Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Budakesziről is lehet menni a Nagy Kopaszra, 45 perc – 1 óra talán gyalog a hegy alja.
Budakeszire a 22-es autóbusz is megy, bár oda elvileg +1 jegyet kell vásárolni, a Volán olcsóbb. A Volán a Széna térről indul, a 22-es a Moszkváról.Máskülönben ha annyira f@szagyerek vagy, nyomd le a Kinizsi 100-at. Kétszer.
(Csak közbevetés: lehet nyavajogni a Budai hegység miatt, lehet nyavajogni amiatt, hogy Budapesthez közel van a hely, és a kilátókból is Budapest felé lehet nézelődni, de tegye fel a kezét, aki mostanában járt erre, aki egy napos könnyed túránál többet szeretne, (aki egyáltalán eljönne))
Budakesziről is lehet menni a Nagy Kopaszra, 45 perc – 1 óra talán gyalog a hegy alja.
Budakeszire a 22-es autóbusz is megy, bár oda elvileg +1 jegyet kell vásárolni, a Volán olcsóbb. A Volán a Széna térről indul, a 22-es a Moszkváról.Máskülönben ha annyira f@szagyerek vagy, nyomd le a Kinizsi 100-at. Kétszer.
(Csak közbevetés: lehet nyavajogni a Budai hegység miatt, lehet nyavajogni amiatt, hogy Budapesthez közel van a hely, és a kilátókból is Budapest felé lehet nézelődni, de tegye fel a kezét, aki mostanában járt erre, aki egy napos könnyed túránál többet szeretne, (aki egyáltalán eljönne))
Na, googleearthoztam egyet, előtte ötöltem-hatoltam, és a Nagy Kopasz túrát átneveztem A Budai hegység három kilátója túrává.
Fél óra Volánbusz, a túraútvonal sacc/kb alapon van felrajzolva a googleearth felületére. Útba esne a Nagy Kopasz, a Nagy és a Kis Hárshegy kilátó. A kis hárshegyit úgyis most újították fel, igaz a nagy kopaszit meg kb 4 éve építették. A táv minimum 12 kilométer.Na, googleearthoztam egyet, előtte ötöltem-hatoltam, és a Nagy Kopasz túrát átneveztem A Budai hegység három kilátója túrává.
Fél óra Volánbusz, a túraútvonal sacc/kb alapon van felrajzolva a googleearth felületére. Útba esne a Nagy Kopasz, a Nagy és a Kis Hárshegy kilátó. A kis hárshegyit úgyis most újították fel, igaz a nagy kopaszit meg kb 4 éve építették. A táv minimum 12 kilométer.A Nagy Kopasz hegyen levő kilátót például meg lehetne nézni – a kilátónál természetesen a kilátás sokkal szebb. Volánnal az aljáig, 1,5 óra gyalog a kilátóig, 1,5 óra le vagy a Szépjuhásznéhoz és onnan BKV, vagy Nagykovácsiba, és akkor onnan.
A Nagy Kopasz hegyen levő kilátót például meg lehetne nézni – a kilátónál természetesen a kilátás sokkal szebb. Volánnal az aljáig, 1,5 óra gyalog a kilátóig, 1,5 óra le vagy a Szépjuhásznéhoz és onnan BKV, vagy Nagykovácsiba, és akkor onnan.
Én már két gépet is megoperáltam az nlite segítségével.
Először is keress egy XP-s gépet CD íróval. Utána az XP CD tartalmát másold át egy adott könyvtárba. Utána töltsd le az adott SATA vezérlő megfelelő fájlait – itt .inf fájlra gondolok, tehát nem setup.exe-re. Ezután az nlite-nak megadod, hogy hova másoltad a CD tartalmát, majd megadod, hogy hova töltötted le TE a driver inf fájlát, majd bekapcsolod a bootolható iso készítése gombot is, és végül gyárt neked egy iso-t. Az egész művelet fél óra, talán csak az inf fájl becserkészése tart kissé soká.A windows ezt egyébként nem szereti. Használj SP2-es telepítő cd-t eredeti forrásnak, és utána NE frissíts. Pl. én egy SP1 előtti CD-t használtam először, felment a gépre, de utána nem engedte, hogy drivereket telepítsek, mert ahhoz SP1-kell. Nosza felrántottam az SP1-et, ami a település közepén közölte, hogy nem eredeti a windows, ezért nem települ. A frissítés is emiatt nem ajánlott, kivéve ha nem zavar a felirat, hogy hamis windowst használsz.
Én már két gépet is megoperáltam az nlite segítségével.
Először is keress egy XP-s gépet CD íróval. Utána az XP CD tartalmát másold át egy adott könyvtárba. Utána töltsd le az adott SATA vezérlő megfelelő fájlait – itt .inf fájlra gondolok, tehát nem setup.exe-re. Ezután az nlite-nak megadod, hogy hova másoltad a CD tartalmát, majd megadod, hogy hova töltötted le TE a driver inf fájlát, majd bekapcsolod a bootolható iso készítése gombot is, és végül gyárt neked egy iso-t. Az egész művelet fél óra, talán csak az inf fájl becserkészése tart kissé soká.A windows ezt egyébként nem szereti. Használj SP2-es telepítő cd-t eredeti forrásnak, és utána NE frissíts. Pl. én egy SP1 előtti CD-t használtam először, felment a gépre, de utána nem engedte, hogy drivereket telepítsek, mert ahhoz SP1-kell. Nosza felrántottam az SP1-et, ami a település közepén közölte, hogy nem eredeti a windows, ezért nem települ. A frissítés is emiatt nem ajánlott, kivéve ha nem zavar a felirat, hogy hamis windowst használsz.
Emlékeim szerint az XFCE még a felhasználót is lazán letegezte, amitől herótom lett egy idő után.
(Mellesleg az XFCE-t hogyan kell „magyarul kiejteni”? Mi a fonetikus leírása? Nekem X-Fész (X-face), de lehet hogy ez nem igazán helyes.)
Emlékeim szerint az XFCE még a felhasználót is lazán letegezte, amitől herótom lett egy idő után.
(Mellesleg az XFCE-t hogyan kell „magyarul kiejteni”? Mi a fonetikus leírása? Nekem X-Fész (X-face), de lehet hogy ez nem igazán helyes.)
-
SzerzőBejegyzés