Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
A cvs cedega-verzióval nem egészen boldogultam, így kénytelen voltam beszerezni egyet. (szeretnék bocsánatot kérni, nem az illegális tevékenységeimmel szeretnék dicsekedni, mindenképpen meg fogom a közeljövõben rendelni) Ez egy 4.3.2-es debian csomag. Telepítés során oly fájlok hiánya miatt nem ment fel, amik X.Org elõdjében, X86-ban voltak. (libc6, xlibmesa3, libgl1…)
Hogy tudnám feltenni a cedegát, hogy ne problémázzon a függõségekkel.
A másik, lehet, hogy csak én néztem rosszul utána, de mi az a Point2Play. Nem értem, mi a jelentõssége…
(UHU-Linux 1.2)
Köszönöm a segítséget!
igen bejön a menü telepítés/karbantartás és egyebek közül?
és?????????????????
help 😉 😉
[align=right][snapback]137660[/snapback][/align](A sok-sok kérdõjelet légyszi mellõzd majd)
Amúgy azért kérdezem, mert ezt találtam. Idézem:Code:On some systems the boot loader GRUB does not detect the available amount of memory correctly.Vagyis egyes rendszereken a grub nem a valós memória méretet látja.
Sajnos érdemi választ nem tudok adni, de ha ez a probléma, akkor lehet, hogy érdemes lenne vele foglalkozni. Többiek? Esetleg el lehet indítani az Uhu telepítést grub nélkül/grub parancssorból? Esetleg boot floppyval kezdeni, hátha.Avagy man shutdown. Shutdown-nak meg lehet adni (csak nem emlékszem már) paraméterként, hogy hány perc/másodperc mulva kapcsolja le a gépet.
… és az options ablakot nem lehet átméretezni se 🙁 🙁
[align=right][snapback]137455[/snapback][/align]„Baloldali alt lenyom, ezzel egyidõben bal egérgombbal ablakot megfogod bárhol, és tudod mozgatni.”
Jobb egérgombbal meg méretezed….
[align=right][snapback]137477[/snapback][/align]Heló az lene a gondom hogy feltelepítettem egy valknutot de nagyon kicsi a monitorom így csak a 800X600-as felbontást birja és ha rámegyek a valknutban az optionsra akkor nembirom elmenteni mert nemlátszik a save gomb 🙁 mindenhogy probáltam de nembirtal elõhozni és az options ablakot nem lehet átméretezni se 🙁 🙁
segítsetek légyszi… köszi elõre is
[align=right][snapback]137455[/snapback][/align]Baloldali alt lenyom, ezzel egyidõben bal egérgombbal ablakot megfogod bárhol, és tudod mozgatni.
Sziasztok!
Sziasztok!
Hiába némítom le a hangerõszabájzónál. Akkor is szól. 😉
[align=right][snapback]137355[/snapback][/align]Némíts el mindent. Akkor is szól? Lehet, hogy nem jót próbálgatsz. vagy húzd ki a mikorofont 🙂
mert telepakoltad…
takarítás:
apt-get clean ez letörli az apt archívumát.
egyébként:
dpkg -l | fgrep ii | wc -l
ez a parancs megmondja nagyjábólhány csomag van fent.
[align=right][snapback]137335[/snapback][/align]Ezt is olvastad?
hát ez az, ott nincs olyan, hogy /home
hogy tudom leformázni a hda3-at ?
[align=right][snapback]137337[/snapback][/align]A hda3 milyen filerendszerrel rendelkezik? ‘mount /dev/hda3’ után mi történik?
van egy 12gb-os partícióm / -hez csatolva
egy 96 gb-os a /home-hozigen ám, de úgy néz ki, hogy az uhu telepítõjében hiába állítottam be, a /home tartalma is a 12 gb-osra kerül
hogy tudom megoldani, hogy a nagy partíció valóban a /home hoz tartozzon?
ja és perszer elfogyott a helyem, mivel másolgattam nagy bátran, mert azt hittem, hogy jó partícióra másolok
[align=right][snapback]137329[/snapback][/align]a /etc/fstab-ot postold be.
Amúgy a kérdéses /home partíciót a /home/ alá kell mountolni, feltéve, hogy nem fat32/ntfs filerendszer van rajta -
SzerzőBejegyzés