strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • strapal
    Felhasználó

      Túlzottan nem kéne bonyolítani. De esetleg lehetne az oldal végére olyan nyomógombot tenni, hogy „Elolvastam” és „Nem olvastam el”. Az időkorlát szerintem nem jó ötlet.

      strapal
      Felhasználó

        Túlzottan nem kéne bonyolítani. De esetleg lehetne az oldal végére olyan nyomógombot tenni, hogy „Elolvastam” és „Nem olvastam el”. Az időkorlát szerintem nem jó ötlet.

        Hozzászólás: Laptopon képernyőfelbontás nem jó #2169258
        strapal
        Felhasználó

          Amennyiben tényleg „pontosan ilyen” laptopod van, a tanácsom a következő:
          Ahogy Xcut írta, opensuse 11.0 alatt neki működik a dolog, hogyha a vga alapértelmzett paraméterét átírod 0x3b8-ra. Egyrészt Te is tehetsz így, másrészt tehetsz fel openSUSE-t is, és szintén átírod a paramétert.
          (Zoltan22, tippelek: via „videókártyáról” van szó.)

          Hozzászólás: Laptopon képernyőfelbontás nem jó #2169259
          strapal
          Felhasználó

            Amennyiben tényleg „pontosan ilyen” laptopod van, a tanácsom a következő:
            Ahogy Xcut írta, opensuse 11.0 alatt neki működik a dolog, hogyha a vga alapértelmzett paraméterét átírod 0x3b8-ra. Egyrészt Te is tehetsz így, másrészt tehetsz fel openSUSE-t is, és szintén átírod a paramétert.
            (Zoltan22, tippelek: via „videókártyáról” van szó.)

            strapal
            Felhasználó

              Amire (még) nem jutott időm, az a leírás végére tenni pár linket azoknak, akik vagy „síkhülyék” vagy nem tudják mi az hogy parancsértelmező, hova kell írni az lspci parancsot stb. Itt gondolok pl. szabilinuxos oldalakra (közvetlen link, szóval nem http://www.szabilinux.hu) – illetve onnan talán ki lehetne ollózni bizonyos szövegrészleteket (nem tudom jogilag mennyire rossz megoldás ez, de forrásmegjelölés az lehetne), és ezeket aloldalakra irányítani, aki kíváncsi az megnézi.

              strapal
              Felhasználó

                Amire (még) nem jutott időm, az a leírás végére tenni pár linket azoknak, akik vagy „síkhülyék” vagy nem tudják mi az hogy parancsértelmező, hova kell írni az lspci parancsot stb. Itt gondolok pl. szabilinuxos oldalakra (közvetlen link, szóval nem http://www.szabilinux.hu) – illetve onnan talán ki lehetne ollózni bizonyos szövegrészleteket (nem tudom jogilag mennyire rossz megoldás ez, de forrásmegjelölés az lehetne), és ezeket aloldalakra irányítani, aki kíváncsi az megnézi.

                strapal
                Felhasználó

                  Kísérletképpen ideteszem. Nem teljesen saját kútfő, felhasználtam az eddigi Netikettet és a kisbetu által belinkelt „Hogyan kérdezzünk okosan” oldalt.

                  Kedves újonnan regisztrált fórumtag,
                  kérünk regisztrációd után fordíts néhány percet ennek az oldalnak az elolvasására, mivel rengeteg időt és félreértést takaríthatsz meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerű szabályt!

                  A linuxforum.hu-ra minden bizonnyal azért regisztráltál mert linuxos/unixos/BSD-s problémád van, amelyet egyedül nem tudsz vagy eddig nem tudtál megoldani. Mi, a fórum tagjai szívesen segítünk Neked, de ehhez a segítséged kell:

                  Fontos, hogy annak a témának (topik) amit létrehozol, helye legyen indokolt – szánj néhány percet a fórum kategóriáinak átnézésére. Továbbá fontos a megfelelő cím is: legyen a problémád összefoglalója!
                  Néhány példa:
                  Ostoba: Segítsetek! A kép rossz a laptopomon!
                  Okos: XFree86 4.1 torzult egérkurzor, Fooware MV1005 vid. chipset
                  Még okosabb: XFree86 4.1 egérkurzor, Fooware MV1005 vid. chipset – torz
                  A címben kerüld a csupa nagybetű használtatát, az indokolatlan magyar és angol szavakat (pl. segítség!, sürgős!, help!, stb.). Amennyiben több problémád van, netalán egy topikban áttérsz egy másik problémádra, mindenképpen nyiss új, külön topikot mindegyiknek.

                  Ha kezdő vagy, problémát jelenthet a hiba pontos leírása, ehhez is adnánk pár tanácsot.

                  Figyelmesen és érthetően írd le a probléma vagy hiba tüneteit!
                  Mutassd be a futtatókörnyezetet (gép, operációs rendszer, alkalmazás stb.)!
                  Írd le, mivel próbálkoztál a kérdés elküldése előtt!
                  Írd le, milyen diagnosztikai lépéseket tettél a probléma pontosítása érdekében!
                  Írd le, milyen változások történtek a számítógép hardverében/szoftverében, ha ide tartozik.

                  Első a kereső használata. Egyrészt itt a fórumon is keresgélhetsz, azonban a világháló is rengeteg információt tartalmaz, próbáld meg először ezeket. A linuxforum.hu magyar nyelvű, az interneten azonban számos angol vagy más nyelvű információt is találsz – ha ezeket a nyelveket nem ismered, nem baj, de nem árt ha ezt is tudatot velünk. Ha nem találsz megoldást, fordulj hozzánk bizalommal. Ha találtál valamit, oszd meg velünk, még ha nem is tudtál az ott levőkkel mit kezdeni.
                  Írd le a hibajelenséget pontosan. Ha hardver hibára gyanakszol, írd le a géped hardverkonfigurációját. Ezt megteheted kézi módszerrel is – de pozitívan veszi ki magát, ha egy lspci parancs kimenetet másolsz be. Ne felejtsd el leírni, hogy milyen verziószámú kernelt használsz (uname -r parancs). Ha szoftveres hibára gyanakszol, írd le, hogy milyen disztribúcióról van szó pontosan, az adott szoftvernek melyik verzióját próbálod meg használni. Mindenképpen csatold a hibaüzenetet – annak minden egyes sora fontos lehet. Ha esetleg nincs hibaüzenet, de mégis valami gikszer van, indítsd a programot terminálban, és az ott várhatóan megjelenő hibaüzeneteket oszd meg velünk.

                  Ha ezeket mind megteszed, nagy esély van rá hogy segíteni tudunk.
                  De…
                  Megkérünk, hogy figyelj a helyesírásodra, illetve a hozzászólásod kinézetére. Sokan nem szeretik a hozzászólásokban előforduló alapvető helyesírási hibákat. Ezt elkerülendő, telepíthetsz a böngésződbe a helyesírás-ellenőrző kiterjesztést. Ha valaki emiatt mégis beléd köt, ne szólj be neki, hanem javítsd a hibát – hidd el megéri a fáradtságot, jól veszi ki magát.
                  Ne provokálj, senkit se sértegess, csak ha már az adott illető beszólt Neked – ha ezt mindenki betartja,  békés fórumunk lesz.
                  Remélhetőleg kapsz pozitív jellegű választ. Első lépésként próbáld meg azt abban foglaltakat alkalmazni. Ha nem megy, írd le, hogy miért nem megy. Ha nem érted, hogy mit kéne tenned, kérj pontosítást!

                  Ha megvan a megoldás a problémádra, szentelj egy hozzászólást annak, hogy leírod a megoldást, illetve természetesen egy köszönet sem árt annak aki segített. Válaszaid legyenek udvariasak, kerüld a szakmai topikokban a véleménynyilvánítást. Nem mintha nem lennénk véleményedre kíváncsiak, de azokra ott van a megfelelő topik az Offtopik vagy a Flame kategóriában.

                  Köszönjük, hogy elolvastad, és lehetőségeidhez mérten betartod az itt foglaltakat.

                  strapal
                  Felhasználó

                    Kísérletképpen ideteszem. Nem teljesen saját kútfő, felhasználtam az eddigi Netikettet és a kisbetu által belinkelt „Hogyan kérdezzünk okosan” oldalt.

                    Kedves újonnan regisztrált fórumtag,
                    kérünk regisztrációd után fordíts néhány percet ennek az oldalnak az elolvasására, mivel rengeteg időt és félreértést takaríthatsz meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerű szabályt!

                    A linuxforum.hu-ra minden bizonnyal azért regisztráltál mert linuxos/unixos/BSD-s problémád van, amelyet egyedül nem tudsz vagy eddig nem tudtál megoldani. Mi, a fórum tagjai szívesen segítünk Neked, de ehhez a segítséged kell:

                    Fontos, hogy annak a témának (topik) amit létrehozol, helye legyen indokolt – szánj néhány percet a fórum kategóriáinak átnézésére. Továbbá fontos a megfelelő cím is: legyen a problémád összefoglalója!
                    Néhány példa:
                    Ostoba: Segítsetek! A kép rossz a laptopomon!
                    Okos: XFree86 4.1 torzult egérkurzor, Fooware MV1005 vid. chipset
                    Még okosabb: XFree86 4.1 egérkurzor, Fooware MV1005 vid. chipset – torz
                    A címben kerüld a csupa nagybetű használtatát, az indokolatlan magyar és angol szavakat (pl. segítség!, sürgős!, help!, stb.). Amennyiben több problémád van, netalán egy topikban áttérsz egy másik problémádra, mindenképpen nyiss új, külön topikot mindegyiknek.

                    Ha kezdő vagy, problémát jelenthet a hiba pontos leírása, ehhez is adnánk pár tanácsot.

                    Figyelmesen és érthetően írd le a probléma vagy hiba tüneteit!
                    Mutassd be a futtatókörnyezetet (gép, operációs rendszer, alkalmazás stb.)!
                    Írd le, mivel próbálkoztál a kérdés elküldése előtt!
                    Írd le, milyen diagnosztikai lépéseket tettél a probléma pontosítása érdekében!
                    Írd le, milyen változások történtek a számítógép hardverében/szoftverében, ha ide tartozik.

                    Első a kereső használata. Egyrészt itt a fórumon is keresgélhetsz, azonban a világháló is rengeteg információt tartalmaz, próbáld meg először ezeket. A linuxforum.hu magyar nyelvű, az interneten azonban számos angol vagy más nyelvű információt is találsz – ha ezeket a nyelveket nem ismered, nem baj, de nem árt ha ezt is tudatot velünk. Ha nem találsz megoldást, fordulj hozzánk bizalommal. Ha találtál valamit, oszd meg velünk, még ha nem is tudtál az ott levőkkel mit kezdeni.
                    Írd le a hibajelenséget pontosan. Ha hardver hibára gyanakszol, írd le a géped hardverkonfigurációját. Ezt megteheted kézi módszerrel is – de pozitívan veszi ki magát, ha egy lspci parancs kimenetet másolsz be. Ne felejtsd el leírni, hogy milyen verziószámú kernelt használsz (uname -r parancs). Ha szoftveres hibára gyanakszol, írd le, hogy milyen disztribúcióról van szó pontosan, az adott szoftvernek melyik verzióját próbálod meg használni. Mindenképpen csatold a hibaüzenetet – annak minden egyes sora fontos lehet. Ha esetleg nincs hibaüzenet, de mégis valami gikszer van, indítsd a programot terminálban, és az ott várhatóan megjelenő hibaüzeneteket oszd meg velünk.

                    Ha ezeket mind megteszed, nagy esély van rá hogy segíteni tudunk.
                    De…
                    Megkérünk, hogy figyelj a helyesírásodra, illetve a hozzászólásod kinézetére. Sokan nem szeretik a hozzászólásokban előforduló alapvető helyesírási hibákat. Ezt elkerülendő, telepíthetsz a böngésződbe a helyesírás-ellenőrző kiterjesztést. Ha valaki emiatt mégis beléd köt, ne szólj be neki, hanem javítsd a hibát – hidd el megéri a fáradtságot, jól veszi ki magát.
                    Ne provokálj, senkit se sértegess, csak ha már az adott illető beszólt Neked – ha ezt mindenki betartja,  békés fórumunk lesz.
                    Remélhetőleg kapsz pozitív jellegű választ. Első lépésként próbáld meg azt abban foglaltakat alkalmazni. Ha nem megy, írd le, hogy miért nem megy. Ha nem érted, hogy mit kéne tenned, kérj pontosítást!

                    Ha megvan a megoldás a problémádra, szentelj egy hozzászólást annak, hogy leírod a megoldást, illetve természetesen egy köszönet sem árt annak aki segített. Válaszaid legyenek udvariasak, kerüld a szakmai topikokban a véleménynyilvánítást. Nem mintha nem lennénk véleményedre kíváncsiak, de azokra ott van a megfelelő topik az Offtopik vagy a Flame kategóriában.

                    Köszönjük, hogy elolvastad, és lehetőségeidhez mérten betartod az itt foglaltakat.

                    Hozzászólás: Laptop Linux alá #2172858
                    strapal
                    Felhasználó

                      Írásban sokkal könnyebb valakit megbántani, mint élőszóval – ezt ne feledjük el.

                      Hozzászólás: Laptop Linux alá #2172859
                      strapal
                      Felhasználó

                        Írásban sokkal könnyebb valakit megbántani, mint élőszóval – ezt ne feledjük el.

                      10 bejegyzés megtekintése - 551-560 / 1,559