Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
kisbetu wrote:strapal wrote:(ott alul, balra)
Vagy jobbra. Hogy ne politizáljunk feleslegesen.
Huppsz.
Tényleg jobbra.De végülis attól függ hogy honnan nézzük!
Speciel nálam csont nélkül működik, lemezre és memóriába is fel tudom függeszteni a gépemet (dell latitude d520, centrino-s gép), bár kövezzetek meg, nem szoktam, amikor nem használom a gépet (éjszaka, és amikor nem vagyok itthon) kikapcsolom.
Ha KDE felülettel használod, akkor megkéne nézni a tálcán (ott alul, balra) a KPowerSave fut e egyáltalán. Ha fut, akkor meg kellene nézegetnet a beállításait, hátha abból kiderül valami.
A géped (egy régebbi topikban leírtad, lenovo 3000) elvileg képes a felfüggeszkedni.Speciel nálam csont nélkül működik, lemezre és memóriába is fel tudom függeszteni a gépemet (dell latitude d520, centrino-s gép), bár kövezzetek meg, nem szoktam, amikor nem használom a gépet (éjszaka, és amikor nem vagyok itthon) kikapcsolom.
Ha KDE felülettel használod, akkor megkéne nézni a tálcán (ott alul, balra) a KPowerSave fut e egyáltalán. Ha fut, akkor meg kellene nézegetnet a beállításait, hátha abból kiderül valami.
A géped (egy régebbi topikban leírtad, lenovo 3000) elvileg képes a felfüggeszkedni.Feltétlen DVD-ről telepítsd. (Mivel úgy veszem ki, hogy nincs/vagy alig van/ internetelérésed, a DVD-n meg ott van egy halom csomag.)
Feltétlen DVD-ről telepítsd. (Mivel úgy veszem ki, hogy nincs/vagy alig van/ internetelérésed, a DVD-n meg ott van egy halom csomag.)
Ez engem is idegesitett kissé, de net-túrás után azt találtam, hogy az xorg.confba be kell illeszteni a Mouse szekcióba a
Code:Option „ZAxisMapping” „4 5”sort, újrainditani az X-et, és máris működik (ha 3gombos az egered)
Ez engem is idegesitett kissé, de net-túrás után azt találtam, hogy az xorg.confba be kell illeszteni a Mouse szekcióba a
Code:Option „ZAxisMapping” „4 5”sort, újrainditani az X-et, és máris működik (ha 3gombos az egered)
A háború alatt két német kém bemegy egy londoni kocsmába:
– Two Martinis please.
– Dry?
– Nein, zwei!KDE felületen, pl Asztalon levő, rpm csomagra egy szimpla-katt, root jelszó bepötyögése, és ha minden függőség rendben van, a csomag települ.
Vagy parancssorban egy adott könyvtárban levő rpm-eket (pl lényeges rpm + függőségei) az rpm -i *.rpm paranccsal telepitheted.
Valahogy saját repót is létre lehet hozni.Konklúzióként: mindent lehet ugyanúgy mint az ubuntuban, de a függőségeket is be kell szerezni, mint ahogy ott is.
KDE felületen, pl Asztalon levő, rpm csomagra egy szimpla-katt, root jelszó bepötyögése, és ha minden függőség rendben van, a csomag települ.
Vagy parancssorban egy adott könyvtárban levő rpm-eket (pl lényeges rpm + függőségei) az rpm -i *.rpm paranccsal telepitheted.
Valahogy saját repót is létre lehet hozni.Konklúzióként: mindent lehet ugyanúgy mint az ubuntuban, de a függőségeket is be kell szerezni, mint ahogy ott is.
-
SzerzőBejegyzés