strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: opensuse 11.0 – VMware probléma #2171168
    strapal
    Felhasználó

      Arra is válaszolhatnál, hogy miért nem VirtualBoxot használsz VMware helyett. Ez ugyanis érdekelne, a többi nem.

      Hozzászólás: suse 10.3 kernel miért nem a legújabb? #2171142
      strapal
      Felhasználó

        A google elég sok linket ad ezügyben, pl. itt van egy, ami használhatónak tűnik:
        http://blogs.warwick.ac.uk/bweber/entry/upgrading_opensuse_103/
        Egyébként én a helyedben a friss telepítést választanám, miert mintha ez lenne az egyszerűbb pár alaprendszert érintő változás miatt – legalábbis a hivatalos források mintha ezt ajánlanák.
        Persze kérdés az is, hogy van e külön /home partíciód, illetve tudtommal elvben lehetséges, hogy az adott felhasználó egy adott programhoz tartozó beállításai „átvihetőek” legyenek egy másik rendszerre – itt főképp a „.” könyvtárak belső lelkivilágára gondolok.

        Hozzászólás: suse 10.3 kernel miért nem a legújabb? #2171143
        strapal
        Felhasználó

          A google elég sok linket ad ezügyben, pl. itt van egy, ami használhatónak tűnik:
          http://blogs.warwick.ac.uk/bweber/entry/upgrading_opensuse_103/
          Egyébként én a helyedben a friss telepítést választanám, miert mintha ez lenne az egyszerűbb pár alaprendszert érintő változás miatt – legalábbis a hivatalos források mintha ezt ajánlanák.
          Persze kérdés az is, hogy van e külön /home partíciód, illetve tudtommal elvben lehetséges, hogy az adott felhasználó egy adott programhoz tartozó beállításai „átvihetőek” legyenek egy másik rendszerre – itt főképp a „.” könyvtárak belső lelkivilágára gondolok.

          Hozzászólás: suse 10.3 kernel miért nem a legújabb? #2171132
          strapal
          Felhasználó

            Ha újabb kernel kell, akkor talán egyszerűbb lenne a 10.3-adat 11.0-ra cserélni – legalábbis ez a biztonságos útja a dolognak. Én arra lennék inkább kiváncsi, hogy miért nem teszed ezt meg?

            Hozzászólás: suse 10.3 kernel miért nem a legújabb? #2171133
            strapal
            Felhasználó

              Ha újabb kernel kell, akkor talán egyszerűbb lenne a 10.3-adat 11.0-ra cserélni – legalábbis ez a biztonságos útja a dolognak. Én arra lennék inkább kiváncsi, hogy miért nem teszed ezt meg?

              Hozzászólás: openSuse 11 és az asztali ikonok #2170594
              strapal
              Felhasználó

                Az openSUSE 11.0 alapértelmezettként ment minden futó munkamenetet, a kiléptető ablaknál nincs meg a választható mentés/nem-mentés.
                Hazafele egyébként az nekem is eszembe jutott, hogy a killall nautilus után egy újraindítás megoldhatja az ikon problémát.

                Hozzászólás: openSuse 11 és az asztali ikonok #2170595
                strapal
                Felhasználó

                  Az openSUSE 11.0 alapértelmezettként ment minden futó munkamenetet, a kiléptető ablaknál nincs meg a választható mentés/nem-mentés.
                  Hazafele egyébként az nekem is eszembe jutott, hogy a killall nautilus után egy újraindítás megoldhatja az ikon problémát.

                  Hozzászólás: openSuse 11 és az asztali ikonok #2170580
                  strapal
                  Felhasználó

                    Megnézhetnéd a .kde/Autostart mappa tartalmát is, bár első körben én is az uzsolt által javasolt utat választanám.

                    Hozzászólás: openSuse 11 és az asztali ikonok #2170581
                    strapal
                    Felhasználó

                      Megnézhetnéd a .kde/Autostart mappa tartalmát is, bár első körben én is az uzsolt által javasolt utat választanám.

                      Hozzászólás: DVD gond #2169482
                      strapal
                      Felhasználó

                        Bepötyögnék parancssorba rendszergazdaként egy eject parancsot.

                      10 bejegyzés megtekintése - 611-620 / 1,559