strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Wifi driver #2153573
    strapal
    Felhasználó

      Nekem anno csont nélkül működött az ugyanilyen wifi kártyám 10.3 alatt. Mindössze annyit csináltam, hogy feltelepítettem a DVD-n is ott levő szükséges csomagot (összesen 3 van amelynek nevében az „ipw3945” kifejezés szerepel):
      ipw3945d-1.7.22-8.i586.rpm

      Hozzászólás: Wifi driver #2153574
      strapal
      Felhasználó

        Nekem anno csont nélkül működött az ugyanilyen wifi kártyám 10.3 alatt. Mindössze annyit csináltam, hogy feltelepítettem a DVD-n is ott levő szükséges csomagot (összesen 3 van amelynek nevében az „ipw3945” kifejezés szerepel):
        ipw3945d-1.7.22-8.i586.rpm

        Hozzászólás: Benq Joybook A52 enjoyable? #2153281
        strapal
        Felhasználó

          Az aksija igen gyenge, max 1 órát bírhat ki.
          Ha általános célra akarja használni, akkor szerintem jobban járna egy centrinos laptoppal – inteles wifi, videó. Nekem 2 ilyen gép is volt a kezeim között, a jelenlegi az egyik. Ami pedig egy Dell. Az inteles grafikus „kártya” (i945gm) pedig alkalmas játszásra: a vizsgák után egy órányi medal of honor akadás nélkül megy, de egyszer próbáltam a fifa 07-et, ami azonkívül hogy élvezhetetlen játékmenetet nyújtott, probléma mentesen ment.
          Összefoglalva centrinost vegyen, ha lehet DELL-t.

          Hozzászólás: Benq Joybook A52 enjoyable? #2153282
          strapal
          Felhasználó

            Az aksija igen gyenge, max 1 órát bírhat ki.
            Ha általános célra akarja használni, akkor szerintem jobban járna egy centrinos laptoppal – inteles wifi, videó. Nekem 2 ilyen gép is volt a kezeim között, a jelenlegi az egyik. Ami pedig egy Dell. Az inteles grafikus „kártya” (i945gm) pedig alkalmas játszásra: a vizsgák után egy órányi medal of honor akadás nélkül megy, de egyszer próbáltam a fifa 07-et, ami azonkívül hogy élvezhetetlen játékmenetet nyújtott, probléma mentesen ment.
            Összefoglalva centrinost vegyen, ha lehet DELL-t.

            Hozzászólás: hálózati nyomtató keresése #2109721
            strapal
            Felhasználó

              Az rpm csomagokat az alien paranccal tudod deb csomagokká konvertálni.
              Itt egy leírás.

              Hozzászólás: hálózati nyomtató keresése #2109722
              strapal
              Felhasználó

                Az rpm csomagokat az alien paranccal tudod deb csomagokká konvertálni.
                Itt egy leírás.

                Hozzászólás: Mikor jön új UHU? #2135611
                strapal
                Felhasználó

                  Ezek szerint elképzelhető hogy nem a végleges 2.1 van nálam kiírva? A HUP-on megjelent hírben levő linket követtem, és torrenttel töltöttem le. Valamint sehol sem találtam erre utaló jelet a rendszerben. Bár kétségtelen, hogy szőke vagyok és kék szemü.
                  De egy mountolás után egy more parancs többet mondhat:

                  root@nemesis:/home/strapal# more /media/boot/grub/menu.lst
                  timeout 1
                  hiddenmenu
                  default 0

                  title UHU-Linux
                  kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/sda2
                  initrd (hd0,1)/boot/initrd

                  title Memory Test
                  kernel (hd0,1)/boot/memtest.bin

                  A timout az mondjuk 1, ami nem 0 – és megvan súlyosbítva egy hiddenmenu-vel . Nem látok se xp-t se frugalware-t.

                  Hozzászólás: Mikor jön új UHU? #2135612
                  strapal
                  Felhasználó

                    Ezek szerint elképzelhető hogy nem a végleges 2.1 van nálam kiírva? A HUP-on megjelent hírben levő linket követtem, és torrenttel töltöttem le. Valamint sehol sem találtam erre utaló jelet a rendszerben. Bár kétségtelen, hogy szőke vagyok és kék szemü.
                    De egy mountolás után egy more parancs többet mondhat:

                    root@nemesis:/home/strapal# more /media/boot/grub/menu.lst
                    timeout 1
                    hiddenmenu
                    default 0

                    title UHU-Linux
                    kernel (hd0,1)/boot/bzImage root=/dev/sda2
                    initrd (hd0,1)/boot/initrd

                    title Memory Test
                    kernel (hd0,1)/boot/memtest.bin

                    A timout az mondjuk 1, ami nem 0 – és megvan súlyosbítva egy hiddenmenu-vel . Nem látok se xp-t se frugalware-t.

                    Hozzászólás: Mikor jön új UHU? #2135593
                    strapal
                    Felhasználó

                      Mielőtt még valaki jobban belém mélyedne, vagy még egy kicsit alázni próbálna, leszögezem, hogy képes vagyok menu.lst-ket szerkesztgetni, csak kicsit furcsállom, hogy amíg más disztribúciók képesek olyan alapfunkciókra, hogy más oprendszerek felismerése és betétele a grub menüjébe, addig az uhu nem. Pedig ez már a 2.1. És halkan megjegyzem, hogy erre a komoly műveletre még életem első disztribúciója, az uhu 1.1 is képes volt.

                      Hozzászólás: Mikor jön új UHU? #2135594
                      strapal
                      Felhasználó

                        Mielőtt még valaki jobban belém mélyedne, vagy még egy kicsit alázni próbálna, leszögezem, hogy képes vagyok menu.lst-ket szerkesztgetni, csak kicsit furcsállom, hogy amíg más disztribúciók képesek olyan alapfunkciókra, hogy más oprendszerek felismerése és betétele a grub menüjébe, addig az uhu nem. Pedig ez már a 2.1. És halkan megjegyzem, hogy erre a komoly műveletre még életem első disztribúciója, az uhu 1.1 is képes volt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,031-1,040 / 1,559