Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nah végre sikerült.
Szóval fel akartam tenni az NVIDIA driver-t ami nem sikerült
Miután az X-bõl kiléptem valami olyasmit irt,hogy nincs elõreforditott kernelem hozzá..
Gondolom valaki tudja mirõl is van szó.
Tudna valaki segiteni,hogy mit kell csinálnom,hogy fent legyen az Nvidia driver Sarge-n?
köszi
[align=right][snapback]138859[/snapback][/align]sudo apt-get install kernel-headers
1, lehet, de a disztribnek is, alaptelepítés esetén a dokumentációk menü alatt meglelhetõ.
2, csak el kellene már kezdeni…
[align=right][snapback]138860[/snapback][/align]hát a 2. számút tényleg meg kéne fontolni. Mindenesetre akinek van tippje a csomgakezelésrõl (rpm, pacman, emerge, valamint a slackware mikéntje elõnyben) az ajándékozzon meg egy privát üzenettel. 😉
Igen lehet ,de akkor a régiek helyére valami link ,vagy stb.. , vagy a föoldalon link mert akárhogy nézem nem látom.
[align=right][snapback]138854[/snapback][/align]Nem is lesz szerintem, mert valószínûleg része a terméktámogatásnak.
Viszont mi összeszedhetjük a hasznos tudnivalõkat és feltehetjük a GYIK-be.Bennem is pont ez fogalmazodott meg az 1.2 óta. Régen volt némi help ,ma nem találom már a régi lineket sem. Vedd meg . Igaz mást nem is várhatsz ebben az országban.
Rajtunk keresztül letesztelik a rendszert ( gonodolom nem kevés visszajelzés érkezett a hibákról ) és még a régi helpeket is gyalulják. Mit féltenek ? Aki nem látot még linuxot ,az ugyse érti mit kell csinálni és tfonolni fog.
[align=right][snapback]138830[/snapback][/align]Van help, csak meg kell találni
http://ojjektum.uhulinux.hu/~egmont/uhu-tudasbazis.htmlMás:
Amúgy nem kívánok vitát nyitni, nem is ismerem az Uhu 1.2-es kiadását (majd valamikor nyáron megnézem), de szerintem:
az Uhu valahol tényleg túlzásba viszi ezt a pénzes és politikai dolgot, (utóbbit azért valahol meg tudom érteni, gondoljunk csak a „szakemberekre” ott fenn). Ellenben nem azért fejlesztenek hazai rendszert, hogy mindenki kedvére szórakozzon vele, hanem (ismételen szerintem, pénzügyi oldalról megnézve) azért, hogy ezt használva/megvásárolva az a _rengeteg_ pénz nem áramoljon ki az országból. Persze lehet azon vitázni, hogy „hé hát ez ingyenes” (ami ugye nem is igaz), de SZERINTEM illene kifizetni érte azt a minimálisnak mondható költséget. Elvégre egy rakás fémbõl, drótból és mûanyagból számítógépet csinál…
(Hõbörgõk és tolvajok kíméljenek azzal a szöveggel, hogy „amég nem tudom mi az addig nem veszem meg”, „amég nem mennek a gammák nem veszem meg” és pontpontpont)Egy kérdést, egy topikba… köszi
hallottam erröl a lehetöségröl hogy 2vinyóból lehet 1nagy vinyót csinálni hogy a gép egynek ismerje fel.
ezt hogy lehet megoldani???win alatta helpbe rákerestem és kiírta a parancssort amivel elméletileg aktiválom de nem sikerült mert midnig hiba volt a parancssorban.valaki tudna nekem ebben segíteni???????
ha igen nagyon örülnék mert már ezzel szenvedek 1-2napja…
elérhetõségem:
msn: [email protected]
mail: [email protected]elöre is kössz a segítséget…
[align=right][snapback]138777[/snapback][/align]Egy kérdést lehetõleg egy toikban. Mondat végén meg egy kérdõjelet, úgy is érthetõ lesz.
Szerk: mit értesz azon, hogy „win alatta helpbe rákerestem és kiírta a parancssort amivel elméletileg aktiválom de nem sikerült mert midnig hiba volt a parancssorban.”? A windowsból kerested a neten, vagy a wines helpet olvastad?
Javaslat: át kéne gondolni, hogy felhasználó (Members/Regisztrált tag) törölhet-e hozzászólát, illetve a szerkeszthetõségre lehetséges-e valami idõkorlát tétel (pld 48 óránál régebbi hsz-t ne lehessen). Ha mégis valami gond akad, akkor szól egy moderátornak (minden hsz alján ott a „Jelzés” funkció).
Innen crtl+alt+backspace, elindul egy vegelathatatlan folyamat, kimegy konzolra es ujrainditja a gdm-et,- nem hagyva semmi mas lehetoseget nekem – ilyenkor gyorsan probalok reboot-ot beirni majd entert utni, hogy leallitsam a latszolag ertelmetlen folyamatot.
[align=right][snapback]138553[/snapback][/align]Próbáld a ctrl-alt-f1 együttest, konzolon login, majd reboot
-
SzerzőBejegyzés