Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Na, találtam kábelt.
Bedugtam, újraindítottam az X-et.
És láss csodát működött xorg.conf buherálás nélkül, igaz a kép fekete fehér volt. Bizonyára színessé is lehetne varázsolni, ha elkezdeném „bütykölni” a dolgot (azaz zoltan22 xorg.conf-át meg kellene vizsgálnom).Kiegészítés az érthetőség kedvéért: openSUSE 11.0-t használok
A VBOXUSER CSOPORTHOZ a következőképpen tudod hozzá adni magad:
1. Belépsz a yast2-be (Vezérlőközpont)
2. Ott megkeresef a ‘Biztonság és felhasználók’ menüt a bal oldalon, rákattintasz, majd a jobb oldali listában belépsz a ‘Csoportok és felhasználók kezelése’-be
3. Ekkor megjelenik egy ablak, ahol kiválaszthatod a saját felhasználónevedet (gondolom moljanesz), utána nyomsz neki alul egy ‘Szerkesztés’ gombot.
4. Átváltasz a ‘Részletek’ fülre, és ott a ‘További csoportok’ listájában megkeresed a vboxusers csoportot és beikszeled. Utána nyomsz neki egy OK-t
5. Utána nyomsz neki egy ‘Kész’-t
6. Kijelentkezel
7. Újra bejelentkezel
+1 Más csoportot NE ikszelj be!A VBOXUSER CSOPORTHOZ a következőképpen tudod hozzá adni magad:
1. Belépsz a yast2-be (Vezérlőközpont)
2. Ott megkeresef a ‘Biztonság és felhasználók’ menüt a bal oldalon, rákattintasz, majd a jobb oldali listában belépsz a ‘Csoportok és felhasználók kezelése’-be
3. Ekkor megjelenik egy ablak, ahol kiválaszthatod a saját felhasználónevedet (gondolom moljanesz), utána nyomsz neki alul egy ‘Szerkesztés’ gombot.
4. Átváltasz a ‘Részletek’ fülre, és ott a ‘További csoportok’ listájában megkeresed a vboxusers csoportot és beikszeled. Utána nyomsz neki egy OK-t
5. Utána nyomsz neki egy ‘Kész’-t
6. Kijelentkezel
7. Újra bejelentkezel
+1 Más csoportot NE ikszelj be!Az első esetben pusztán annyi volt a probléma, hogy nem voltál a vboxusers csoport tagja.
Most szerintem az a probléma, hogy a virtualbox tárolóból veszed a csomagot.
Nekem nincs ilyen bejelölve, nem t9r9lt le semmit a telepités során, és még műküdik is. Helyedben feltenném a virtualbox-ose „hivatalos” változatát.Az első esetben pusztán annyi volt a probléma, hogy nem voltál a vboxusers csoport tagja.
Most szerintem az a probléma, hogy a virtualbox tárolóból veszed a csomagot.
Nekem nincs ilyen bejelölve, nem t9r9lt le semmit a telepités során, és még műküdik is. Helyedben feltenném a virtualbox-ose „hivatalos” változatát.Hát, próbáltam reprodukálni a hibát, telepítettem én is a csomagkezelő segítségévela VirtualBox-ot, de az „simán” indult (érdekes módon talán hozzá kellett adnom magam a virtualbox felhasználói csoporthoz, ezt más disztribúciók emlékeim szerint automatikusan megcsinálják).
Az első kérdés lehetne az, hogy hogy telepítetted, de ezt leírtad, ebben igazán hibalehetőség nincsen.
A második megválaszolandó, hogy honnan? Hiszen én az „alap” tárolók egyikéből, de van egy külön VirtualBox tároló is (melyet a Közösségi telepítőforrásoknál ki tudsz jelölni), nem lehet hogy onnan van telepítve?Hát, próbáltam reprodukálni a hibát, telepítettem én is a csomagkezelő segítségévela VirtualBox-ot, de az „simán” indult (érdekes módon talán hozzá kellett adnom magam a virtualbox felhasználói csoporthoz, ezt más disztribúciók emlékeim szerint automatikusan megcsinálják).
Az első kérdés lehetne az, hogy hogy telepítetted, de ezt leírtad, ebben igazán hibalehetőség nincsen.
A második megválaszolandó, hogy honnan? Hiszen én az „alap” tárolók egyikéből, de van egy külön VirtualBox tároló is (melyet a Közösségi telepítőforrásoknál ki tudsz jelölni), nem lehet hogy onnan van telepítve?(azt nem írtam, hogy hány percet kerestem: megnéztem a TV-nél, ott van mindenféle kábel – azaz csak volt, illetve megnéztem az előszobai dobozraktárban, de ott túl sok doboz volt)
(azt nem írtam, hogy hány percet kerestem: megnéztem a TV-nél, ott van mindenféle kábel – azaz csak volt, illetve megnéztem az előszobai dobozraktárban, de ott túl sok doboz volt)
Kerestem kábelt, de nem találtam. Igaz a kábeles dobozomat se, a hétvégén keresgélek tovább.
-
SzerzőBejegyzés