Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hello!
Szeretnék feltenni debiant a gépemre
Ti mit javasoltok?
Woody , Sarge vagy SID
[align=right][snapback]139527[/snapback][/align]Sarge, Etch vagy Sid
Amúgy ha nem teljesen tiszta, hogy mi a különbség, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a doksit… …hoppá, inkább ezt a doksit (debian kiadások)Rootként add ki a ‘visudo’ parancsot. Ez a /etc/sudoers file tartalmát fogja szerkeszteni és vedd fel bele az alábbi sorokat. Hogy mindenki leállíthassa a gépet a neved helyett írj ALL-t
Code:ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/shutdown
ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/halt
ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/rebootValóban, amikor megnyitottam a „Hány éves vagy?” címü topikot azt gondoltam, egy, max két hónap lesz az élettartama.
Ezt nem tudom kihagyni, meg kell mutatnom 🙂
Plusz egy ‘mc -b’ egy átlátszó terminálon és egyszerûen gyönyörû 😀de nyilvan vmi ok miatt akarod rajtahagyni (esetleg onnan bootolni?).
[align=right][snapback]139071[/snapback][/align]Na igen, de akkor már régen rossz, ha a telepített debian hasal el alatta. Amúgy néha én is bootolok usbrõl, igaz abban van annyi trükk, hogy egy floppy segít nekem. 😉
Sziasztok!
Valószínûleg egy szabálytalan leállítás után a gépem színei teljesen elállítódtak.Na mi van, nincsen forgalom akkor indul a flame? 😉
Továbbra is mindenki azt használ ami neki kényelmes… vagy nem? 😛 tök értelmetlen vitázni arról, hogy Kde-Gnome, Win-Linux, fekete-fehér, bal-jobb, valóvilág-bigbrádör… ezt tegnap már kifejtettem az egyik igénytelen hazai fórumon (ki is moderálták)
Persze véleményt nyilvánítani lehet, de kérem ne minõsítsünk a továbbiakban.
KösziHát ez egy nagyon szép kép 😉 Ilyen engem akkor fogadott, amikor az alap 2.6.8.1-i386 kernellel bootoltam és néha véletlenszerûen elhasalt ezzel az üzenettel, akkor kernel-bugnak lett nevesítve.
A tied kicsit speciálisabb eset ezzel az usb dologgal, de esetleg próbálj meg egy saját kernelt…Köszi, bár elindítom Xbõl, akkor sem történik semmi. egyszerûen bezáródik az ablak.
Még1 kérdsem lenne. Tuda valaki egy jó DVD lejátszó progit, ami filesbõl is megnyitja a VOB ot és még menüm is van ahol ki tudom választani a nyelvet, feliratot, stb?!
[align=right][snapback]139017[/snapback][/align]mplayer
xine (ez menüt is támogat)
ogleóóó köszönöm! 🙂
Felraktam ezt, és megy 🙂
Mámrint elindul, de kép nincs 🙁 😀
[align=right][snapback]138995[/snapback][/align]Hibaüzenet? (feltéve hogy a tankos játékról van szó és nem a librõl)
-
SzerzőBejegyzés