Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kerestem kábelt, de nem találtam. Igaz a kábeles dobozomat se, a hétvégén keresgélek tovább.
Kelvin1 wrote:A hálózati kártya teljes hiánya… De ha tudsz egy módszert, hogy mondjuk USB kábelen jöjjön a net, úgy, hogy a másik vége a reuterben van oszd meg velem és megcsinálom…Hát ha olyat akarsz, létezik ilyen, végülis USB-n jön a net. Egyik gépünkön itthon így jön a net (PIII laptop), de az nem került ennyibe.
http://www.addel.hu/search.php?searchtext=USB%20EthernetDe az olcsóbb megoldás pl ez: http://qwerty.hu/shop/product/1648/edimax-10100-mbit-pci-kartya.html
Kelvin1 wrote:A hálózati kártya teljes hiánya… De ha tudsz egy módszert, hogy mondjuk USB kábelen jöjjön a net, úgy, hogy a másik vége a reuterben van oszd meg velem és megcsinálom…Hát ha olyat akarsz, létezik ilyen, végülis USB-n jön a net. Egyik gépünkön itthon így jön a net (PIII laptop), de az nem került ennyibe.
http://www.addel.hu/search.php?searchtext=USB%20EthernetDe az olcsóbb megoldás pl ez: http://qwerty.hu/shop/product/1648/edimax-10100-mbit-pci-kartya.html
conflict wrote:Köszönöm, de nem ilyen egyszerű a helyzet… Láttam ilyen oldalakat, bele is írogattam az xorg.-baEsetleg ezt megoszthattad volna velünk, akkor nem googlezok.
Máskülönben a VGA kimenet hiányáról én se vagyok meggyőzve általad, vagy különben érdekes laptop lehet.
Igazából kipróbálnék egy „frissebb” linuxot. (Igérem, ha otthon találok egy S-video kábelt kipróbálom, ha lesz időm rá.)conflict wrote:Köszönöm, de nem ilyen egyszerű a helyzet… Láttam ilyen oldalakat, bele is írogattam az xorg.-baEsetleg ezt megoszthattad volna velünk, akkor nem googlezok.
Máskülönben a VGA kimenet hiányáról én se vagyok meggyőzve általad, vagy különben érdekes laptop lehet.
Igazából kipróbálnék egy „frissebb” linuxot. (Igérem, ha otthon találok egy S-video kábelt kipróbálom, ha lesz időm rá.)Egyszerűbb lenne ebbe a gépbe egy rohadt kábelt dugni, hogy onnan „jöjjön” az internet. Mi az ami ebben megakadályoz pontosan?
Egyszerűbb lenne ebbe a gépbe egy rohadt kábelt dugni, hogy onnan „jöjjön” az internet. Mi az ami ebben megakadályoz pontosan?
Ha keresgélsz valami olyasmit találsz a gentoo-wiki.com oldalon, hogy az xorg.conf-ba kell beépiteni az alábbi sorokat:
Code:Section „Monitor”
Identifier „TV”
Option „TV Format” „PAL”
EndSectionSection „Device”
…
Option „Monitor-TV” „TV”
…
EndSectionEgy másik keresési eredmény az ubuntuforums-ra mutat, ahol bár az i915gm-ről van szó, de talán az i945gm esetében is igaz. Azt leszámitva, hogy a driver sornál ne i810-et adj meg, hanem „intel”-t:
Code:Section „Device”
Identifier „TV”
Driver „i810”
Option „MonitorLayout” „TV,LFP”
Option „TVStandard” „NTSC”
Option „TVOutFormat” „COMPOSITE” # „SVIDEO”
Option „ConnectedMonitor” „TV”
Screen 1
BusID „PCI:0:2:0”
EndSectionEgyébként ilyennel élek én is, bár ezt a funkcióját sose használtam. Mármint az S-video kimenetet, a VGA kimenetet igen, projektorhoz – csak összedugtam amit össze kell és már működött is, igaz csak utána kapcsoltam be a gépet.
Ha keresgélsz valami olyasmit találsz a gentoo-wiki.com oldalon, hogy az xorg.conf-ba kell beépiteni az alábbi sorokat:
Code:Section „Monitor”
Identifier „TV”
Option „TV Format” „PAL”
EndSectionSection „Device”
…
Option „Monitor-TV” „TV”
…
EndSectionEgy másik keresési eredmény az ubuntuforums-ra mutat, ahol bár az i915gm-ről van szó, de talán az i945gm esetében is igaz. Azt leszámitva, hogy a driver sornál ne i810-et adj meg, hanem „intel”-t:
Code:Section „Device”
Identifier „TV”
Driver „i810”
Option „MonitorLayout” „TV,LFP”
Option „TVStandard” „NTSC”
Option „TVOutFormat” „COMPOSITE” # „SVIDEO”
Option „ConnectedMonitor” „TV”
Screen 1
BusID „PCI:0:2:0”
EndSectionEgyébként ilyennel élek én is, bár ezt a funkcióját sose használtam. Mármint az S-video kimenetet, a VGA kimenetet igen, projektorhoz – csak összedugtam amit össze kell és már működött is, igaz csak utána kapcsoltam be a gépet.
Szerezz egy routert.
Fúrj falat.
(Nálunk két helyen van alul kifúrva a falon egy kis lyuk, van összesen kb. 25 méter kábel a falak mentén, mind a 3 gépen van net – wifi-t nem használok, mert igy olcsóbb.)
Egyébként az http://ftp.blackpanther.hu-n nézelődnék (a helyedben). -
SzerzőBejegyzés