strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DVD gond #2169483
    strapal
    Felhasználó

      Bepötyögnék parancssorba rendszergazdaként egy eject parancsot.

      Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170016
      strapal
      Felhasználó

        Ezt az oldalt esetleg tanulmányozhatnád:
        http://en.opensuse.org/S2ram

        Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170017
        strapal
        Felhasználó

          Ezt az oldalt esetleg tanulmányozhatnád:
          http://en.opensuse.org/S2ram

          Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170014
          strapal
          Felhasználó

            Gondolom a LED-re gondol.
            Nekem is ilyen cucc van a gépemben, de nem használom. Előbb azt olvastam valahol, hogy ez szintén többeknél probléma, de a 2.6.26-os kernelhez hozzáadták már a funkciót, szólva ha megjelenik, akkor feltehetőleg a 11.1-nél már világitani fog a visszajelző LED.

            Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170015
            strapal
            Felhasználó

              Gondolom a LED-re gondol.
              Nekem is ilyen cucc van a gépemben, de nem használom. Előbb azt olvastam valahol, hogy ez szintén többeknél probléma, de a 2.6.26-os kernelhez hozzáadták már a funkciót, szólva ha megjelenik, akkor feltehetőleg a 11.1-nél már világitani fog a visszajelző LED.

              Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170002
              strapal
              Felhasználó

                Illetve még tehetsz egy próbát.
                Konsole-ban maradva, rendszergazdai jogokat magadénak tudva, hozd létre a /etc/pm/config.d könyvtárban a modules file-t (legegyszerűbben: „nano /etc/pm/config.d/modules” – a nano egy egyszerű könnyen kezelhető editor, ctrl-x segítségével lépsz ki, és mentsd el a fájlt.) a következő tartalommal:

                Code:
                SUSPEND_MODULES=”iwl3945″

                Utána legegyszerűbb egy újraindítás, és utána próbálkozz a felfüggesztéssel lemezre illetve memóriába is.

                Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170003
                strapal
                Felhasználó

                  Illetve még tehetsz egy próbát.
                  Konsole-ban maradva, rendszergazdai jogokat magadénak tudva, hozd létre a /etc/pm/config.d könyvtárban a modules file-t (legegyszerűbben: „nano /etc/pm/config.d/modules” – a nano egy egyszerű könnyen kezelhető editor, ctrl-x segítségével lépsz ki, és mentsd el a fájlt.) a következő tartalommal:

                  Code:
                  SUSPEND_MODULES=”iwl3945″

                  Utána legegyszerűbb egy újraindítás, és utána próbálkozz a felfüggesztéssel lemezre illetve memóriába is.

                  Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170000
                  strapal
                  Felhasználó

                    A goggle szerint sokan küzdenek a problémával. A probléma feltehetőleg a wifi miatt van (ami ugye egy ipw3945).
                    1. Kipróbálnám a következőt: Kapcsold ki a BIOS-ban a wifit, így az oprendszered nem fogja látni (előtte készítsd fel a networkmanagert, hogy ne próbáljon vezetéknélküli hálóra felmenni). Utána nézd meg, hogy megy e a memóriába illetve a lemezre való felfüggesztés. Ha megy, akkor biztos hogy a wifi-vel van gond.
                    2. Kipróbálnám a következőt: Amikor a wifi látható, és felfüggeszted a lemezre, valamint utána visszatérsz, akkor nyiss egy Konsole-t, lépj be rendszergazdaként (su), és add ki a

                    Code:
                    /etc/init.d/haldaemon restart

                    parancsot, utána meg nézd meg, hogy feléled e a wifid.

                    Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2170001
                    strapal
                    Felhasználó

                      A goggle szerint sokan küzdenek a problémával. A probléma feltehetőleg a wifi miatt van (ami ugye egy ipw3945).
                      1. Kipróbálnám a következőt: Kapcsold ki a BIOS-ban a wifit, így az oprendszered nem fogja látni (előtte készítsd fel a networkmanagert, hogy ne próbáljon vezetéknélküli hálóra felmenni). Utána nézd meg, hogy megy e a memóriába illetve a lemezre való felfüggesztés. Ha megy, akkor biztos hogy a wifi-vel van gond.
                      2. Kipróbálnám a következőt: Amikor a wifi látható, és felfüggeszted a lemezre, valamint utána visszatérsz, akkor nyiss egy Konsole-t, lépj be rendszergazdaként (su), és add ki a

                      Code:
                      /etc/init.d/haldaemon restart

                      parancsot, utána meg nézd meg, hogy feléled e a wifid.

                      Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2169994
                      strapal
                      Felhasználó
                        kisbetu wrote:
                        strapal wrote:
                        (ott alul, balra)

                        Vagy jobbra. Hogy ne politizáljunk feleslegesen.

                        Huppsz.
                        Tényleg jobbra.

                        De végülis attól függ hogy honnan nézzük!

                      10 bejegyzés megtekintése - 621-630 / 1,559