strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Radeon HD 2400 Pro és a 3D gyorsítás! #2158173
    strapal
    Felhasználó

      Áttanulmányozhatod ezt és ezt.

      Hozzászólás: Radeon HD 2400 Pro és a 3D gyorsítás! #2158174
      strapal
      Felhasználó

        Áttanulmányozhatod ezt és ezt.

        Hozzászólás: Szakik és lámák. #2158001
        strapal
        Felhasználó

          Esetleg ha 7 órát aludna, kipihent lenne, és így kevesebb mint negyed óra guglizás lenne naponta – de nem akarok senki életvitelébe beleszólni.

          Hozzászólás: Szakik és lámák. #2158002
          strapal
          Felhasználó

            Esetleg ha 7 órát aludna, kipihent lenne, és így kevesebb mint negyed óra guglizás lenne naponta – de nem akarok senki életvitelébe beleszólni.

            Hozzászólás: Szakik és lámák. #2157991
            strapal
            Felhasználó

              szerintem a linuxot nem lehet „megtanulni”

              Szerintem sem, hanem azt kell megtanulni, hogy az adott problémát hogyan tudod megoldani.
              Sőt, informatikusnak vagy programozónak sem kell lenni, hogy valamelyest érts a linuxhoz. Persze a hozzáértés is érdekes fogalom is. A saját rendszeremen, az eddig felmerült problémáimat meg tudom oldani, tudom hol kell utánanézni, ha valami extra kell – így a saját környezetemben profinak nevezhetem magam (azt leszámítva, hogy most van egy kis problémám a fényerőállítással, de annyira meg nem vagyok profi).
              A legtöbbet szerintem úgy lehet tanulni linuxot, hogy több disztribúciót kipróbálsz, végül ki fogsz kötni valamelyiknél. A kipróbálási idő persze nem 1-2 nap, hanem inkább félévekben mérhető. Kezdőként az újratelepítgetés sem akkora szégyen, abból is lehet tanulni…

              Hozzászólás: Szakik és lámák. #2157992
              strapal
              Felhasználó

                szerintem a linuxot nem lehet „megtanulni”

                Szerintem sem, hanem azt kell megtanulni, hogy az adott problémát hogyan tudod megoldani.
                Sőt, informatikusnak vagy programozónak sem kell lenni, hogy valamelyest érts a linuxhoz. Persze a hozzáértés is érdekes fogalom is. A saját rendszeremen, az eddig felmerült problémáimat meg tudom oldani, tudom hol kell utánanézni, ha valami extra kell – így a saját környezetemben profinak nevezhetem magam (azt leszámítva, hogy most van egy kis problémám a fényerőállítással, de annyira meg nem vagyok profi).
                A legtöbbet szerintem úgy lehet tanulni linuxot, hogy több disztribúciót kipróbálsz, végül ki fogsz kötni valamelyiknél. A kipróbálási idő persze nem 1-2 nap, hanem inkább félévekben mérhető. Kezdőként az újratelepítgetés sem akkora szégyen, abból is lehet tanulni…

                Hozzászólás: Mandriva 2008 Spring #2155298
                strapal
                Felhasználó

                  Jó hir?
                  http://wiki.mandriva.com/en/Releases/Mandriva/2008.0/Errata#2008_One_detects_only_up_to_880MB_of_RAM
                  Érdemes mindig utánanézni a Kiadási Megjegyzéseknek, ha valami problémád adódik, hiszen nemcsak öntömjénezésre van  kitalálva.

                  Hozzászólás: Mandriva 2008 Spring #2155299
                  strapal
                  Felhasználó

                    Jó hir?
                    http://wiki.mandriva.com/en/Releases/Mandriva/2008.0/Errata#2008_One_detects_only_up_to_880MB_of_RAM
                    Érdemes mindig utánanézni a Kiadási Megjegyzéseknek, ha valami problémád adódik, hiszen nemcsak öntömjénezésre van  kitalálva.

                    Hozzászólás: Keresés – Csere: egyszerűbben #2157957
                    strapal
                    Felhasználó

                      Köszönöm uzsolt, nagyszerűen működik. Mivel több ilyen jellegű problémám is van, és a legfőbb baj, hogy az elkövetkezendőkben lesz is, örömmel venném a sed-doksit.

                      Hozzászólás: Keresés – Csere: egyszerűbben #2157958
                      strapal
                      Felhasználó

                        Köszönöm uzsolt, nagyszerűen működik. Mivel több ilyen jellegű problémám is van, és a legfőbb baj, hogy az elkövetkezendőkben lesz is, örömmel venném a sed-doksit.

                      10 bejegyzés megtekintése - 981-990 / 1,559