strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Linux és a kényelem! #2171969
    strapal
    Felhasználó
      mesebelivandor wrote:
      Miért ki mindta hogy van? Mint említettem még csak ott tartok, hogy irányba álltam, és csak remélem hogy a jóba, de ez még nem derült ki. Ezt pedig egy irányított szakasznak illene empátiából vagy telepátiából is tudnia.

      Akkor nem méteres hozzászólásokat (szófosás / pofázás) kellene írnod, hanem dolgozni kellene a nagy művön.

      Hozzászólás: nyomtató vásárlás előtt állok… #2172040
      strapal
      Felhasználó

        +1 HP

        Hozzászólás: nyomtató vásárlás előtt állok… #2172041
        strapal
        Felhasználó

          +1 HP

          Hozzászólás: Linux és a kényelem! #2171954
          strapal
          Felhasználó

            Még mindig nem látom mesebelivándor linuxos oktatási segédanyagát.

            Hozzászólás: Linux és a kényelem! #2171955
            strapal
            Felhasználó

              Még mindig nem látom mesebelivándor linuxos oktatási segédanyagát.

              Hozzászólás: Linux és a kényelem! #2171936
              strapal
              Felhasználó

                Másodszor, hogy ne csak a szót fossam megint, végre találtam értelmes hozzászólást!

                Felhívás keringőre??

                A lényeg meglátásában igazt adok neked. Annyival egészíteném csak ki, hogy fontos lenne, hogy a segítségnyújtás intenzitása és sorrendje statisztikai adatok feldolgozása alapján lenne a súgóba vagy a tippmixbe össze írva.

                A tippmix tudtommal egy szerencsjáték…

                A leckéket úgy állítottam nekik össze, olyan sorrendben, mint amilyen sorrendben  nekem hajdanán a problémáim jelentkeztek, természetesen a fontosabbakat részletesebben tárgyaltuk. Minden leckét egy olvasmányos körülírással és egy nagy képpel kezdünk, míg a végén a lényeget fontos, hogy össze lehessen foglalni egyetlen mondatba. E nélkül egyszerűen nincs nulláról induló linux tanulás.

                Remek, ezek szerint irogattál össze nekik valami oktatási segédletet. Pofozd ki és publikáld, hogy az interneten is elérhető legyen, hátha másoknak segít. Még akár a MEK-be is felküldheted könyvként kiadva/kipofozva, el fogják fogadni (bármennyire szar is, ld. VZ).

                Mivel a a leckék fontossági sorrendjét tekintve saját statisztikáimon kívül nincs egyebem, e tekintetben tehát szükségem lenne másokéra is.

                Ezt ne várd. Vedd a fáradtságot, írd össze a leckéket, dolgozd ki őket, utána meg ráérsz arra hogy meghatározd a sorrendjüket.

                Összegezve:
                Ha van erre hajlandóságod, vedd a fáradtságot, állíts össze egy tankönyvszerüséget, és tedd elérhetővé. Ha a projekt értelmes lesz, fognak hozzá csatlakozni. Addig ne várd hogy valaki csatlakozzon, amíg nem teszel le semmit az asztalra, csak egy fórumban irogatsz az álmaidról.

                Hozzászólás: Linux és a kényelem! #2171937
                strapal
                Felhasználó

                  Másodszor, hogy ne csak a szót fossam megint, végre találtam értelmes hozzászólást!

                  Felhívás keringőre??

                  A lényeg meglátásában igazt adok neked. Annyival egészíteném csak ki, hogy fontos lenne, hogy a segítségnyújtás intenzitása és sorrendje statisztikai adatok feldolgozása alapján lenne a súgóba vagy a tippmixbe össze írva.

                  A tippmix tudtommal egy szerencsjáték…

                  A leckéket úgy állítottam nekik össze, olyan sorrendben, mint amilyen sorrendben  nekem hajdanán a problémáim jelentkeztek, természetesen a fontosabbakat részletesebben tárgyaltuk. Minden leckét egy olvasmányos körülírással és egy nagy képpel kezdünk, míg a végén a lényeget fontos, hogy össze lehessen foglalni egyetlen mondatba. E nélkül egyszerűen nincs nulláról induló linux tanulás.

                  Remek, ezek szerint irogattál össze nekik valami oktatási segédletet. Pofozd ki és publikáld, hogy az interneten is elérhető legyen, hátha másoknak segít. Még akár a MEK-be is felküldheted könyvként kiadva/kipofozva, el fogják fogadni (bármennyire szar is, ld. VZ).

                  Mivel a a leckék fontossági sorrendjét tekintve saját statisztikáimon kívül nincs egyebem, e tekintetben tehát szükségem lenne másokéra is.

                  Ezt ne várd. Vedd a fáradtságot, írd össze a leckéket, dolgozd ki őket, utána meg ráérsz arra hogy meghatározd a sorrendjüket.

                  Összegezve:
                  Ha van erre hajlandóságod, vedd a fáradtságot, állíts össze egy tankönyvszerüséget, és tedd elérhetővé. Ha a projekt értelmes lesz, fognak hozzá csatlakozni. Addig ne várd hogy valaki csatlakozzon, amíg nem teszel le semmit az asztalra, csak egy fórumban irogatsz az álmaidról.

                  strapal
                  Felhasználó
                    linuXP wrote:
                    nekem elég fontos lenne a biztonság, mivel a gépemen rengeteg forráskódot tárolok a munka miatt, viszont a cat5-ös kábelezés a lakásban elég komoly falvésést igényelne, amit nem szivesen vállalok be.

                    Gyanakszom a kábeles megoldás sokkal biztonságosabb mint a vezeték nélküli. Nem kell falat vésni, én úgy oldottam meg, hogy vásároltam falra szerelhető csövet (nem henger!), amelybe könnyen behúzható a vezeték, a csövet pedig a padlótól 1 cm magasan a falhoz rögzítettem a fúrógép és csavarok segítségével.

                    strapal
                    Felhasználó
                      linuXP wrote:
                      nekem elég fontos lenne a biztonság, mivel a gépemen rengeteg forráskódot tárolok a munka miatt, viszont a cat5-ös kábelezés a lakásban elég komoly falvésést igényelne, amit nem szivesen vállalok be.

                      Gyanakszom a kábeles megoldás sokkal biztonságosabb mint a vezeték nélküli. Nem kell falat vésni, én úgy oldottam meg, hogy vásároltam falra szerelhető csövet (nem henger!), amelybe könnyen behúzható a vezeték, a csövet pedig a padlótól 1 cm magasan a falhoz rögzítettem a fúrógép és csavarok segítségével.

                      Hozzászólás: GoogleEarth + inteles videókártya #2171771
                      strapal
                      Felhasználó
                        VectoR wrote:
                        Mélyebben nem foglalkoztam a kérdéssel, de ha vigasztal, a mostanában kiadott GE-vel kezdődött minden. Amibe bekerültek az új feature-k meg navigációs elemek. Ez a verzió nekem mesa-val is használhatalan ati kártyán.

                        Túlzott mélységekbe én sem mentem le, de adtál egy tippet, és letöltöttem a hivatalos oldalon még fenn található „Előző Verzió”-t, számszerint a 4.2.205.5730-ast, és azzal tökéletesen fut.

                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 1,559