Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bepötyögnék parancssorba rendszergazdaként egy eject parancsot.
Ezt az oldalt esetleg tanulmányozhatnád:
http://en.opensuse.org/S2ramEzt az oldalt esetleg tanulmányozhatnád:
http://en.opensuse.org/S2ramGondolom a LED-re gondol.
Nekem is ilyen cucc van a gépemben, de nem használom. Előbb azt olvastam valahol, hogy ez szintén többeknél probléma, de a 2.6.26-os kernelhez hozzáadták már a funkciót, szólva ha megjelenik, akkor feltehetőleg a 11.1-nél már világitani fog a visszajelző LED.Gondolom a LED-re gondol.
Nekem is ilyen cucc van a gépemben, de nem használom. Előbb azt olvastam valahol, hogy ez szintén többeknél probléma, de a 2.6.26-os kernelhez hozzáadták már a funkciót, szólva ha megjelenik, akkor feltehetőleg a 11.1-nél már világitani fog a visszajelző LED.Illetve még tehetsz egy próbát.
Konsole-ban maradva, rendszergazdai jogokat magadénak tudva, hozd létre a /etc/pm/config.d könyvtárban a modules file-t (legegyszerűbben: „nano /etc/pm/config.d/modules” – a nano egy egyszerű könnyen kezelhető editor, ctrl-x segítségével lépsz ki, és mentsd el a fájlt.) a következő tartalommal:Code:SUSPEND_MODULES=”iwl3945″Utána legegyszerűbb egy újraindítás, és utána próbálkozz a felfüggesztéssel lemezre illetve memóriába is.
Illetve még tehetsz egy próbát.
Konsole-ban maradva, rendszergazdai jogokat magadénak tudva, hozd létre a /etc/pm/config.d könyvtárban a modules file-t (legegyszerűbben: „nano /etc/pm/config.d/modules” – a nano egy egyszerű könnyen kezelhető editor, ctrl-x segítségével lépsz ki, és mentsd el a fájlt.) a következő tartalommal:Code:SUSPEND_MODULES=”iwl3945″Utána legegyszerűbb egy újraindítás, és utána próbálkozz a felfüggesztéssel lemezre illetve memóriába is.
A goggle szerint sokan küzdenek a problémával. A probléma feltehetőleg a wifi miatt van (ami ugye egy ipw3945).
1. Kipróbálnám a következőt: Kapcsold ki a BIOS-ban a wifit, így az oprendszered nem fogja látni (előtte készítsd fel a networkmanagert, hogy ne próbáljon vezetéknélküli hálóra felmenni). Utána nézd meg, hogy megy e a memóriába illetve a lemezre való felfüggesztés. Ha megy, akkor biztos hogy a wifi-vel van gond.
2. Kipróbálnám a következőt: Amikor a wifi látható, és felfüggeszted a lemezre, valamint utána visszatérsz, akkor nyiss egy Konsole-t, lépj be rendszergazdaként (su), és add ki aCode:/etc/init.d/haldaemon restartparancsot, utána meg nézd meg, hogy feléled e a wifid.
A goggle szerint sokan küzdenek a problémával. A probléma feltehetőleg a wifi miatt van (ami ugye egy ipw3945).
1. Kipróbálnám a következőt: Kapcsold ki a BIOS-ban a wifit, így az oprendszered nem fogja látni (előtte készítsd fel a networkmanagert, hogy ne próbáljon vezetéknélküli hálóra felmenni). Utána nézd meg, hogy megy e a memóriába illetve a lemezre való felfüggesztés. Ha megy, akkor biztos hogy a wifi-vel van gond.
2. Kipróbálnám a következőt: Amikor a wifi látható, és felfüggeszted a lemezre, valamint utána visszatérsz, akkor nyiss egy Konsole-t, lépj be rendszergazdaként (su), és add ki aCode:/etc/init.d/haldaemon restartparancsot, utána meg nézd meg, hogy feléled e a wifid.
kisbetu wrote:strapal wrote:(ott alul, balra)Vagy jobbra. Hogy ne politizáljunk feleslegesen.
Huppsz.
Tényleg jobbra.De végülis attól függ hogy honnan nézzük!
-
SzerzőBejegyzés