Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rpm-bõl, de valszeg nem futtatttam le, csak letöltöttem mert nem írta ki, mikor elindítottam még1szer. 🙂
[align=right][snapback]138994[/snapback][/align]man rpm
rpm -i akármi.rpm -> telepít(kezd kicsit blog jellege lenni a topiknak)
megvan.. nemtalálja ezt: liballeg.so.4.0:
de ezt az elöbb raktam föl 🙂 na akkor még valamit szenvedek vele 🙂
[align=right][snapback]138991[/snapback][/align]Hogyan raktad fel?
Szerk: Egy kis stfw… 😉Hali!
Egyszerûen üres a KDE Vezérlõpult… nem tom hova tûnt belõle a cucc.
Ez a teljes hibaüzenet?
Létrejött valami atanks vagy hasonló a könyvtárban?
Feltetted a liballegro4a-t??
Ezeket is olvastad?!1. cat README -> ebbõl kiderül, hogy a játékhoz szükséges telepíteni a liballegro4a nevezetû csomagot. Az is kiderül, hogy itt bizony csak exe található valami oknál fogva, de a honlapjukra ellátogatva (http://www.allegro.cc) kapunk egy helyes letöltési útvonalat egyenesen a sourceforge-ról.
Innen leszedve a atanks-1.1.0-i686-dist.tar.gz állományt végtelenül egyszerû dolgunk lesz. kicsomaglo, létrejött atanks könyvtárba belép, majd ./atanks parancssal futtat. Eddig jutottam, mert nekem nincs fenn a liballegro4a (bár apt-cache search kidob egy rakás változatot)Most te jössz 🙂
[align=right][snapback]138974[/snapback][/align]Kisbetû megoldása szebb, de itt is feltétlen fel kell tenni a fent említett lib-et különben hisztizik a fordító…
[align=right][snapback]138976[/snapback][/align]<_<
okés, köszönöm a segítséget.
tehát akkor minden ilyen cuccot make val kell felrakni?
[align=right][snapback]138975[/snapback][/align]Elolvastad a linket amit fentebb szúrtam be? ( http://razoli.web.elte.hu/doc/forrasbol.text )
A make-kel nem felteszed, hanem lefordítod. Ekkor a létrejött binárist tudod futtatni a könyvtárban. Nagyobb programoknál van make install is ami bemásolja a rendszer megfelelõ könyvtáraiba, hogy bárhonnan elérhetõ legyen…Kisbetû megoldása szebb, de itt is feltétlen fel kell tenni a fent említett lib-et különben hisztizik a fordító…
http://games.linux.sk/index.php?group=&sort=&count=5&pos=3
és itt pl az alsó a Atomic Tanks
[align=right][snapback]138971[/snapback][/align]1. cat README -> ebbõl kiderül, hogy a játékhoz szükséges telepíteni a liballegro4a nevezetû csomagot. Az is kiderül, hogy itt bizony csak exe található valami oknál fogva, de a honlapjukra ellátogatva (http://www.allegro.cc) kapunk egy helyes letöltési útvonalat egyenesen a sourceforge-ról.
Innen leszedve a atanks-1.1.0-i686-dist.tar.gz állományt végtelenül egyszerû dolgunk lesz. kicsomaglo, létrejött atanks könyvtárba belép, majd ./atanks parancssal futtat. Eddig jutottam, mert nekem nincs fenn a liballegro4a (bár apt-cache search kidob egy rakás változatot)Most te jössz 🙂
Nem titkos 🙂
ez pl egy játék. illetve nem is egy. Valami linuxgames oldalról szedtem le. scalar-1.02-i386.tar.bz2 files volt, amit letöltöttem. Ezt kitömörtem, de nem tudom tovább mit kéne csinálni.
[align=right][snapback]138965[/snapback][/align]Sziasztok!
Egy kis problémám akadt ezzel az emulátorral.Elindítom a progit,konzolon beirom: qemu /dev/hda paracsot,hogy futtassa a már telepített win98-at.
Ezt kapom:
ata0 master: qemu harddisk ata-2 hard disk /28629 MBytes
ata0 slave: unknown device
ata1 master: qemu cd-rom atapi-4 cd-rom/dvd-rom
ata1 slave: unknown device
Booting from hard disk…
GRUB Hard Disk Error_Amikor simán inditom a gépet tökéletesen elinditja a win98-at és az uhu1.2 is.
nem tudom mi lehet a probléma,ha valaki tud,kérem segítsen.
Elõre is köszönöm!
[align=right][snapback]138960[/snapback][/align]quemu -hda /dev/hda ?
szerk: helyesen persze qemu és nem quemu
-
SzerzőBejegyzés