Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Úgy gondolom, hogy általános felhasználói szinten minden programnak megvan a linuxos megfelelője. A speciális programok tényleg nincsenek meg néha: ha prezentációt kell csinálnom, akkor kénytelen vagyok biztonságból a powerpointot használni – bár ezt is lehet windows emulátorral használni, de úgy tapasztaltam, hogy az okoz néhány nehézséget, valamint ha valami dokumentációt kell adnom elektronikus formában, akkor is jobban járok a Word-del; vagy például nincs fold-it, bár wine-vel még nem próbáltam.
Meg kell találni arra a feladatra azt a programot amit winen használtál a megfelelő linuxos alternatívát. Ez időbe fog kerülni, és sok programot fel kell telepíteni, de biztos hogy meg fogod találni. Ha meg nem úgy néz ki, azt ki nem sz*rja le. Ha leírod, hogy milyen programot keresel milyen feladatra, akkor tudunk segíteni, abban viszont nem, ha keygen.exe-ket keresel hozzájuk.
Hát én a törököknek szurkoltam, igaz nem láttam a meccs első 78 percét. A horvát gól után elküldtem őket a búba, aztán szerencsére bejött a szokásos török gól, és a 11-eseket a horvátok baltázták el. Igaz azért drukkoltam a törököknek, hogy a németeknek talán így könnyebb dolguk lesz, és nem azért mert a 150 év miatt Stockholmi szindrómában szenvedek.
További két meccsen a hollandoknak és a spanyoloknak szurkolok.Hát én a törököknek szurkoltam, igaz nem láttam a meccs első 78 percét. A horvát gól után elküldtem őket a búba, aztán szerencsére bejött a szokásos török gól, és a 11-eseket a horvátok baltázták el. Igaz azért drukkoltam a törököknek, hogy a németeknek talán így könnyebb dolguk lesz, és nem azért mert a 150 év miatt Stockholmi szindrómában szenvedek.
További két meccsen a hollandoknak és a spanyoloknak szurkolok.Filmlejátszásra smplayert és xine-t szoktam használni, utóbbit a menüs dvd-im lejátszására.
KDE alatt tényleg nagy favorit az amarok, de nekem valahogy nem jön be – ha elindítok egy számot, akkor az első két másodpercben megakad, mintha bakelit lemez lenne. Ami legjobban bejött az a KDE-be beépített juk nevezetű. Ez utóbbi sajnos a négyes verziójú kde-ben egyenlőre egy hatalmas bogárhalom, amire egyébként a kde4-ktorrent is hasonlít talán: előbb fogok meghalni, mint az opensuse 11 dvd-jét letölteni: tegnap éjjel indítottam, és még csak a fele van meg, igaz csak 1280kbps a letöltési sebességem elméletileg, de azért ez mégiscsak túlzás (38 feltöltő, 78 letöltő van jelenleg, 27,7KB/s-es átlag letöltési sebesség).
Teljesen feleslegesnek tartom alap alkalmazások kiváltását windowsos megfelelőikkel wine segítségével. Rengeteg médialejátszó van, próbálgasd nyugodtan végig őket.
Amúgy visszatérve a 11-re, én a beta3 óta használom a kde4 felülettel. Az rc1 óta különösebb problémám nem volt vele, azért amint tehetem teszek egy pillantást mind a kde3-as mind a gnome-os felületre, bár utóbbit hanyagolni fogom nagy valószínűséggel. A bennti gépemen pedig az xfce felülettel fog nagy valószínűséggel kerülni, bár először teszek egy próbát a kde3-al (PIII, 899Mhz – szóval nem erőmű, csak hőerőmű: sőt dual-core-os!).Filmlejátszásra smplayert és xine-t szoktam használni, utóbbit a menüs dvd-im lejátszására.
KDE alatt tényleg nagy favorit az amarok, de nekem valahogy nem jön be – ha elindítok egy számot, akkor az első két másodpercben megakad, mintha bakelit lemez lenne. Ami legjobban bejött az a KDE-be beépített juk nevezetű. Ez utóbbi sajnos a négyes verziójú kde-ben egyenlőre egy hatalmas bogárhalom, amire egyébként a kde4-ktorrent is hasonlít talán: előbb fogok meghalni, mint az opensuse 11 dvd-jét letölteni: tegnap éjjel indítottam, és még csak a fele van meg, igaz csak 1280kbps a letöltési sebességem elméletileg, de azért ez mégiscsak túlzás (38 feltöltő, 78 letöltő van jelenleg, 27,7KB/s-es átlag letöltési sebesség).
Teljesen feleslegesnek tartom alap alkalmazások kiváltását windowsos megfelelőikkel wine segítségével. Rengeteg médialejátszó van, próbálgasd nyugodtan végig őket.
Amúgy visszatérve a 11-re, én a beta3 óta használom a kde4 felülettel. Az rc1 óta különösebb problémám nem volt vele, azért amint tehetem teszek egy pillantást mind a kde3-as mind a gnome-os felületre, bár utóbbit hanyagolni fogom nagy valószínűséggel. A bennti gépemen pedig az xfce felülettel fog nagy valószínűséggel kerülni, bár először teszek egy próbát a kde3-al (PIII, 899Mhz – szóval nem erőmű, csak hőerőmű: sőt dual-core-os!).Egy-Kattintásos-Telepítéssel:
http://opensuse-community.org/codecs-kde.ymp
(GNOME-ot használóknak a link „kde” részét kell „gnome”-ra átírni)Egy-Kattintásos-Telepítéssel:
http://opensuse-community.org/codecs-kde.ymp
(GNOME-ot használóknak a link „kde” részét kell „gnome”-ra átírni)2008-06-20-13:57 Hozzászólás: Grátisz2 pályázat avagy olcsó vagy ingyen PC a blackPanther-től #2163974Lassan ki lehetne tenni a főoldalra azt, hogy: „Provokátorok kíméljenek.”
Tulajdonképpen ez a hozzászólás is értelmét vesztette amiatt, mivel számos hozzászólás törlődött egy olyan felhasználó kérésére, aki regisztrálása után pusztán kétszer írt a linuxforum.hu-ra, akkor is pusztán ebbe a topikba. Mi a provokáció, ha ez nem? Miért kérte hozzászólásai törlését?
2008-06-20-13:57 Hozzászólás: Grátisz2 pályázat avagy olcsó vagy ingyen PC a blackPanther-től #2163975Lassan ki lehetne tenni a főoldalra azt, hogy: „Provokátorok kíméljenek.”
Tulajdonképpen ez a hozzászólás is értelmét vesztette amiatt, mivel számos hozzászólás törlődött egy olyan felhasználó kérésére, aki regisztrálása után pusztán kétszer írt a linuxforum.hu-ra, akkor is pusztán ebbe a topikba. Mi a provokáció, ha ez nem? Miért kérte hozzászólásai törlését?
Ekkora szamárságokat ne állítsunk – ha valamiben nem vagy biztos inkább előbb kérdezz, ha nem nézel utána. Pl. flashplayer sincs rajta.
A liveCD codec-mentes a helyhiány illetve jogi dolgok miatt. Feltelepítés után minden a „megszokott” módon feltelepíthető rá.
-
SzerzőBejegyzés