razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019902
    razoli
    Felhasználó

      Ha valaki zár egy topikot, az indokolja meg, vagy itt, vagy az adminisztrátori topikban. Köszönöm.

      Hozzászólás: vicc #1922753
      razoli
      Felhasználó

        (

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948782
        razoli
        Felhasználó

          Ezen a topicon akkorát mosolyogtam, hogy bevágtam a fejem a billentyûzet csuklótámaszába…
          http://pcforum.hu/tarsalgo/23988-63/Linux-…lok+klubja.html
          [align=right][snapback]138262[/snapback][/align]

          Hogy is hangzik a mondás?
          „Nem az állatkert nagy, a kerítés alacsony” 🙂
          Amúgy mókás, de még nem olvastam végig

          Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019886
          razoli
          Felhasználó

            Késõ, már elqrvult 😉 Most telepítettem Sárgát vmwareben a debian_desktop frissítése miatt és _elsõre_ felment _minimális_ interakcióval és mindenféle extra _hekkelés nélkül_. Még partíciónáló tündér is van! Hol vannak már a régi szép idõk! Megyek, keresek valami l33t disztrót… 5let?
            [align=right][snapback]138225[/snapback][/align]

            Windows 1.0 (nincs az az egér amit felismerne – minios.uw.hu), OpenVMS alpha procira :), Derbian Sparc architektúrára… ötlet van bõven ;))

            Hozzászólás: xterminal egérrel fagy(?) #2011206
            razoli
            Felhasználó

              Király probléma, még a fejlesztõk is hanyatt esnek. Ma jött válasz:

              „Sorry, I have no idea what could cause this problem.”

              Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019879
              razoli
              Felhasználó

                Kiegészítésként:
                (Szerintem) a Windows egyetlen hatalmas hibája az, hogy elhitette az emberekkel, hogy minden hülye ért a számítógéphez. Sajnos ez átragadni mutatkozik néha.

                Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019878
                razoli
                Felhasználó

                  ofkoz „enyhen” drasztikus voltam 🙂
                  de azert remelem erzed a kulonbseged a te akkori 0-tudasu ened, es a most megjelent hasamrautok-es-feltelepitek-egy-linuxot tipusu user kozott.
                  aki ertelmes, annak lehet ertelmesen valaszolni, aki meg nem az, annak meg nem, sot, neha a szalonkepesseg hatarat surolo valaszokat vagyok kenytelen adni, mert annyira felduhitenek.
                  a debiannal kapcsolatban orulok, hogy inspiralhattalak 🙂
                  most nemakarnek itt nagy filozasokba bocsatkozni a newbiekkal kapcsolatban, de katasztrofalis ez a helyzet, ami most van „kezdo linuxos” szinten.
                  nem patyolgatni kell oket, hanem rugdosni a segguket, hogy vegyek fel a ritmust, amit ez a rendszer megkovetel. gondolok itt alapszintu szamitastechnikai ismeretekre, tanulni vagyasra, erdeklodesre, elhivatottsagra stb. ezek nelkul nemcsak a linuxhoz nemfognak erteni, hanem semmihez.
                  es akinek nemtetszik a rendszer, az … tudod.. 🙂
                  ugyis kiutkozik az, hogy kiben van fantazia es ki gyoker a linuxhoz.
                  imho ez egy totalisan eltero gondolkodasmodot es ugymond lazadast igenyel.
                  sot, tovabbmegyek, sztem akik tenyleg szeretik a linuxot, azok vmilyenszinten utaljak a mai tarsadalmat, ezt a muanyag szar atlagot, ami most van.
                  es nemcsak az oprendszerukkel mutatjak ki a lazadast, hanem mas terein is az eletnek.
                  persze ez nagy IMHO, de sztem igaz.
                  mar asszem tobbszor irtam, hogy en teljesen ugylatom a linuxot, mint a matrixot 😛
                  uralom az atlag, a butasag felett. de ez barmilyen epeszu lazadassal igyvan. (epeszu lazadas==ami nem mas karara megy).
                  na, en igylatom. ezert lehet utalni, meg megvetni, de ez ugysem fog soha megvaltozni.
                  [align=right][snapback]138198[/snapback][/align]

                  Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019874
                  razoli
                  Felhasználó

                    ez a topic szanalmas.
                    a sok kedves hoborgo kezdo/segghulye-userbarat irjon egy linux sugot, amiben egy kis aranyos villanykorte majd mosolyogva mindig aztfogja mondani, hogy „kattints ide meg oda”, aztan a vegeredmeny azlesz, hogy ismeretlen hiba. (gy.k.: ez a windows-sugo atdefinialasa volt)
                    ha ezek a seggbuta nemtorodom hu-feltelepitek-egy-linuxot-es-envagyok-az-isten juzerek elszaporodnak, akkor ez a remek oprendszer (es a celkozonsege is) total megfog valtozni.
                    linuxot csak az hasznaljon, akit _tenyleg_ erdekel, es _alazattal_ van a rendszer es az egesz szabadszoftver filozofia irant.
                    a bena seggarcokat en ezutan is elfogom kuldeni a rakba es megnagyobb rtfmeket fogok irni.
                    hogy miert? mert szeretem a linuxot olyannak, amilyen, es rohadtul nemakarom, hogy megvaltozzon. ez a _mas gondolkodasu_ emberek rendszere.
                    az atlagnak ottvan a windows.
                    amikor en kezdtem, akkor meg nemnagyon volt linuxforum, megis megtudtam oldani a legalapvetobb/kezdo dolgokat. miert? mert erdekelt, es mert _akartam_.
                    najo, megyek vissza tetelezni. mindenesetre rohejes, ami itt megy.
                    hogy a lorol kinek kene leszallnia, azt meg inkabb nem firtatnam.
                    [align=right][snapback]138177[/snapback][/align]

                    Tudom, hogy téged zavar ez a dolog, már régebben is szó volt arról, hogy a linux „elkurvult”. Gondolom azért kötöttél ki a debiannal, mert szereted magad felderíteni a problémákat, érdekel a rendszer mûködése és magadtól meg tudod oldani, ha gondod támad. De nem ez a gyakori eset. Sajnos a szabad szoftver fogalmával sokan nincsenek tisztában (lásd a sok ‘most ingyenes vagy átverés’ topikot). El kell fogadni, hogy az az ember is megunta a Windowssal járó problémákat (költség, jogtisztaság, vírusok, férek), aki nem akarja ismerni a rendszert, csak használni akarja. Nekik is nagyszerû disztribúciók készültek, ahol könnyen beállíthat mindent anélkül, hogy informatikusnak tanulna. A linux mára már nem egy megfoghatatlan, elérhetetlen dolog, hanem ott van mindenkinek aki csak használni akarja. Gondolom ez zavar téged valahol, de el kell fogani, hogy a linux mára nem a power user játéka, hanem mindenkié…
                    Elküldhetsz te bárkit a rákba, megvan hozzá a jogod, de kérlek a debianos közösség nevében (ami tudomásom szerint a legösszetartóbb), hogy ne tedd.
                    Emlékszem amikor idejöttem egy Uhu 1.1-el. Sok problémám akadt, kerestem, olvastam régi Uhu-s topikokat és kipróbálgattam az ott leírtakat. Sokszor kaptam segítséget tõled is (például artsd, _gkrellm_ 🙂 , eterm, xfce, kernel ügyben), pedig a nulláról indultam nulla tudással (meg lehet nézni az elsõ hozzászólásaimat). Egy év után eljutottam a Debianhoz amire te és Fellow inspirált. Felttetem, ment minden. Most is akadnak problémáim bõven (lásd pppoeconf, xterminal, topikok), de tudom, hogy hol keressem a megoldást, idõt fordítok rá, vagy csak egyszerûen megkérdezem 🙂

                    Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019867
                    razoli
                    Felhasználó

                      Amikor én elkezdtem foglalkozni a Linuxszal, leginkább az érdekelt volna, hogy miért ilyen a könyvtár-hierarchia, mi az /etc meg az /sbin, miért /usr az /usr, mi a különbség az /sbin, az /usr/sbin és az /usr/local/sbin között, stb. A mai napig nem találtam ezekre a kérdéseimre olyan választ, amire azt mondanám, kielégített. Alapvetõ, hogy tudjam, melyik könyvtárban mik vannak, enélkül szerintem nem is érdemes nekiállni. Mégsem tudom ezt a mai napig egészen biztosan.
                      [align=right][snapback]138168[/snapback][/align]

                      tudomásom szerint:
                      /bin a rendszer részét képzõ user által futtatható programok
                      /sbin a rendszer részét képzõ root által futtatható programok
                      /usr/bin telepített mindenki által futtatható prg-k
                      /usr/sbin telepített root által futtatható prg-k
                      /usr/local -> helyi (többfelhasználós rendszer esetén) prg-k
                      /usr/share -> mindenki általá elérhetõ programok

                      Hozzászólás: Egyéni vélemény a fórumról #2019833
                      razoli
                      Felhasználó

                        es azaszornyu, hogy en meg szeretem is ezeket a teteleket 🙂

                        Mit szeretsz még a 8 éveseken és az analízis tételeken kívül? 😛

                        na, mi a kulonbseg? amugy ismerem, csak nemjut eszembe 😛

                        A pedofil szereti a gyerekeket.

                        szerk: irc ennyire népszerûtlen? milyen dolog az, hogy 1:19-kor egyedül vagyok 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 941-950 / 1,811