razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991160
    razoli
    Felhasználó

      rpm-bõl, de valszeg nem futtatttam le, csak letöltöttem mert nem írta ki, mikor elindítottam még1szer. 🙂
      [align=right][snapback]138994[/snapback][/align]

      man rpm
      rpm -i akármi.rpm -> telepít

      (kezd kicsit blog jellege lenni a topiknak)

      Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991156
      razoli
      Felhasználó

        megvan.. nemtalálja ezt: liballeg.so.4.0:
        de ezt az elöbb raktam föl 🙂 na akkor még valamit szenvedek vele 🙂
        [align=right][snapback]138991[/snapback][/align]

        Hogyan raktad fel?
        Szerk: Egy kis stfw… 😉

        Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991153
        razoli
        Felhasználó

          igen, olvastam, meg fel is tettem. Semmi nem jött létre…
          szerintem keresek egy olyan oldalt ahol rpmbe vannak a játékok és kész 🙂
          [align=right][snapback]138985[/snapback][/align]

          Hozzászólás: #2020618
          razoli
          Felhasználó

            Hali!

            Egyszerûen üres a KDE Vezérlõpult… nem tom hova tûnt belõle a cucc.

            Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991151
            razoli
            Felhasználó

              Ez a teljes hibaüzenet?
              Létrejött valami atanks vagy hasonló a könyvtárban?
              Feltetted a liballegro4a-t??
              Ezeket is olvastad?!

              1. cat README -> ebbõl kiderül, hogy a játékhoz szükséges telepíteni a liballegro4a nevezetû csomagot. Az is kiderül, hogy itt bizony csak exe található valami oknál fogva, de a honlapjukra ellátogatva (http://www.allegro.cc) kapunk egy helyes letöltési útvonalat egyenesen a sourceforge-ról.
              Innen leszedve a atanks-1.1.0-i686-dist.tar.gz állományt végtelenül egyszerû dolgunk lesz. kicsomaglo, létrejött atanks könyvtárba belép, majd ./atanks parancssal futtat. Eddig jutottam, mert nekem nincs fenn a liballegro4a (bár apt-cache search kidob egy rakás változatot)

              Most te jössz  🙂
              [align=right][snapback]138974[/snapback][/align]

              Kisbetû megoldása szebb, de itt is feltétlen fel kell tenni a fent említett lib-et különben hisztizik a fordító…
              [align=right][snapback]138976[/snapback][/align]

              <_<

              Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991147
              razoli
              Felhasználó

                okés, köszönöm a segítséget.

                tehát akkor minden ilyen cuccot make val kell felrakni?
                [align=right][snapback]138975[/snapback][/align]

                Elolvastad a linket amit fentebb szúrtam be? ( http://razoli.web.elte.hu/doc/forrasbol.text )
                A make-kel nem felteszed, hanem lefordítod. Ekkor a létrejött binárist tudod futtatni a könyvtárban. Nagyobb programoknál van make install is ami bemásolja a rendszer megfelelõ könyvtáraiba, hogy bárhonnan elérhetõ legyen…

                Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991146
                razoli
                Felhasználó

                  Kisbetû megoldása szebb, de itt is feltétlen fel kell tenni a fent említett lib-et különben hisztizik a fordító…

                  Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991144
                  razoli
                  Felhasználó

                    http://games.linux.sk/index.php?group=&sort=&count=5&pos=3

                    és itt pl az alsó a Atomic Tanks
                    [align=right][snapback]138971[/snapback][/align]

                    1. cat README -> ebbõl kiderül, hogy a játékhoz szükséges telepíteni a liballegro4a nevezetû csomagot. Az is kiderül, hogy itt bizony csak exe található valami oknál fogva, de a honlapjukra ellátogatva (http://www.allegro.cc) kapunk egy helyes letöltési útvonalat egyenesen a sourceforge-ról.
                    Innen leszedve a atanks-1.1.0-i686-dist.tar.gz állományt végtelenül egyszerû dolgunk lesz. kicsomaglo, létrejött atanks könyvtárba belép, majd ./atanks parancssal futtat. Eddig jutottam, mert nekem nincs fenn a liballegro4a (bár apt-cache search kidob egy rakás változatot)

                    Most te jössz 🙂

                    Hozzászólás: Fedora 3 alapkérdések #1991139
                    razoli
                    Felhasználó

                      Nem titkos 🙂
                      ez pl egy játék. illetve nem is egy. Valami linuxgames oldalról szedtem le. scalar-1.02-i386.tar.bz2 files volt, amit letöltöttem. Ezt kitömörtem, de nem tudom tovább mit kéne csinálni.
                      [align=right][snapback]138965[/snapback][/align]

                      http://razoli.web.elte.hu/doc/forrasbol.text

                      Hozzászólás: Qemu #2020613
                      razoli
                      Felhasználó

                        Sziasztok!

                        Egy kis problémám akadt ezzel az emulátorral.Elindítom a progit,konzolon beirom: qemu /dev/hda paracsot,hogy futtassa a már telepített win98-at.
                        Ezt kapom:
                        ata0 master: qemu harddisk ata-2 hard disk /28629 MBytes
                        ata0  slave: unknown device
                        ata1 master: qemu cd-rom atapi-4 cd-rom/dvd-rom
                        ata1  slave: unknown device
                        Booting from hard disk…
                        GRUB Hard Disk Error_

                        Amikor simán inditom a gépet tökéletesen elinditja a win98-at és az uhu1.2 is.
                        nem tudom mi lehet a probléma,ha valaki tud,kérem segítsen.
                        Elõre is köszönöm!
                        [align=right][snapback]138960[/snapback][/align]

                        quemu -hda /dev/hda ?

                        szerk: helyesen persze qemu és nem quemu

                      10 bejegyzés megtekintése - 901-910 / 1,811