtam ezzel kapcsolatban…
                  [align=right][snapback]139604[/snapback][/align]

                  meg mi az a sechole :))))))

                  Hozzászólás: Kaptam egy e-mailt #2020942
                  razoli
                  Felhasználó

                    OFF
                    Mert minden fekáliába belelépkedsz, aztán meg csak lesel.
                    [align=right][snapback]139553[/snapback][/align]

                    Mintha a linuxcounterrõl jött volna. Azért gondolom, mert ezen az egy helyen regisztráltam, még akkor amikor ment itt a fronterõsítõ folyamat, hogy regeljünk ott…

                    Hozzászólás: Mandriva 2005 dvd iso #2015109
                    razoli
                    Felhasználó

                      és ebbõl az elsõt kiírtam dvdre, úgy hogy Nero/open és burn.

                      Szerintem ez a probléma. Az iso azt képfile-ként kell felírni. (CD-Kép vagy Image felírása menüpont)

                      Hozzászólás: Kernel panic #2014311
                      razoli
                      Felhasználó

                        Gondolkoztam, és rájöttem a képek megvannak.(Image)
                        Ha a live CD segítségével kiírom CD-re, majd tarolok mindent és újratelepítek a CD segítségével vissza tudom állítani úgy ,hogy a beállítások ne másszanak el?
                        [align=right][snapback]139211[/snapback][/align]

                        Vissza. Mikor megvannak a partíciók, másold fel a cd tartalmát az egyik üres patra. Innen két lehetõséged van továbblépni:
                        1. dd if=/mnt/part_ahol_image_van of=/dev/hdxy
                        2. létrehozol az image-nek egy mount pontot (pld /mnt/img), majd felcsatolod ‘mount -o loop /mnt/part_ahol_image_van /mnt/img’, ezt követõen felcsatolod a célpartíciót is, majd ahogy szimpatikus, át cp-zed (az mc-t ajánlom)
                        Ezután még a grubot kell majd helyreállítani (lehet, hogy nyûgös lesz ha más partícióra került a rendszer és a menu.lst-t is szerkeszd át ha partíció váltás volt)

                      10 bejegyzés megtekintése - 881-890 / 1,811