Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha valaki zár egy topikot, az indokolja meg, vagy itt, vagy az adminisztrátori topikban. Köszönöm.
(
Ezen a topicon akkorát mosolyogtam, hogy bevágtam a fejem a billentyûzet csuklótámaszába…
http://pcforum.hu/tarsalgo/23988-63/Linux-…lok+klubja.html
[align=right][snapback]138262[/snapback][/align]Hogy is hangzik a mondás?
„Nem az állatkert nagy, a kerítés alacsony” 🙂
Amúgy mókás, de még nem olvastam végigKésõ, már elqrvult 😉 Most telepítettem Sárgát vmwareben a debian_desktop frissítése miatt és _elsõre_ felment _minimális_ interakcióval és mindenféle extra _hekkelés nélkül_. Még partíciónáló tündér is van! Hol vannak már a régi szép idõk! Megyek, keresek valami l33t disztrót… 5let?
[align=right][snapback]138225[/snapback][/align]Windows 1.0 (nincs az az egér amit felismerne – minios.uw.hu), OpenVMS alpha procira :), Derbian Sparc architektúrára… ötlet van bõven ;))
Király probléma, még a fejlesztõk is hanyatt esnek. Ma jött válasz:
„Sorry, I have no idea what could cause this problem.”
Kiegészítésként:
(Szerintem) a Windows egyetlen hatalmas hibája az, hogy elhitette az emberekkel, hogy minden hülye ért a számítógéphez. Sajnos ez átragadni mutatkozik néha.ofkoz „enyhen” drasztikus voltam 🙂
de azert remelem erzed a kulonbseged a te akkori 0-tudasu ened, es a most megjelent hasamrautok-es-feltelepitek-egy-linuxot tipusu user kozott.
aki ertelmes, annak lehet ertelmesen valaszolni, aki meg nem az, annak meg nem, sot, neha a szalonkepesseg hatarat surolo valaszokat vagyok kenytelen adni, mert annyira felduhitenek.
a debiannal kapcsolatban orulok, hogy inspiralhattalak 🙂
most nemakarnek itt nagy filozasokba bocsatkozni a newbiekkal kapcsolatban, de katasztrofalis ez a helyzet, ami most van „kezdo linuxos” szinten.
nem patyolgatni kell oket, hanem rugdosni a segguket, hogy vegyek fel a ritmust, amit ez a rendszer megkovetel. gondolok itt alapszintu szamitastechnikai ismeretekre, tanulni vagyasra, erdeklodesre, elhivatottsagra stb. ezek nelkul nemcsak a linuxhoz nemfognak erteni, hanem semmihez.
es akinek nemtetszik a rendszer, az … tudod.. 🙂
ugyis kiutkozik az, hogy kiben van fantazia es ki gyoker a linuxhoz.
imho ez egy totalisan eltero gondolkodasmodot es ugymond lazadast igenyel.
sot, tovabbmegyek, sztem akik tenyleg szeretik a linuxot, azok vmilyenszinten utaljak a mai tarsadalmat, ezt a muanyag szar atlagot, ami most van.
es nemcsak az oprendszerukkel mutatjak ki a lazadast, hanem mas terein is az eletnek.
persze ez nagy IMHO, de sztem igaz.
mar asszem tobbszor irtam, hogy en teljesen ugylatom a linuxot, mint a matrixot 😛
uralom az atlag, a butasag felett. de ez barmilyen epeszu lazadassal igyvan. (epeszu lazadas==ami nem mas karara megy).
na, en igylatom. ezert lehet utalni, meg megvetni, de ez ugysem fog soha megvaltozni.
[align=right][snapback]138198[/snapback][/align]ez a topic szanalmas.
a sok kedves hoborgo kezdo/segghulye-userbarat irjon egy linux sugot, amiben egy kis aranyos villanykorte majd mosolyogva mindig aztfogja mondani, hogy „kattints ide meg oda”, aztan a vegeredmeny azlesz, hogy ismeretlen hiba. (gy.k.: ez a windows-sugo atdefinialasa volt)
ha ezek a seggbuta nemtorodom hu-feltelepitek-egy-linuxot-es-envagyok-az-isten juzerek elszaporodnak, akkor ez a remek oprendszer (es a celkozonsege is) total megfog valtozni.
linuxot csak az hasznaljon, akit _tenyleg_ erdekel, es _alazattal_ van a rendszer es az egesz szabadszoftver filozofia irant.
a bena seggarcokat en ezutan is elfogom kuldeni a rakba es megnagyobb rtfmeket fogok irni.
hogy miert? mert szeretem a linuxot olyannak, amilyen, es rohadtul nemakarom, hogy megvaltozzon. ez a _mas gondolkodasu_ emberek rendszere.
az atlagnak ottvan a windows.
amikor en kezdtem, akkor meg nemnagyon volt linuxforum, megis megtudtam oldani a legalapvetobb/kezdo dolgokat. miert? mert erdekelt, es mert _akartam_.
najo, megyek vissza tetelezni. mindenesetre rohejes, ami itt megy.
hogy a lorol kinek kene leszallnia, azt meg inkabb nem firtatnam.
[align=right][snapback]138177[/snapback][/align]Tudom, hogy téged zavar ez a dolog, már régebben is szó volt arról, hogy a linux „elkurvult”. Gondolom azért kötöttél ki a debiannal, mert szereted magad felderíteni a problémákat, érdekel a rendszer mûködése és magadtól meg tudod oldani, ha gondod támad. De nem ez a gyakori eset. Sajnos a szabad szoftver fogalmával sokan nincsenek tisztában (lásd a sok ‘most ingyenes vagy átverés’ topikot). El kell fogadni, hogy az az ember is megunta a Windowssal járó problémákat (költség, jogtisztaság, vírusok, férek), aki nem akarja ismerni a rendszert, csak használni akarja. Nekik is nagyszerû disztribúciók készültek, ahol könnyen beállíthat mindent anélkül, hogy informatikusnak tanulna. A linux mára már nem egy megfoghatatlan, elérhetetlen dolog, hanem ott van mindenkinek aki csak használni akarja. Gondolom ez zavar téged valahol, de el kell fogani, hogy a linux mára nem a power user játéka, hanem mindenkié…
Elküldhetsz te bárkit a rákba, megvan hozzá a jogod, de kérlek a debianos közösség nevében (ami tudomásom szerint a legösszetartóbb), hogy ne tedd.
Emlékszem amikor idejöttem egy Uhu 1.1-el. Sok problémám akadt, kerestem, olvastam régi Uhu-s topikokat és kipróbálgattam az ott leírtakat. Sokszor kaptam segítséget tõled is (például artsd, _gkrellm_ 🙂 , eterm, xfce, kernel ügyben), pedig a nulláról indultam nulla tudással (meg lehet nézni az elsõ hozzászólásaimat). Egy év után eljutottam a Debianhoz amire te és Fellow inspirált. Felttetem, ment minden. Most is akadnak problémáim bõven (lásd pppoeconf, xterminal, topikok), de tudom, hogy hol keressem a megoldást, idõt fordítok rá, vagy csak egyszerûen megkérdezem 🙂Amikor én elkezdtem foglalkozni a Linuxszal, leginkább az érdekelt volna, hogy miért ilyen a könyvtár-hierarchia, mi az /etc meg az /sbin, miért /usr az /usr, mi a különbség az /sbin, az /usr/sbin és az /usr/local/sbin között, stb. A mai napig nem találtam ezekre a kérdéseimre olyan választ, amire azt mondanám, kielégített. Alapvetõ, hogy tudjam, melyik könyvtárban mik vannak, enélkül szerintem nem is érdemes nekiállni. Mégsem tudom ezt a mai napig egészen biztosan.
[align=right][snapback]138168[/snapback][/align]tudomásom szerint:
/bin a rendszer részét képzõ user által futtatható programok
/sbin a rendszer részét képzõ root által futtatható programok
/usr/bin telepített mindenki által futtatható prg-k
/usr/sbin telepített root által futtatható prg-k
/usr/local -> helyi (többfelhasználós rendszer esetén) prg-k
/usr/share -> mindenki általá elérhetõ programokes azaszornyu, hogy en meg szeretem is ezeket a teteleket 🙂
Mit szeretsz még a 8 éveseken és az analízis tételeken kívül? 😛
na, mi a kulonbseg? amugy ismerem, csak nemjut eszembe 😛
A pedofil szereti a gyerekeket.
szerk: irc ennyire népszerûtlen? milyen dolog az, hogy 1:19-kor egyedül vagyok 😀
-
SzerzőBejegyzés