razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Segítség blackPanther OS-hez…. ;-) #2020203
    razoli
    Felhasználó

      egyébként odatehetnél egy csaj arcképet is, és pl. „Kill me” vagy ilyesmi :]
      [align=right][snapback]138483[/snapback][/align]

      Akkor már inkább „Kiss me” 😛

      szerk és off: esetleg cuppanhatna is. Vagy valami hanghatás lehetne alá.

      Hozzászólás: Kernel panic #2014305
      razoli
      Felhasználó

        Ha mindent sikerült ki- avagy lementeni, akkor teljes törlést/formázást kéne megejteni. Akár a kérdéses partíciókon, akár mindenhol.

        Hozzászólás: Grub boot image #2020220
        razoli
        Felhasználó

          Nekem így van bent és mûködik. Próbálj ki egy gyári képet és ellenõrizd az útvonalat.

          Code:
          splashimage=(hd0,1)/boot/grub/splashimages/debsplash.xpm.gz
          Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015300
          razoli
          Felhasználó

            Hova írom be? Az 1.0-ás lemezrõl boot-olok és megjelenik az UHU-LINUX telepítõ menüje, ahol a bagoly is van. Két választási lehetõségem van, ENTER, ami elindítja a telepítést vagy F1 billentyû. Tehát ide írom be.
            [align=right][snapback]138474[/snapback][/align]

            Ezek szerint még nincs feltelepítve az Uhu 1.0. Swap filet telepítés után lehet létrehozni, amikor elindítod a rendszert. Telepítés alatt swap partíciót lehet megadni, de az emlékeim szerint benne van a telepítés menetében.
            (Lényegében: létre kell hozni egy 256Mb méretû partíciót, majd csatolási pontnak (vagy filerendszernek?) a swap-ot kell választani.) Ugyanaz mint a swap file, csak egy külön partíción van.

            Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015298
            razoli
            Felhasználó

              Hiába írom be a konsole parancsot, nem találja a kernel image-t.
              [align=right][snapback]138470[/snapback][/align]

              Hova írod a konsole-t? Nem beírni kell, hanem rákattintani (fekete képernyõs ikon)

              Hozzászólás: Hibás a RAM? #2020011
              razoli
              Felhasználó

                Köszi. Ez már OFF, de sokkal könnyebb lenne a helyzetünk, ha a topic arról és CSAK ARR

                Hozzászólás: Segítség blackPanther OS-hez…. ;-) #2020195
                razoli
                Felhasználó

                  Ja! és a legjobb:
                  „Mars” 😀

                  Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015296
                  razoli
                  Felhasználó

                    Köszönöm szépen! Na jó, de mikor és hova írjam be? Az UHU-LINUX 1.0-ás verziót használom és ott nem látok olyan lehetõséget, ahová beírhatnám a SWAP parancsot.
                    [align=right][snapback]138457[/snapback][/align]

                    Nyitsz egy konzolt (terminál, gnome-terminal, konsole), itt tudsz parancsokat osztogatni.
                    (hoppsz látom fellow ügyködik a debian_desktopon külön swap rész született 🙂 )
                    szóval kiadod a következõ parancsot:
                    ‘su’ + root jelszó
                    ‘dd if=/dev/zero of=/swapfile bs=1024 count=262144’
                    Ez létrehoz egy 256 Megás swapfilet a gyökér könyvtárban
                    ezután
                    ‘mkswap /swapfile’
                    parancs hatására elõkészíti a használatra, majd a
                    ‘swapon /swapfile’
                    paranccsal tudod bekapcsolni.
                    Célszerû ezután felvenni az fstabba, hogy minen bootkor automatikusan felcsatolja:
                    ‘mcedit /etc/fstab’
                    és szúrd be ezt a sort:
                    ‘/swapfile none swap sw 0 0’
                    (szóközzel vagy tabbal elválasztva és nyomj a végén néhány entert, hogy legyen pár üres sor)
                    majd F2 (save) és F10
                    ‘exit’ -> hogy kilépj a root fojamatból

                    szerk: (mostanában én is swapfile párti vagyok, miután a vinyóm eléggé szabad felfogásban kezeli és értelmezi a partíciós táblát <_< ) szerk2: ja és a forrás lemaradt: http://www.hup.hu/wiki/index.php/Debian_de…Dt%C3%A1sa#Swap

                    Hozzászólás: Eterm, fontkódolás #2020215
                    razoli
                    Felhasználó

                      Esetleg nézd meg a manját, rémlik valami, mintha más kódolással lehetne indítani.

                      Hozzászólás: Segítség blackPanther OS-hez…. ;-) #2020194
                      razoli
                      Felhasználó

                        Begin,
                        Open (not the window, but the door (or tux)),
                        Híínyee
                        Nyiha
                        €nd
                        Tarts – (Trats )
                        Rulez
                        „NEXT ->” (az mindenkinek megy :))) )
                        MainMenu or Fõmenü 🙂
                        A’la carte

                      10 bejegyzés megtekintése - 931-940 / 1,811