strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157550
    strapal
    Felhasználó

      Van egy olyan menüpont is, hogy „Közösségi telepítési források”, vagy valami hasonló, ott nincs meg ez a multimédiás tároló?
      Amikor felveszed a tárolót, és lehúzza onnan az adatokat, nem ír ki semmit?Ezt a tárolót veszed fel? (ott nem látok mást, csak rpm-eket)

      Hozzászólás: nincs az ablakoknak fejléce + hang sincs #2157551
      strapal
      Felhasználó

        Van egy olyan menüpont is, hogy „Közösségi telepítési források”, vagy valami hasonló, ott nincs meg ez a multimédiás tároló?
        Amikor felveszed a tárolót, és lehúzza onnan az adatokat, nem ír ki semmit?Ezt a tárolót veszed fel? (ott nem látok mást, csak rpm-eket)

        Hozzászólás: Programok telepítése,futtatása UHU alatt #2157399
        strapal
        Felhasználó

          Nekem működik.
          A következőt kell csinálni:
          1. Töltsd le az Asztalra a tömörített fájlt.
          2. Tömörítsd ki az Asztalra: duplaklikk a tömörített fájlon, a könyvtárt pedig „kihúzod” az Asztalra
          3. Megkeresed az Asztalon a PonyProg2000-2.07c könyvtárat és belépsz
          4. Duplaklikk a indit.sh-n, és a felbukkanó ablak opciói közül a „Futtatás terminálban”-t választod
          Összefoglalva az 1-4. lépést: Mint a Windows XP-ben.

          Zoltan22: szép munka, köszönjük.

          Hozzászólás: Programok telepítése,futtatása UHU alatt #2157400
          strapal
          Felhasználó

            Nekem működik.
            A következőt kell csinálni:
            1. Töltsd le az Asztalra a tömörített fájlt.
            2. Tömörítsd ki az Asztalra: duplaklikk a tömörített fájlon, a könyvtárt pedig „kihúzod” az Asztalra
            3. Megkeresed az Asztalon a PonyProg2000-2.07c könyvtárat és belépsz
            4. Duplaklikk a indit.sh-n, és a felbukkanó ablak opciói közül a „Futtatás terminálban”-t választod
            Összefoglalva az 1-4. lépést: Mint a Windows XP-ben.

            Zoltan22: szép munka, köszönjük.

            Hozzászólás: Programok telepítése,futtatása UHU alatt #2157321
            strapal
            Felhasználó

              Első lehetőség: elolvasod a dokumentáció releváns részét. Bökj ide.
              Második lehetőség, hogy keresel egy olyan disztribúciót, amelyben van ponyprog csomag. Találtam Neked egyet: openSUSE 10.3 – 1-click-install-al telepítheted is a software.opensuse.org oldalról (előtte rá kell keresni /search).
              Harmadik, és egyben Neked (és Nekünk) legegyszerűbb lehetőség, hogy megkéred a kollégáid egyikét, hogy segítsen Neked beüzemelni.

              Az pedig, hogy a .deb és a .rpm csomagok hogy „mennek” más disztribúciók esetében jó kérdés. A debian pl. szereti a .deb csomagokat, a .rpm-mel lehetnek problémák, de az ubuntu-hoz készült .deb-ekkel is gebasz lehet. A suse szereti az rpm-eket, van hozzá elég sok, mint ahogy a fedora-hoz is, de egymás rpm-eit nem biztos hogy szeretik. Az uhu az uhu csomagokat szereti.

              Tanácsom, minden rosszindulat nélkül, hogy használj egy userfriendly disztribúciót, pl: Ubuntu, openSUSE, Fedora.

              Hozzászólás: Programok telepítése,futtatása UHU alatt #2157322
              strapal
              Felhasználó

                Első lehetőség: elolvasod a dokumentáció releváns részét. Bökj ide.
                Második lehetőség, hogy keresel egy olyan disztribúciót, amelyben van ponyprog csomag. Találtam Neked egyet: openSUSE 10.3 – 1-click-install-al telepítheted is a software.opensuse.org oldalról (előtte rá kell keresni /search).
                Harmadik, és egyben Neked (és Nekünk) legegyszerűbb lehetőség, hogy megkéred a kollégáid egyikét, hogy segítsen Neked beüzemelni.

                Az pedig, hogy a .deb és a .rpm csomagok hogy „mennek” más disztribúciók esetében jó kérdés. A debian pl. szereti a .deb csomagokat, a .rpm-mel lehetnek problémák, de az ubuntu-hoz készült .deb-ekkel is gebasz lehet. A suse szereti az rpm-eket, van hozzá elég sok, mint ahogy a fedora-hoz is, de egymás rpm-eit nem biztos hogy szeretik. Az uhu az uhu csomagokat szereti.

                Tanácsom, minden rosszindulat nélkül, hogy használj egy userfriendly disztribúciót, pl: Ubuntu, openSUSE, Fedora.

                Hozzászólás: Megjelent a Kiwi Linux 8.03 #2156083
                strapal
                Felhasználó

                  „a román és a magyar mellett a harmadik erdélyi nyelvet, a németet is ismeri az új kiadás.”
                  mondjuk hiányzik néhány mondattagoló bizbasz, de összességében érthető (volt nekem).

                  Hozzászólás: Megjelent a Kiwi Linux 8.03 #2156084
                  strapal
                  Felhasználó

                    „a román és a magyar mellett a harmadik erdélyi nyelvet, a németet is ismeri az új kiadás.”
                    mondjuk hiányzik néhány mondattagoló bizbasz, de összességében érthető (volt nekem).

                    Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155989
                    strapal
                    Felhasználó

                      Lassan már ott tartunk, ha valakinek valami nem tetszik disztrot fog csinalni

                      Szigorúan Gobo alapon, 2 Gb alatt, qt és gtk mentesen.

                      ONtopic:
                      Szeretném ha valaki, aki a nagy projektben benne van, leírná, hogy a március 9-ei meghírdetés óta mi történt a man lapok fordításának terén.

                      OFFtopic:
                      Természetesen a linuxempire.hu-n meghirdetett második nagy projektre is kiváncsi vagyok (ami ugye az első volt: saját linux disztró készítése) hogy halad, azon kívül, hogy összevesztek már az alapokon is (Gobo vs. PCLinuxOS).

                      Kérdésem továbbá, hogy ki az a Fibo?

                      Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155990
                      strapal
                      Felhasználó

                        Lassan már ott tartunk, ha valakinek valami nem tetszik disztrot fog csinalni

                        Szigorúan Gobo alapon, 2 Gb alatt, qt és gtk mentesen.

                        ONtopic:
                        Szeretném ha valaki, aki a nagy projektben benne van, leírná, hogy a március 9-ei meghírdetés óta mi történt a man lapok fordításának terén.

                        OFFtopic:
                        Természetesen a linuxempire.hu-n meghirdetett második nagy projektre is kiváncsi vagyok (ami ugye az első volt: saját linux disztró készítése) hogy halad, azon kívül, hogy összevesztek már az alapokon is (Gobo vs. PCLinuxOS).

                        Kérdésem továbbá, hogy ki az a Fibo?

                      10 bejegyzés megtekintése - 991-1,000 / 1,559