Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha a laptopon van egy centrino-s matrica, sok gond nem lesz vele. Az általad idelikeltekből az utolsót ajánlanám.
Ha a laptopon van egy centrino-s matrica, sok gond nem lesz vele. Az általad idelikeltekből az utolsót ajánlanám.
Nézd, a make.conf-ba a VIDEO_CARDS részbe a következő bejegyzéseket lehet tenni:
fglrx radeon vesa vga apm ark chips cirrus cyrix dummy fbdev glint i128 i740 i810 imstt mach64 mga neomagic nsc nv nvidia r128 rendition s3 s3virge savage siliconmotion sis sisusb tdfx tga trident tseng v4l via vmware voodoo
A többit a fantáziádra bízom, kezdj vele valamit.
Az ncurseses felület azért lenne jobb, mert lehetne egy Segítség gomb a problémás esetek magyarázására, azonkívül, hogy egyszerű.Nézd, a make.conf-ba a VIDEO_CARDS részbe a következő bejegyzéseket lehet tenni:
fglrx radeon vesa vga apm ark chips cirrus cyrix dummy fbdev glint i128 i740 i810 imstt mach64 mga neomagic nsc nv nvidia r128 rendition s3 s3virge savage siliconmotion sis sisusb tdfx tga trident tseng v4l via vmware voodoo
A többit a fantáziádra bízom, kezdj vele valamit.
Az ncurseses felület azért lenne jobb, mert lehetne egy Segítség gomb a problémás esetek magyarázására, azonkívül, hogy egyszerű.Felvetném azt az igen egyszerű, mégis összetett, már-már filozófikus jellegű kérdést, hogy:
Vajon kezdő linuxosok (violazoli után: nagyonkezdő) képesek e megfelelő szakmaiságot tükröző man oldalak fordítására? A lelkesedés és a kezdő voltukból adódó ismerethiány nem vezet e érthetetlen, használhatatlan fordításhoz?Felvetném azt az igen egyszerű, mégis összetett, már-már filozófikus jellegű kérdést, hogy:
Vajon kezdő linuxosok (violazoli után: nagyonkezdő) képesek e megfelelő szakmaiságot tükröző man oldalak fordítására? A lelkesedés és a kezdő voltukból adódó ismerethiány nem vezet e érthetetlen, használhatatlan fordításhoz?ferike wrote:minden eddiginél nagyobb projectjére készül:Újabb lUpás?
ferike wrote:minden eddiginél nagyobb projectjére készül:Újabb lUpás?
Mivel beindult az úthenger, első tanácsom, hogy szkript nevében tűntesd fel a verziószámot.
További észrevételeim, annak figyelembevételével, hogy nem futtattam le a dolgot:
Nekem inteles „videókártyám” van. Mit válasszak a felkínált lehetőségek közül, ATI-t vagy NVIDIA-t? Hangosan megjegyzem, hogy nemcsak 3 videókártya van a világon.
Nem vagyok kocka, de miért van 3, és pont ilyen kategória a processzoroknál (Amd, Pentium, Celeron)? Inkább intel vagy amd kéne.
A USE flagekbe inkább nem mennék bele, a két kategória neve furcsa. Valamint a benne levő dolgok is: A bennti gépem egy pentiumIII coppermine NVIDIA kártyával (eddig ok), de csak egy darab cd olvasó van benne. Az én olvasatomban Te gnome-ot használsz, mivel mind két kategóriában gnome van, és esetleg -kde. Az első gondolatom ezzel az volt, hogy gtk a gnome, míg a qt a kde fedőneve. A helyedben kialakítanék alkategóriákat is: pl. multimédia. Sőt, a v4l az mi a fenére lenne jó nekem, csak egy újabb felesleges dolog – kétségtelen kiragadott példa.
Mivel tényleg nem vagyok kocka, így nem tudom, hogy amikor gentoo-t használtam, a firefoxot magyar nyelven fordítottam le. De gyanakszom nem. Mondjuk magyar volt az tuti.
Akinek ilyen szkript kell, az honnan a búbánatból tudja mi az a layman és mi az a ccache?
Rittyents neki valami szép ncurses-es felületet.Mivel beindult az úthenger, első tanácsom, hogy szkript nevében tűntesd fel a verziószámot.
További észrevételeim, annak figyelembevételével, hogy nem futtattam le a dolgot:
Nekem inteles „videókártyám” van. Mit válasszak a felkínált lehetőségek közül, ATI-t vagy NVIDIA-t? Hangosan megjegyzem, hogy nemcsak 3 videókártya van a világon.
Nem vagyok kocka, de miért van 3, és pont ilyen kategória a processzoroknál (Amd, Pentium, Celeron)? Inkább intel vagy amd kéne.
A USE flagekbe inkább nem mennék bele, a két kategória neve furcsa. Valamint a benne levő dolgok is: A bennti gépem egy pentiumIII coppermine NVIDIA kártyával (eddig ok), de csak egy darab cd olvasó van benne. Az én olvasatomban Te gnome-ot használsz, mivel mind két kategóriában gnome van, és esetleg -kde. Az első gondolatom ezzel az volt, hogy gtk a gnome, míg a qt a kde fedőneve. A helyedben kialakítanék alkategóriákat is: pl. multimédia. Sőt, a v4l az mi a fenére lenne jó nekem, csak egy újabb felesleges dolog – kétségtelen kiragadott példa.
Mivel tényleg nem vagyok kocka, így nem tudom, hogy amikor gentoo-t használtam, a firefoxot magyar nyelven fordítottam le. De gyanakszom nem. Mondjuk magyar volt az tuti.
Akinek ilyen szkript kell, az honnan a búbánatból tudja mi az a layman és mi az a ccache?
Rittyents neki valami szép ncurses-es felületet. -
SzerzőBejegyzés