Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Esetleg ha 7 órát aludna, kipihent lenne, és így kevesebb mint negyed óra guglizás lenne naponta – de nem akarok senki életvitelébe beleszólni.
Esetleg ha 7 órát aludna, kipihent lenne, és így kevesebb mint negyed óra guglizás lenne naponta – de nem akarok senki életvitelébe beleszólni.
szerintem a linuxot nem lehet „megtanulni”
Szerintem sem, hanem azt kell megtanulni, hogy az adott problémát hogyan tudod megoldani.
Sőt, informatikusnak vagy programozónak sem kell lenni, hogy valamelyest érts a linuxhoz. Persze a hozzáértés is érdekes fogalom is. A saját rendszeremen, az eddig felmerült problémáimat meg tudom oldani, tudom hol kell utánanézni, ha valami extra kell – így a saját környezetemben profinak nevezhetem magam (azt leszámítva, hogy most van egy kis problémám a fényerőállítással, de annyira meg nem vagyok profi).
A legtöbbet szerintem úgy lehet tanulni linuxot, hogy több disztribúciót kipróbálsz, végül ki fogsz kötni valamelyiknél. A kipróbálási idő persze nem 1-2 nap, hanem inkább félévekben mérhető. Kezdőként az újratelepítgetés sem akkora szégyen, abból is lehet tanulni…szerintem a linuxot nem lehet „megtanulni”
Szerintem sem, hanem azt kell megtanulni, hogy az adott problémát hogyan tudod megoldani.
Sőt, informatikusnak vagy programozónak sem kell lenni, hogy valamelyest érts a linuxhoz. Persze a hozzáértés is érdekes fogalom is. A saját rendszeremen, az eddig felmerült problémáimat meg tudom oldani, tudom hol kell utánanézni, ha valami extra kell – így a saját környezetemben profinak nevezhetem magam (azt leszámítva, hogy most van egy kis problémám a fényerőállítással, de annyira meg nem vagyok profi).
A legtöbbet szerintem úgy lehet tanulni linuxot, hogy több disztribúciót kipróbálsz, végül ki fogsz kötni valamelyiknél. A kipróbálási idő persze nem 1-2 nap, hanem inkább félévekben mérhető. Kezdőként az újratelepítgetés sem akkora szégyen, abból is lehet tanulni…Jó hir?
http://wiki.mandriva.com/en/Releases/Mandriva/2008.0/Errata#2008_One_detects_only_up_to_880MB_of_RAM
Érdemes mindig utánanézni a Kiadási Megjegyzéseknek, ha valami problémád adódik, hiszen nemcsak öntömjénezésre van kitalálva.Jó hir?
http://wiki.mandriva.com/en/Releases/Mandriva/2008.0/Errata#2008_One_detects_only_up_to_880MB_of_RAM
Érdemes mindig utánanézni a Kiadási Megjegyzéseknek, ha valami problémád adódik, hiszen nemcsak öntömjénezésre van kitalálva.Köszönöm uzsolt, nagyszerűen működik. Mivel több ilyen jellegű problémám is van, és a legfőbb baj, hogy az elkövetkezendőkben lesz is, örömmel venném a sed-doksit.
Köszönöm uzsolt, nagyszerűen működik. Mivel több ilyen jellegű problémám is van, és a legfőbb baj, hogy az elkövetkezendőkben lesz is, örömmel venném a sed-doksit.
-
SzerzőBejegyzés