strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2169995
    strapal
    Felhasználó
      kisbetu wrote:
      strapal wrote:
      (ott alul, balra)

      Vagy jobbra. Hogy ne politizáljunk feleslegesen.

      Huppsz.
      Tényleg jobbra.

      De végülis attól függ hogy honnan nézzük!

      Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2169990
      strapal
      Felhasználó

        Speciel nálam csont nélkül működik, lemezre és memóriába is fel tudom függeszteni a gépemet (dell latitude d520, centrino-s gép), bár kövezzetek meg, nem szoktam, amikor nem használom a gépet (éjszaka, és amikor nem vagyok itthon) kikapcsolom.
        Ha KDE felülettel használod, akkor megkéne nézni a tálcán (ott alul, balra) a KPowerSave fut e egyáltalán. Ha fut, akkor meg kellene nézegetnet a beállításait, hátha abból kiderül valami.
        A géped (egy régebbi topikban leírtad, lenovo 3000) elvileg képes a felfüggeszkedni.

        Hozzászólás: openSUSE 11 + laptop suspend (s2ram) #2169991
        strapal
        Felhasználó

          Speciel nálam csont nélkül működik, lemezre és memóriába is fel tudom függeszteni a gépemet (dell latitude d520, centrino-s gép), bár kövezzetek meg, nem szoktam, amikor nem használom a gépet (éjszaka, és amikor nem vagyok itthon) kikapcsolom.
          Ha KDE felülettel használod, akkor megkéne nézni a tálcán (ott alul, balra) a KPowerSave fut e egyáltalán. Ha fut, akkor meg kellene nézegetnet a beállításait, hátha abból kiderül valami.
          A géped (egy régebbi topikban leírtad, lenovo 3000) elvileg képes a felfüggeszkedni.

          Hozzászólás: OpenSuSE csomagkezelés #2170026
          strapal
          Felhasználó

            Feltétlen DVD-ről telepítsd. (Mivel úgy veszem ki, hogy nincs/vagy alig van/ internetelérésed, a DVD-n meg ott van egy halom csomag.)

            Hozzászólás: OpenSuSE csomagkezelés #2170027
            strapal
            Felhasználó

              Feltétlen DVD-ről telepítsd. (Mivel úgy veszem ki, hogy nincs/vagy alig van/ internetelérésed, a DVD-n meg ott van egy halom csomag.)

              Hozzászólás: BP-v5.2.8 Mire figyeljek oda !? #2166461
              strapal
              Felhasználó

                Ez engem is idegesitett kissé, de net-túrás után azt találtam, hogy az xorg.confba be kell illeszteni a Mouse szekcióba a

                Code:
                Option „ZAxisMapping” „4 5”

                sort, újrainditani az X-et, és máris működik (ha 3gombos az egered)

                Hozzászólás: BP-v5.2.8 Mire figyeljek oda !? #2166462
                strapal
                Felhasználó

                  Ez engem is idegesitett kissé, de net-túrás után azt találtam, hogy az xorg.confba be kell illeszteni a Mouse szekcióba a

                  Code:
                  Option „ZAxisMapping” „4 5”

                  sort, újrainditani az X-et, és máris működik (ha 3gombos az egered)

                  Hozzászólás: vicc #1924221
                  strapal
                  Felhasználó

                    A háború alatt két német kém bemegy egy londoni kocsmába:
                    – Two Martinis please.
                    – Dry?
                    – Nein, zwei!

                    Hozzászólás: OpenSuSE csomagkezelés #2170022
                    strapal
                    Felhasználó

                      KDE felületen, pl Asztalon levő, rpm csomagra egy szimpla-katt, root jelszó bepötyögése, és ha minden függőség rendben van, a csomag települ.
                      Vagy parancssorban egy adott könyvtárban levő rpm-eket (pl lényeges rpm + függőségei) az rpm -i *.rpm paranccsal telepitheted.
                      Valahogy saját repót is létre lehet hozni.

                      Konklúzióként: mindent lehet ugyanúgy mint az ubuntuban, de a függőségeket is be kell szerezni, mint ahogy ott is.

                      Hozzászólás: OpenSuSE csomagkezelés #2170023
                      strapal
                      Felhasználó

                        KDE felületen, pl Asztalon levő, rpm csomagra egy szimpla-katt, root jelszó bepötyögése, és ha minden függőség rendben van, a csomag települ.
                        Vagy parancssorban egy adott könyvtárban levő rpm-eket (pl lényeges rpm + függőségei) az rpm -i *.rpm paranccsal telepitheted.
                        Valahogy saját repót is létre lehet hozni.

                        Konklúzióként: mindent lehet ugyanúgy mint az ubuntuban, de a függőségeket is be kell szerezni, mint ahogy ott is.

                      10 bejegyzés megtekintése - 631-640 / 1,559