razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: X gondok… #2019925
    razoli
    Felhasználó

      Nah végre sikerült.
      Szóval fel akartam tenni az NVIDIA driver-t ami nem sikerült
      Miután az X-bõl kiléptem valami olyasmit irt,hogy nincs elõreforditott kernelem hozzá..
      Gondolom valaki tudja mirõl is van szó.
      Tudna valaki segiteni,hogy mit kell csinálnom,hogy fent legyen az Nvidia driver Sarge-n?
      köszi
      [align=right][snapback]138859[/snapback][/align]

      sudo apt-get install kernel-headers

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948791
      razoli
      Felhasználó

        1, lehet, de a disztribnek is, alaptelepítés esetén a dokumentációk menü alatt meglelhetõ.
        2, csak el kellene már kezdeni…
        [align=right][snapback]138860[/snapback][/align]

        hát a 2. számút tényleg meg kéne fontolni. Mindenesetre akinek van tippje a csomgakezelésrõl (rpm, pacman, emerge, valamint a slackware mikéntje elõnyben) az ajándékozzon meg egy privát üzenettel. 😉

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948789
        razoli
        Felhasználó

          Igen lehet ,de akkor a régiek helyére valami link ,vagy stb.. , vagy a föoldalon link mert akárhogy nézem nem látom.
          [align=right][snapback]138854[/snapback][/align]

          Nem is lesz szerintem, mert valószínûleg része a terméktámogatásnak.
          Viszont mi összeszedhetjük a hasznos tudnivalõkat és feltehetjük a GYIK-be.

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948787
          razoli
          Felhasználó

            Bennem is pont ez fogalmazodott meg az 1.2 óta. Régen volt némi help ,ma nem találom már a régi lineket sem. Vedd meg . Igaz mást nem is várhatsz ebben az országban. 
            Rajtunk keresztül letesztelik a rendszert ( gonodolom nem kevés visszajelzés érkezett a hibákról ) és még a régi helpeket is gyalulják. Mit féltenek ? Aki nem látot még linuxot ,az ugyse érti mit kell csinálni és tfonolni fog.
            [align=right][snapback]138830[/snapback][/align]

            Van help, csak meg kell találni
            http://ojjektum.uhulinux.hu/~egmont/uhu-tudasbazis.html

            Más:
            Amúgy nem kívánok vitát nyitni, nem is ismerem az Uhu 1.2-es kiadását (majd valamikor nyáron megnézem), de szerintem:
            az Uhu valahol tényleg túlzásba viszi ezt a pénzes és politikai dolgot, (utóbbit azért valahol meg tudom érteni, gondoljunk csak a „szakemberekre” ott fenn). Ellenben nem azért fejlesztenek hazai rendszert, hogy mindenki kedvére szórakozzon vele, hanem (ismételen szerintem, pénzügyi oldalról megnézve) azért, hogy ezt használva/megvásárolva az a _rengeteg_ pénz nem áramoljon ki az országból. Persze lehet azon vitázni, hogy „hé hát ez ingyenes” (ami ugye nem is igaz), de SZERINTEM illene kifizetni érte azt a minimálisnak mondható költséget. Elvégre egy rakás fémbõl, drótból és mûanyagból számítógépet csinál…
            (Hõbörgõk és tolvajok kíméljenek azzal a szöveggel, hogy „amég nem tudom mi az addig nem veszem meg”, „amég nem mennek a gammák nem veszem meg” és pontpontpont)

            Hozzászólás: mountolás #2020411
            razoli
            Felhasználó

              Egy kérdést, egy topikba… köszi

              Hozzászólás: mount + RedHat EL gondok #2019992
              razoli
              Felhasználó

                hallottam erröl a lehetöségröl hogy 2vinyóból lehet 1nagy vinyót csinálni hogy a gép egynek ismerje fel.
                ezt hogy lehet megoldani???

                win alatta helpbe rákerestem és kiírta a parancssort amivel elméletileg aktiválom de nem sikerült mert midnig hiba volt a parancssorban.valaki tudna nekem ebben segíteni???????

                ha igen nagyon örülnék mert már ezzel szenvedek 1-2napja…

                elérhetõségem:
                msn: [email protected]
                mail: [email protected]

                elöre is kössz a segítséget…
                [align=right][snapback]138777[/snapback][/align]

                Egy kérdést lehetõleg egy toikban. Mondat végén meg egy kérdõjelet, úgy is érthetõ lesz.

                Szerk: mit értesz azon, hogy „win alatta helpbe rákerestem és kiírta a parancssort amivel elméletileg aktiválom de nem sikerült mert midnig hiba volt a parancssorban.”? A windowsból kerested a neten, vagy a wines helpet olvastad?

                Hozzászólás: Javaslatok #1967604
                razoli
                Felhasználó

                  Javaslat: át kéne gondolni, hogy felhasználó (Members/Regisztrált tag) törölhet-e hozzászólát, illetve a szerkeszthetõségre lehetséges-e valami idõkorlát tétel (pld 48 óránál régebbi hsz-t ne lehessen). Ha mégis valami gond akad, akkor szól egy moderátornak (minden hsz alján ott a „Jelzés” funkció).

                  Hozzászólás: Slackware 10.1 kérdések #2013285
                  razoli
                  Felhasználó

                    Innen crtl+alt+backspace, elindul egy vegelathatatlan folyamat, kimegy konzolra es ujrainditja a gdm-et,- nem hagyva semmi mas lehetoseget nekem – ilyenkor gyorsan probalok reboot-ot beirni majd entert utni, hogy leallitsam a latszolag ertelmetlen folyamatot.
                    [align=right][snapback]138553[/snapback][/align]

                    Próbáld a ctrl-alt-f1 együttest, konzolon login, majd reboot

                    Hozzászólás: UHU Vmware… #2011278
                    razoli
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Kernel panic #2014307
                      razoli
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 921-930 / 1,811