razoli

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 1,811
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Cedega #1962657
    razoli
    Felhasználó

      Sziasztok!

      A cvs cedega-verzióval nem egészen boldogultam, így kénytelen voltam beszerezni egyet. (szeretnék bocsánatot kérni, nem az illegális tevékenységeimmel szeretnék dicsekedni, mindenképpen meg fogom a közeljövõben rendelni) Ez egy 4.3.2-es debian csomag. Telepítés során oly fájlok hiánya miatt nem ment fel, amik X.Org elõdjében, X86-ban voltak. (libc6, xlibmesa3, libgl1…)
      Hogy tudnám feltenni a cedegát, hogy ne problémázzon a függõségekkel.
      A másik, lehet, hogy csak én néztem rosszul utána, de mi az a Point2Play. Nem értem, mi a jelentõssége…
      (UHU-Linux 1.2)
      Köszönöm a segítséget!
       

      Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015276
      razoli
      Felhasználó

        igen bejön a menü telepítés/karbantartás és egyebek közül?

        és?????????????????
        help 😉  😉
        [align=right][snapback]137660[/snapback][/align]

        (A sok-sok kérdõjelet légyszi mellõzd majd)
        Amúgy azért kérdezem, mert ezt találtam. Idézem:

        Code:
        On some systems the boot loader GRUB does not detect the available amount of memory correctly.

        Vagyis egyes rendszereken a grub nem a valós memória méretet látja.
        Sajnos érdemi választ nem tudok adni, de ha ez a probléma, akkor lehet, hogy érdemes lenne vele foglalkozni. Többiek? Esetleg el lehet indítani az Uhu telepítést grub nélkül/grub parancssorból? Esetleg boot floppyval kezdeni, hátha.

        Hozzászólás: segítsetek a program telepítésben #2015273
        razoli
        Felhasználó
          Hozzászólás: Aludni jó! :D #2019513
          razoli
          Felhasználó

            Avagy man shutdown. Shutdown-nak meg lehet adni (csak nem emlékszem már) paraméterként, hogy hány perc/másodperc mulva kapcsolja le a gépet.

            Hozzászólás: Dcgui (valknut) options gondok #2019489
            razoli
            Felhasználó

              … és az options ablakot nem lehet átméretezni se  🙁  🙁
              [align=right][snapback]137455[/snapback][/align]

              „Baloldali alt lenyom, ezzel egyidõben bal egérgombbal ablakot megfogod bárhol, és tudod mozgatni.”
              Jobb egérgombbal meg méretezed….
              [align=right][snapback]137477[/snapback][/align]

              Hozzászólás: Dcgui (valknut) options gondok #2019487
              razoli
              Felhasználó

                Heló az lene a gondom hogy feltelepítettem egy valknutot de nagyon kicsi a monitorom így csak a 800X600-as felbontást birja és ha rámegyek a valknutban az optionsra akkor nembirom elmenteni mert nemlátszik a save gomb 🙁  mindenhogy probáltam de nembirtal elõhozni és az options ablakot nem lehet átméretezni se  🙁  🙁

                segítsetek légyszi…  köszi elõre is
                [align=right][snapback]137455[/snapback][/align]

                Baloldali alt lenyom, ezzel egyidõben bal egérgombbal ablakot megfogod bárhol, és tudod mozgatni.

                Hozzászólás: Kocsma topik #1948770
                razoli
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Hozzászólás: Nem tudom lekapcsolni a mikrofont #2019419
                  razoli
                  Felhasználó

                    Sziasztok!

                    Hiába némítom le a hangerõszabájzónál. Akkor is szól.  😉
                    [align=right][snapback]137355[/snapback][/align]

                    Némíts el mindent. Akkor is szól? Lehet, hogy nem jót próbálgatsz. vagy húzd ki a mikorofont 🙂

                    Hozzászólás: Elfogyott a hely, help #2019403
                    razoli
                    Felhasználó

                      mert telepakoltad…

                      takarítás:
                      apt-get clean  ez letörli az apt archívumát.
                      egyébként:
                      dpkg -l | fgrep ii | wc -l
                      ez a parancs megmondja nagyjábólhány csomag van fent.
                      [align=right][snapback]137335[/snapback][/align]

                      Ezt is olvastad?

                      hát ez az, ott nincs olyan, hogy /home

                      hogy tudom leformázni a hda3-at ?
                      [align=right][snapback]137337[/snapback][/align]

                      A hda3 milyen filerendszerrel rendelkezik? ‘mount /dev/hda3’ után mi történik?

                      Hozzászólás: Elfogyott a hely, help #2019395
                      razoli
                      Felhasználó

                        van egy 12gb-os partícióm / -hez csatolva
                        egy 96 gb-os a /home-hoz

                        igen ám, de úgy néz ki, hogy az uhu telepítõjében hiába állítottam be, a /home tartalma is a 12 gb-osra kerül

                        hogy tudom megoldani, hogy a nagy partíció valóban a /home hoz tartozzon?

                        ja és perszer elfogyott a helyem, mivel másolgattam nagy bátran, mert azt hittem, hogy jó partícióra másolok
                        [align=right][snapback]137329[/snapback][/align]

                        a /etc/fstab-ot postold be.
                        Amúgy a kérdéses /home partíciót a /home/ alá kell mountolni, feltéve, hogy nem fat32/ntfs filerendszer van rajta

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 1,811