strapal

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 1,559
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Intel GMA+tv-out van megoldás? #2167393
    strapal
    Felhasználó

      Kerestem kábelt, de nem találtam. Igaz a kábeles dobozomat se, a hétvégén keresgélek tovább.

      Hozzászólás: Blackpanther OS konfigurálása #2167290
      strapal
      Felhasználó
        Kelvin1 wrote:
        A hálózati kártya teljes hiánya… De ha tudsz egy módszert, hogy mondjuk USB kábelen jöjjön a net, úgy, hogy a másik vége a reuterben van oszd meg velem és megcsinálom…

        Hát ha olyat akarsz, létezik ilyen, végülis USB-n jön a net. Egyik gépünkön itthon így jön a net (PIII laptop), de az nem került ennyibe.
        http://www.addel.hu/search.php?searchtext=USB%20Ethernet

        De az olcsóbb megoldás pl ez: http://qwerty.hu/shop/product/1648/edimax-10100-mbit-pci-kartya.html

        Hozzászólás: Blackpanther OS konfigurálása #2167291
        strapal
        Felhasználó
          Kelvin1 wrote:
          A hálózati kártya teljes hiánya… De ha tudsz egy módszert, hogy mondjuk USB kábelen jöjjön a net, úgy, hogy a másik vége a reuterben van oszd meg velem és megcsinálom…

          Hát ha olyat akarsz, létezik ilyen, végülis USB-n jön a net. Egyik gépünkön itthon így jön a net (PIII laptop), de az nem került ennyibe.
          http://www.addel.hu/search.php?searchtext=USB%20Ethernet

          De az olcsóbb megoldás pl ez: http://qwerty.hu/shop/product/1648/edimax-10100-mbit-pci-kartya.html

          Hozzászólás: Intel GMA+tv-out van megoldás? #2167382
          strapal
          Felhasználó
            conflict wrote:
            Köszönöm, de nem ilyen egyszerű a helyzet… Láttam ilyen oldalakat, bele is írogattam az xorg.-ba

            Esetleg ezt megoszthattad volna velünk, akkor nem googlezok.

            Máskülönben a VGA kimenet hiányáról én se vagyok meggyőzve általad, vagy különben érdekes laptop lehet.
            Igazából kipróbálnék egy „frissebb” linuxot. (Igérem, ha otthon találok egy S-video kábelt kipróbálom, ha lesz időm rá.)

            Hozzászólás: Intel GMA+tv-out van megoldás? #2167383
            strapal
            Felhasználó
              conflict wrote:
              Köszönöm, de nem ilyen egyszerű a helyzet… Láttam ilyen oldalakat, bele is írogattam az xorg.-ba

              Esetleg ezt megoszthattad volna velünk, akkor nem googlezok.

              Máskülönben a VGA kimenet hiányáról én se vagyok meggyőzve általad, vagy különben érdekes laptop lehet.
              Igazából kipróbálnék egy „frissebb” linuxot. (Igérem, ha otthon találok egy S-video kábelt kipróbálom, ha lesz időm rá.)

              Hozzászólás: Blackpanther OS konfigurálása #2167276
              strapal
              Felhasználó

                Egyszerűbb lenne ebbe a gépbe egy rohadt kábelt dugni, hogy onnan „jöjjön” az internet. Mi az ami ebben megakadályoz pontosan?

                Hozzászólás: Blackpanther OS konfigurálása #2167277
                strapal
                Felhasználó

                  Egyszerűbb lenne ebbe a gépbe egy rohadt kábelt dugni, hogy onnan „jöjjön” az internet. Mi az ami ebben megakadályoz pontosan?

                  Hozzászólás: Intel GMA+tv-out van megoldás? #2167376
                  strapal
                  Felhasználó

                    Ha keresgélsz valami olyasmit találsz a gentoo-wiki.com oldalon, hogy az xorg.conf-ba kell beépiteni az alábbi sorokat:

                    Code:
                    Section „Monitor”
                            Identifier  „TV”
                            Option      „TV Format” „PAL”
                    EndSection

                    Section „Device”
                            …
                            Option      „Monitor-TV”  „TV”
                            …
                    EndSection

                    Egy másik keresési eredmény az ubuntuforums-ra mutat, ahol bár az i915gm-ről van szó, de talán az i945gm esetében is igaz. Azt leszámitva, hogy a driver sornál ne i810-et adj meg, hanem „intel”-t:

                    Code:
                    Section „Device”
                    Identifier „TV”
                    Driver „i810”
                    Option „MonitorLayout” „TV,LFP”
                    Option „TVStandard” „NTSC”
                    Option „TVOutFormat” „COMPOSITE” # „SVIDEO”
                    Option „ConnectedMonitor” „TV”
                    Screen 1
                    BusID „PCI:0:2:0”
                    EndSection

                    Egyébként ilyennel élek én is, bár ezt a funkcióját sose használtam. Mármint az S-video kimenetet, a VGA kimenetet igen, projektorhoz – csak összedugtam amit össze kell és már működött is, igaz csak utána kapcsoltam be a gépet.

                    Hozzászólás: Intel GMA+tv-out van megoldás? #2167377
                    strapal
                    Felhasználó

                      Ha keresgélsz valami olyasmit találsz a gentoo-wiki.com oldalon, hogy az xorg.conf-ba kell beépiteni az alábbi sorokat:

                      Code:
                      Section „Monitor”
                              Identifier  „TV”
                              Option      „TV Format” „PAL”
                      EndSection

                      Section „Device”
                              …
                              Option      „Monitor-TV”  „TV”
                              …
                      EndSection

                      Egy másik keresési eredmény az ubuntuforums-ra mutat, ahol bár az i915gm-ről van szó, de talán az i945gm esetében is igaz. Azt leszámitva, hogy a driver sornál ne i810-et adj meg, hanem „intel”-t:

                      Code:
                      Section „Device”
                      Identifier „TV”
                      Driver „i810”
                      Option „MonitorLayout” „TV,LFP”
                      Option „TVStandard” „NTSC”
                      Option „TVOutFormat” „COMPOSITE” # „SVIDEO”
                      Option „ConnectedMonitor” „TV”
                      Screen 1
                      BusID „PCI:0:2:0”
                      EndSection

                      Egyébként ilyennel élek én is, bár ezt a funkcióját sose használtam. Mármint az S-video kimenetet, a VGA kimenetet igen, projektorhoz – csak összedugtam amit össze kell és már működött is, igaz csak utána kapcsoltam be a gépet.

                      Hozzászólás: Blackpanther OS konfigurálása #2167119
                      strapal
                      Felhasználó

                        Szerezz egy routert.
                        Fúrj falat.
                        (Nálunk két helyen van alul kifúrva a falon egy kis lyuk, van összesen kb. 25 méter kábel a falak mentén, mind a 3 gépen van net – wifi-t nem használok, mert igy olcsóbb.)
                        Egyébként az http://ftp.blackpanther.hu-n nézelődnék (a helyedben).

                      10 bejegyzés megtekintése - 731-740 / 1,559