Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nekem anno csont nélkül működött az ugyanilyen wifi kártyám 10.3 alatt. Mindössze annyit csináltam, hogy feltelepítettem a DVD-n is ott levő szükséges csomagot (összesen 3 van amelynek nevében az „ipw3945” kifejezés szerepel):
ipw3945d-1.7.22-8.i586.rpmNekem anno csont nélkül működött az ugyanilyen wifi kártyám 10.3 alatt. Mindössze annyit csináltam, hogy feltelepítettem a DVD-n is ott levő szükséges csomagot (összesen 3 van amelynek nevében az „ipw3945” kifejezés szerepel):
ipw3945d-1.7.22-8.i586.rpmAz aksija igen gyenge, max 1 órát bírhat ki.
Ha általános célra akarja használni, akkor szerintem jobban járna egy centrinos laptoppal – inteles wifi, videó. Nekem 2 ilyen gép is volt a kezeim között, a jelenlegi az egyik. Ami pedig egy Dell. Az inteles grafikus „kártya” (i945gm) pedig alkalmas játszásra: a vizsgák után egy órányi medal of honor akadás nélkül megy, de egyszer próbáltam a fifa 07-et, ami azonkívül hogy élvezhetetlen játékmenetet nyújtott, probléma mentesen ment.
Összefoglalva centrinost vegyen, ha lehet DELL-t.Az aksija igen gyenge, max 1 órát bírhat ki.
Ha általános célra akarja használni, akkor szerintem jobban járna egy centrinos laptoppal – inteles wifi, videó. Nekem 2 ilyen gép is volt a kezeim között, a jelenlegi az egyik. Ami pedig egy Dell. Az inteles grafikus „kártya” (i945gm) pedig alkalmas játszásra: a vizsgák után egy órányi medal of honor akadás nélkül megy, de egyszer próbáltam a fifa 07-et, ami azonkívül hogy élvezhetetlen játékmenetet nyújtott, probléma mentesen ment.
Összefoglalva centrinost vegyen, ha lehet DELL-t.Az rpm csomagokat az alien paranccal tudod deb csomagokká konvertálni.
Itt egy leírás.Az rpm csomagokat az alien paranccal tudod deb csomagokká konvertálni.
Itt egy leírás.Ezek szerint elképzelhető hogy nem a végleges 2.1 van nálam kiírva? A HUP-on megjelent hírben levő linket követtem, és torrenttel töltöttem le. Valamint sehol sem találtam erre utaló jelet a rendszerben. Bár kétségtelen, hogy szőke vagyok és kék szemü.
De egy mountolás után egy more parancs többet mondhat:root@nemesis:/home/strapal# more /media/boot/grub/menu.lst
timeout 1
hiddenmenu
default 0title UHU-Linux
kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/sda2
initrd (hd0,1)/boot/initrdtitle Memory Test
kernel (hd0,1)/boot/memtest.binA timout az mondjuk 1, ami nem 0 – és megvan súlyosbítva egy hiddenmenu-vel . Nem látok se xp-t se frugalware-t.
Ezek szerint elképzelhető hogy nem a végleges 2.1 van nálam kiírva? A HUP-on megjelent hírben levő linket követtem, és torrenttel töltöttem le. Valamint sehol sem találtam erre utaló jelet a rendszerben. Bár kétségtelen, hogy szőke vagyok és kék szemü.
De egy mountolás után egy more parancs többet mondhat:root@nemesis:/home/strapal# more /media/boot/grub/menu.lst
timeout 1
hiddenmenu
default 0title UHU-Linux
kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/sda2
initrd (hd0,1)/boot/initrdtitle Memory Test
kernel (hd0,1)/boot/memtest.binA timout az mondjuk 1, ami nem 0 – és megvan súlyosbítva egy hiddenmenu-vel . Nem látok se xp-t se frugalware-t.
Mielőtt még valaki jobban belém mélyedne, vagy még egy kicsit alázni próbálna, leszögezem, hogy képes vagyok menu.lst-ket szerkesztgetni, csak kicsit furcsállom, hogy amíg más disztribúciók képesek olyan alapfunkciókra, hogy más oprendszerek felismerése és betétele a grub menüjébe, addig az uhu nem. Pedig ez már a 2.1. És halkan megjegyzem, hogy erre a komoly műveletre még életem első disztribúciója, az uhu 1.1 is képes volt.
Mielőtt még valaki jobban belém mélyedne, vagy még egy kicsit alázni próbálna, leszögezem, hogy képes vagyok menu.lst-ket szerkesztgetni, csak kicsit furcsállom, hogy amíg más disztribúciók képesek olyan alapfunkciókra, hogy más oprendszerek felismerése és betétele a grub menüjébe, addig az uhu nem. Pedig ez már a 2.1. És halkan megjegyzem, hogy erre a komoly műveletre még életem első disztribúciója, az uhu 1.1 is képes volt.
-
SzerzőBejegyzés