razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Sarge #1997920
    razoli
    Felhasználó

      Hello!
      Szeretnék feltenni debiant a gépemre
      Ti mit javasoltok?
      Woody , Sarge vagy SID
      [align=right][snapback]139527[/snapback][/align]

      Sarge, Etch vagy Sid
      Amúgy ha nem teljesen tiszta, hogy mi a különbség, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a doksit… …hoppá, inkább ezt a doksit (debian kiadások)

      Hozzászólás: halt,reboot usereknek is #2020909
      razoli
      Felhasználó

        Rootként add ki a ‘visudo’ parancsot. Ez a /etc/sudoers file tartalmát fogja szerkeszteni és vedd fel bele az alábbi sorokat. Hogy mindenki leállíthassa a gépet a neved helyett írj ALL-t

        Code:
        ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/shutdown
        ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/halt
        ocsaisan ALL=NOPASSWD:/sbin/reboot
        Hozzászólás: Idén hány éves vagy? #2019245
        razoli
        Felhasználó

          Valóban, amikor megnyitottam a „Hány éves vagy?” címü topikot azt gondoltam, egy, max két hónap lesz az élettartama.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948792
          razoli
          Felhasználó

            Ezt nem tudom kihagyni, meg kell mutatnom 🙂
            Plusz egy ‘mc -b’ egy átlátszó terminálon és egyszerûen gyönyörû 😀

            Hozzászólás: USB, Pendrive #2020651
            razoli
            Felhasználó

              de nyilvan vmi ok miatt akarod rajtahagyni (esetleg onnan bootolni?).
              [align=right][snapback]139071[/snapback][/align]

              Na igen, de akkor már régen rossz, ha a telepített debian hasal el alatta. Amúgy néha én is bootolok usbrõl, igaz abban van annyi trükk, hogy egy floppy segít nekem. 😉

              Hozzászólás: Hardware probléma #2020676
              razoli
              Felhasználó

                Sziasztok!
                Valószínûleg egy szabálytalan leállítás után a gépem színei teljesen elállítódtak.

                Hozzászólás: #2020628
                razoli
                Felhasználó

                  Na mi van, nincsen forgalom akkor indul a flame? 😉

                  Továbbra is mindenki azt használ ami neki kényelmes… vagy nem? 😛 tök értelmetlen vitázni arról, hogy Kde-Gnome, Win-Linux, fekete-fehér, bal-jobb, valóvilág-bigbrádör… ezt tegnap már kifejtettem az egyik igénytelen hazai fórumon (ki is moderálták)
                  Persze véleményt nyilvánítani lehet, de kérem ne minõsítsünk a továbbiakban.
                  Köszi

                  Hozzászólás: USB, Pendrive #2020649
                  razoli
                  Felhasználó

                    Hát ez egy nagyon szép kép 😉 Ilyen engem akkor fogadott, amikor az alap 2.6.8.1-i386 kernellel bootoltam és néha véletlenszerûen elhasalt ezzel az üzenettel, akkor kernel-bugnak lett nevesítve.
                    A tied kicsit speciálisabb eset ezzel az usb dologgal, de esetleg próbálj meg egy saját kernelt…

                    Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991167
                    razoli
                    Felhasználó

                      Köszi, bár elindítom Xbõl, akkor sem történik semmi. egyszerûen bezáródik az ablak.

                      Még1 kérdsem lenne. Tuda valaki egy jó DVD lejátszó progit, ami filesbõl is megnyitja a VOB ot és még menüm is van ahol ki tudom választani a nyelvet, feliratot, stb?!
                      [align=right][snapback]139017[/snapback][/align]

                      mplayer
                      xine (ez menüt is támogat)
                      ogle

                      Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991161
                      razoli
                      Felhasználó

                        óóó köszönöm! 🙂
                        Felraktam ezt, és megy 🙂
                        Mámrint elindul, de kép nincs 🙁 😀
                        [align=right][snapback]138995[/snapback][/align]

                        Hibaüzenet? (feltéve hogy a tankos játékról van szó és nem a librõl)

                      10 bejegyzés megtekintése - 891-900 / 1,811