strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Laptopot linux használatra. De milyen legyen? #2156427
    strapal
    Felhasználó

      Ha a laptopon van egy centrino-s matrica, sok gond nem lesz vele. Az általad idelikeltekből az utolsót ajánlanám.

      Hozzászólás: Laptopot linux használatra. De milyen legyen? #2156428
      strapal
      Felhasználó

        Ha a laptopon van egy centrino-s matrica, sok gond nem lesz vele. Az általad idelikeltekből az utolsót ajánlanám.

        Hozzászólás: Make.Conf Maker #2155695
        strapal
        Felhasználó

          Nézd, a make.conf-ba a VIDEO_CARDS részbe a következő bejegyzéseket lehet tenni:
          fglrx radeon vesa vga apm ark chips cirrus cyrix dummy fbdev glint i128 i740 i810 imstt mach64 mga neomagic nsc nv nvidia r128 rendition s3 s3virge savage siliconmotion sis sisusb tdfx tga trident tseng v4l via vmware voodoo
          A többit a fantáziádra bízom, kezdj vele valamit.
          Az ncurseses felület azért lenne jobb, mert lehetne egy Segítség gomb a problémás esetek magyarázására, azonkívül, hogy egyszerű.

          Hozzászólás: Make.Conf Maker #2155696
          strapal
          Felhasználó

            Nézd, a make.conf-ba a VIDEO_CARDS részbe a következő bejegyzéseket lehet tenni:
            fglrx radeon vesa vga apm ark chips cirrus cyrix dummy fbdev glint i128 i740 i810 imstt mach64 mga neomagic nsc nv nvidia r128 rendition s3 s3virge savage siliconmotion sis sisusb tdfx tga trident tseng v4l via vmware voodoo
            A többit a fantáziádra bízom, kezdj vele valamit.
            Az ncurseses felület azért lenne jobb, mert lehetne egy Segítség gomb a problémás esetek magyarázására, azonkívül, hogy egyszerű.

            Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155769
            strapal
            Felhasználó

              Felvetném azt az igen egyszerű, mégis összetett, már-már filozófikus jellegű kérdést, hogy:
              Vajon kezdő linuxosok (violazoli után: nagyonkezdő) képesek e megfelelő szakmaiságot tükröző man oldalak fordítására? A lelkesedés és a kezdő voltukból adódó ismerethiány nem vezet e érthetetlen, használhatatlan fordításhoz?

              Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155770
              strapal
              Felhasználó

                Felvetném azt az igen egyszerű, mégis összetett, már-már filozófikus jellegű kérdést, hogy:
                Vajon kezdő linuxosok (violazoli után: nagyonkezdő) képesek e megfelelő szakmaiságot tükröző man oldalak fordítására? A lelkesedés és a kezdő voltukból adódó ismerethiány nem vezet e érthetetlen, használhatatlan fordításhoz?

                Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155735
                strapal
                Felhasználó
                  ferike wrote:
                  minden eddiginél nagyobb projectjére készül:

                  Újabb lUpás?

                  Hozzászólás: man lapok forditása magyarra #2155736
                  strapal
                  Felhasználó
                    ferike wrote:
                    minden eddiginél nagyobb projectjére készül:

                    Újabb lUpás?

                    Hozzászólás: Make.Conf Maker #2155691
                    strapal
                    Felhasználó

                      Mivel beindult az úthenger, első tanácsom, hogy szkript nevében tűntesd fel a verziószámot.
                      További észrevételeim, annak figyelembevételével, hogy nem futtattam le a dolgot:
                      Nekem inteles „videókártyám” van. Mit válasszak a felkínált lehetőségek közül, ATI-t vagy NVIDIA-t? Hangosan megjegyzem, hogy nemcsak 3 videókártya van a világon.
                      Nem vagyok kocka, de miért van 3, és pont ilyen kategória a processzoroknál (Amd, Pentium, Celeron)? Inkább intel vagy amd kéne.
                      A USE flagekbe inkább nem mennék bele, a két kategória neve furcsa. Valamint a benne levő dolgok is: A bennti gépem egy pentiumIII coppermine NVIDIA kártyával (eddig ok), de csak egy darab cd olvasó van benne. Az én olvasatomban Te gnome-ot használsz, mivel mind két kategóriában gnome van, és esetleg -kde. Az első gondolatom ezzel az volt, hogy gtk a gnome, míg a qt a kde fedőneve. A helyedben kialakítanék alkategóriákat is: pl. multimédia. Sőt, a v4l az mi a fenére lenne jó nekem, csak egy újabb felesleges dolog – kétségtelen kiragadott példa.
                      Mivel tényleg nem vagyok kocka, így nem tudom, hogy amikor gentoo-t használtam, a firefoxot magyar nyelven fordítottam le. De gyanakszom nem. Mondjuk magyar volt az tuti.
                      Akinek ilyen szkript kell, az honnan a búbánatból tudja mi az a layman és mi az a ccache?
                      Rittyents neki valami szép ncurses-es felületet.

                      Hozzászólás: Make.Conf Maker #2155692
                      strapal
                      Felhasználó

                        Mivel beindult az úthenger, első tanácsom, hogy szkript nevében tűntesd fel a verziószámot.
                        További észrevételeim, annak figyelembevételével, hogy nem futtattam le a dolgot:
                        Nekem inteles „videókártyám” van. Mit válasszak a felkínált lehetőségek közül, ATI-t vagy NVIDIA-t? Hangosan megjegyzem, hogy nemcsak 3 videókártya van a világon.
                        Nem vagyok kocka, de miért van 3, és pont ilyen kategória a processzoroknál (Amd, Pentium, Celeron)? Inkább intel vagy amd kéne.
                        A USE flagekbe inkább nem mennék bele, a két kategória neve furcsa. Valamint a benne levő dolgok is: A bennti gépem egy pentiumIII coppermine NVIDIA kártyával (eddig ok), de csak egy darab cd olvasó van benne. Az én olvasatomban Te gnome-ot használsz, mivel mind két kategóriában gnome van, és esetleg -kde. Az első gondolatom ezzel az volt, hogy gtk a gnome, míg a qt a kde fedőneve. A helyedben kialakítanék alkategóriákat is: pl. multimédia. Sőt, a v4l az mi a fenére lenne jó nekem, csak egy újabb felesleges dolog – kétségtelen kiragadott példa.
                        Mivel tényleg nem vagyok kocka, így nem tudom, hogy amikor gentoo-t használtam, a firefoxot magyar nyelven fordítottam le. De gyanakszom nem. Mondjuk magyar volt az tuti.
                        Akinek ilyen szkript kell, az honnan a búbánatból tudja mi az a layman és mi az a ccache?
                        Rittyents neki valami szép ncurses-es felületet.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 1,559