Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Van egy olyan menüpont is, hogy „Közösségi telepítési források”, vagy valami hasonló, ott nincs meg ez a multimédiás tároló?
Amikor felveszed a tárolót, és lehúzza onnan az adatokat, nem ír ki semmit?Ezt a tárolót veszed fel? (ott nem látok mást, csak rpm-eket)Van egy olyan menüpont is, hogy „Közösségi telepítési források”, vagy valami hasonló, ott nincs meg ez a multimédiás tároló?
Amikor felveszed a tárolót, és lehúzza onnan az adatokat, nem ír ki semmit?Ezt a tárolót veszed fel? (ott nem látok mást, csak rpm-eket)Nekem működik.
A következőt kell csinálni:
1. Töltsd le az Asztalra a tömörített fájlt.
2. Tömörítsd ki az Asztalra: duplaklikk a tömörített fájlon, a könyvtárt pedig „kihúzod” az Asztalra
3. Megkeresed az Asztalon a PonyProg2000-2.07c könyvtárat és belépsz
4. Duplaklikk a indit.sh-n, és a felbukkanó ablak opciói közül a „Futtatás terminálban”-t választod
Összefoglalva az 1-4. lépést: Mint a Windows XP-ben.Zoltan22: szép munka, köszönjük.
Nekem működik.
A következőt kell csinálni:
1. Töltsd le az Asztalra a tömörített fájlt.
2. Tömörítsd ki az Asztalra: duplaklikk a tömörített fájlon, a könyvtárt pedig „kihúzod” az Asztalra
3. Megkeresed az Asztalon a PonyProg2000-2.07c könyvtárat és belépsz
4. Duplaklikk a indit.sh-n, és a felbukkanó ablak opciói közül a „Futtatás terminálban”-t választod
Összefoglalva az 1-4. lépést: Mint a Windows XP-ben.Zoltan22: szép munka, köszönjük.
Első lehetőség: elolvasod a dokumentáció releváns részét. Bökj ide.
Második lehetőség, hogy keresel egy olyan disztribúciót, amelyben van ponyprog csomag. Találtam Neked egyet: openSUSE 10.3 – 1-click-install-al telepítheted is a software.opensuse.org oldalról (előtte rá kell keresni /search).
Harmadik, és egyben Neked (és Nekünk) legegyszerűbb lehetőség, hogy megkéred a kollégáid egyikét, hogy segítsen Neked beüzemelni.Az pedig, hogy a .deb és a .rpm csomagok hogy „mennek” más disztribúciók esetében jó kérdés. A debian pl. szereti a .deb csomagokat, a .rpm-mel lehetnek problémák, de az ubuntu-hoz készült .deb-ekkel is gebasz lehet. A suse szereti az rpm-eket, van hozzá elég sok, mint ahogy a fedora-hoz is, de egymás rpm-eit nem biztos hogy szeretik. Az uhu az uhu csomagokat szereti.
Tanácsom, minden rosszindulat nélkül, hogy használj egy userfriendly disztribúciót, pl: Ubuntu, openSUSE, Fedora.
Első lehetőség: elolvasod a dokumentáció releváns részét. Bökj ide.
Második lehetőség, hogy keresel egy olyan disztribúciót, amelyben van ponyprog csomag. Találtam Neked egyet: openSUSE 10.3 – 1-click-install-al telepítheted is a software.opensuse.org oldalról (előtte rá kell keresni /search).
Harmadik, és egyben Neked (és Nekünk) legegyszerűbb lehetőség, hogy megkéred a kollégáid egyikét, hogy segítsen Neked beüzemelni.Az pedig, hogy a .deb és a .rpm csomagok hogy „mennek” más disztribúciók esetében jó kérdés. A debian pl. szereti a .deb csomagokat, a .rpm-mel lehetnek problémák, de az ubuntu-hoz készült .deb-ekkel is gebasz lehet. A suse szereti az rpm-eket, van hozzá elég sok, mint ahogy a fedora-hoz is, de egymás rpm-eit nem biztos hogy szeretik. Az uhu az uhu csomagokat szereti.
Tanácsom, minden rosszindulat nélkül, hogy használj egy userfriendly disztribúciót, pl: Ubuntu, openSUSE, Fedora.
„a román és a magyar mellett a harmadik erdélyi nyelvet, a németet is ismeri az új kiadás.”
mondjuk hiányzik néhány mondattagoló bizbasz, de összességében érthető (volt nekem).„a román és a magyar mellett a harmadik erdélyi nyelvet, a németet is ismeri az új kiadás.”
mondjuk hiányzik néhány mondattagoló bizbasz, de összességében érthető (volt nekem).Lassan már ott tartunk, ha valakinek valami nem tetszik disztrot fog csinalni
Szigorúan Gobo alapon, 2 Gb alatt, qt és gtk mentesen.
ONtopic:
Szeretném ha valaki, aki a nagy projektben benne van, leírná, hogy a március 9-ei meghírdetés óta mi történt a man lapok fordításának terén.OFFtopic:
Természetesen a linuxempire.hu-n meghirdetett második nagy projektre is kiváncsi vagyok (ami ugye az első volt: saját linux disztró készítése) hogy halad, azon kívül, hogy összevesztek már az alapokon is (Gobo vs. PCLinuxOS).Kérdésem továbbá, hogy ki az a Fibo?
Lassan már ott tartunk, ha valakinek valami nem tetszik disztrot fog csinalni
Szigorúan Gobo alapon, 2 Gb alatt, qt és gtk mentesen.
ONtopic:
Szeretném ha valaki, aki a nagy projektben benne van, leírná, hogy a március 9-ei meghírdetés óta mi történt a man lapok fordításának terén.OFFtopic:
Természetesen a linuxempire.hu-n meghirdetett második nagy projektre is kiváncsi vagyok (ami ugye az első volt: saját linux disztró készítése) hogy halad, azon kívül, hogy összevesztek már az alapokon is (Gobo vs. PCLinuxOS).Kérdésem továbbá, hogy ki az a Fibo?
-
SzerzőBejegyzés